Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: HEP BERABER VAR MIYIZ????

HEP BERABER VAR MIYIZ???? 13 Ara 2014 21:57 #41

• etikgrup
  • etikgrup Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 179
  • Teşekkür Sayısı: 124
  • Başarı: 0
sayın tartanc bende bazen sızı anlayamıyorum ama fıkren doğru yazıldığında bende tesekkurlerımı sunuyorum :))
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

HEP BERABER VAR MIYIZ???? 14 Ara 2014 17:09 #42

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
Atdır, köpektir, devedir.. topluluk halindedir.. Menşei hemcinslerini çağırır durumda.
Bu tarz tacirler.., pardon tabirler eğitimci camiaya yakışmaz.

Özel Eğitim Anaokulu düşüncemiz var, konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum.
Su akar yolunu bulur..

HEP BERABER VAR MIYIZ???? 14 Ara 2014 17:30 #43

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Yürü koçum kim tutar seni... :woohoo:

Bugün böyle yarın bakalım nasıl... :side: :evil:

Atasözlerini bile anlamaktan aciz... :silly:

''Bir lafı nerenle anlarsan orana '' :cheer: :lol: :silly:

''Cahillik ne güzel lan herşeyi biliyorsun.'' :woohoo:
Son Düzenleme: 14 Ara 2014 23:41 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kasımpaşa

HEP BERABER VAR MIYIZ???? 15 Ara 2014 00:37 #44

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
syın tartanç;

ilk olarak:

yazdıklarımı size cevap olarak algılamayın...

burada bazı yazanların ciddiye alınmasını "ciddi" bulmuyorum artık...

bu yüzden "bazı çok zekalılara" cevap vermek yerine, "futbol" sohbetleri açtım...

ama çok "duyarlı" site yönetimi, "duyarlılığını" başka başlıklarda olmadığı kadar hızlı gösterdi...

başka "nick", kullanma (ki iğrenç bir şey olarak düşünüyorum) bir çok kişinin yaptığı bir şeydir ve site yönetim kadrosunun bundan muaf olduğunu düşünmüyorum (bu yazımda kalkar birazdan), eğriye eğri demek bile yanlış oldu...

ikinci olarak:

bu güne kadar; bu sitede olsun, anlattığınız kadar başka platformlarda olsun; duyarlılık yaratmak, bilinç oluşturmak veya geliştirmek, harekete geçirmek vb. çalışmalarınızı taktir ile karşılıyor ve kendi adıma teşekkür ediyorum...

üçüncü olarak:

herhangi bir dernek üyesi olsun yada olmasın, dernek sitelerinde yazsın yada yazmasın, bu sitede yada bu alanla ilgili başka bir siteyi takip etsin yada etmesin; "akıl almaz" bir duyarsızlık var. ve sanırım bunun onlarca nedeni var. bu duyarsızlığı anlamak mümkün ancak hak vermek mümkün değil (anlamak-hak vermek diyalektiği önemli bir çözümle yöntemidir bana kalırsa)...

dördüncü olarak:

bu platform aracılığıyla bir kaç ay önce oluşan birlik durumu; yapılan her türlü çamura atma, olumlu yada olumsuz eleştirilere rağmen yada onlar ile birlikte çok yararlıydı...

ancak, bir çok tarihsel kesit bize şunu göstermiştir ki; "nesnellik" ile toplumsal müdahale arasında 'güçlü bir bağ' vardır... o gün ki "nesnellik" ortadan kaybolmuş ve bugün benzer bir duyarlılığın oluşmasını beklemek biraz zordur. kişisel düşüncem aynı "nesnellik" devam etmektedir. biraz dozaj düşürülmüş, biraz yabancılaşma oluşmuşmuş, biraz vaadler verilmiş, vb. daha önce yazdım; o "nesnellik" doğru şekilde değerlendirilmeliydi ve doğru yere yönlendirilmeliydi...

son olarak:

bana dokunmayan yılan hikayesi, bir kaç ay önce; ardı ardına yapılan düzenlemeler ile "gerçek hikaye" olduğunu göstermiş, ve ciddi bir tepkisellik oluşturmuştur... bana kalırsa ve bunca yıllık gördüklerimle "bu alanda 'herkese' dokunulmadan" büyük tepkiler beklemek biraz zor (yanlış anlaşılmasın bu fikre katılmıyorum, zaten "dokunulduğunu" düşündüğüm ve "birlikte" olmanın dokunulmaya gerek kalmayacak kadar önemli olduğunu düşündüğüm için) ...

buradaki yorumlarına değer verdiğim biri demişti; "kimseye kolaylık dilemiyorum"...

