Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: Eğitim Öğretim Desteği

Eğitim Öğretim Desteği 17 Eyl 2014 14:13 #1

• umituysal
  • umituysal Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 20
  • Teşekkür Sayısı: 9
  • Başarı: 1
Malumunuz MEB normal okullarda eğitim gören çocuklara da Eğitim Öğretim Desteği vermeye başlamıştır. (Yıllık 2500-3000 TL).MEB Özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilere vermiş olduğu desteğin karşılığında ödemiş olduğu ücretin suistimal edilmemesi için damar izi tanıma sistemini devreye sokuştur. Kısacası engelli öğrenci seansa girmemişse ücreti ödenmeyecektir. Bu durumda normal okullara kayıtlı olup eğitim ve öğretim desteği almaya hak kazanmış öğrenci devamsızlık yaptığında MEB bu desteği bizde törpülediği gibi onlarda da törpüleyecek mi? Düz mantık olaraK; bizlere gelen Damar izi tanıma sistemi onlara da gelmek zorunda değil mi? Aksi durumda eğitimde fırsat eşitsizliğine yol açmayacak mı? Danıştay'da duran dosyamız için delil teşkil edemez mi? (Hele ki; bildiğim kadarıyla 9. sınıflarda devam zorunluluğu da kaldırılmışken...) Teşekkür eder ilginize sunarım...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Eğitim Öğretim Desteği 24 Eyl 2014 10:28 #2

• umituysal
  • Junior Uye
Bu konudaki yorumlarınız nedir? Damar tanımayla ilgili haklılığımızı bu yöntemle ispat edebilir miyiz?

Eğitim Öğretim Desteği 24 Eyl 2014 10:43 #3

• etikgrup
  • etikgrup Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 179
  • Teşekkür Sayısı: 124
  • Başarı: 0
özel egıtım okulları yıllarca bu destegı bekledı ama subattı yanılmıyorsam hepsı kapandı ve kapatıldı yazı cıkmıstı sanırım ozurlu bıreyler bundan faydalanamıyor ozel alt sınıflarda cogu sız hıc koleje gıden bır engellı ögrencı gördunuzmu

Eğitim Öğretim Desteği 24 Eyl 2014 10:55 #4

• umituysal
  • Junior Uye
Sayın etikgrup;
Bu kanunla normal çocuklar da devletten destek alıyor rehabilitasyon merkezine giden engelli öğrenci de destek alıyor. Sormak istediğim şu: Rehabilitasyon merkezine kaydı olup gelmeyen öğrenci damar tanıma sistemiyle tespit edilerek seansın parası ödenmeyecek, koleje giden normal gelişim gösteren öğrenci o gün derse gelmeyecek ve kolej devletin vermiş olduğu destekten hiçbir kayıp yaşamayacak. Bunun adil olmadığını düşünüyorum. Anlatabildiysem sevinirim.

Eğitim Öğretim Desteği 24 Eki 2014 15:13 #5

• nilak2
  • nilak2 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 5
  • Başarı: 0
kolej araştırıyorum nereleri önerirsiniz ?
Son Düzenleme: 24 Eki 2014 15:14 yazan nilak2.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.359 saniye
Sistem Kunena Forum