HEP BERABER VAR MIYIZ???? 15 Ara 2014 13:01 #45

• tartanc
  • Platin Uye
Bazı düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. Okunmaya değer bulmayan lütfen okumasın.

22 Ekimi erteleme sebeplerimizden önemli teki o süreçte olan eylemlerdi. herhangi bir arkadaşımızın burnu kanasın istemedik. Bir olumsuzluk yaşansın istemedik. Bu konuda çok yerden uyarılar gelmişti. Yaptığımız oylamada oy çokluğu ile 1 oy ile ertelenmesi kararı alınmıştı. Bende ertelensin diyenlerdenim. O süreç de doğru gibi gelmişti alınan karar !!!

Aynı enerjiyi bu süreçte yaşamadığımız bir gerçek. Diyelim bir buluşma gerçekleşti. Diyelim 200 kişi katıldı. Kimi organizasyon açıklama yapacaktır. Bunların bizimle bir ilgisi yoktur diye. Kimi şahıslar bireysel anlamda dilekçe verecektir. Ben onlardan değilim diye...Benzer şeyler yaşamadık mı? Damar tanıma için ne iyi yaptınız diye bazı kurum sahipleri MEB e dilekçe göndermedi mi?

Hep örgütlü olmamız gerektiğini yazdım. ve hep bu görüşteydim. Örgütler yaptıkları ve yapmadıklarından sorumludur. saygınlık bunlara bağlı olarak ya kazanılır ya kaybedilir. Kendi yaptığı toplantıda alınan kararı hayata geçirmeyen ve bunun gerekçesini açıklamayan bir yapıya ne denir? Bu düpedüz üyelerine saygısızlıktır. Toplantı için mail atılıyorsa, bunun için bir mail neden atılmadı?

Bir arkadaşımız yazmıştı. üst yapılar şimdi iyi çalışıyor diye. Neden şimdi? Çünkü tabanın bir kısmı hareketlendi o yüzden Taban uyumaya devam edince ne olacak?

Bu benim şahsi düşüncem;

Örgütlenmeye evet. Binlerce evet. Güçlü olmaya evet. Dayanışmaya evet. Bir olmaya evet. Fakat bugün kü yapılarla olmaz bu iş. Yeni bir oluşum şart. Aktif olacak, üyelerine saygılı olacak, tamamen şeffaf olacak. Sözünü tutacak bir oluşum şart. Saygıda kusur etmeyecek ama haklılığımızdan hiç ödün vermeden mücadele edecek bir oluşum şart. Sektörün her açıdan saygınlığını koruyacak, bu işi doğru yapmaya çalışanların oluşturduğu bir oluşum şart.

Bu oluşuma destek verenlerin sayısı başlangıçta az olabilir. Saygınlığını yaptıkları ile kazandıkça, fark görüldükçe destek artar.

Sayın Kadir Çalış ın dediği gibi,%90 dan umutlu değilim. %10 önemli bir sayıdır.

Sayın Egemen in yazdığı gibi, o yılan dokunmadan harekete geçmeyecek bir kitle mevcut.

Burada kavga dahi etsek 100 kişiyiz.

Sonuçta burada tartışan (kavga dahi etsek )kimsenin maddi ve manevi bir beklentisi yok. Sektörün iyi hal alması için birşeyler yazıyoruz.

Herkese sağlıklar dilerim.

Son olarak yeni bir örgütlenme modeli ile yeni bir oluşum şart...
Son Düzenleme: 15 Ara 2014 13:17 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ahmetali, kurs2, mkirilmaz ve bu kullanıcının diğerlerinden 4 teşekkürü var

HEP BERABER VAR MIYIZ???? 15 Ara 2014 13:17 #46

• kurs2
  • kurs2 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 428
  • Teşekkür Sayısı: 256
  • Başarı: 4
tartanc demiş ki

Son olarak yeni bir örgütlenme modeli ile yeni bir oluşum şart...[/quote]

Gayet doğru bir tespit.2015 sektör adına sanırım güzelliklerle gelecek...

HEP BERABER VAR MIYIZ???? 16 Ara 2014 08:33 #47

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
SAYIN FAHRETTİN HOCAM ERKEN COCUKLUK EĞİTİMİ OLARAK GEÇİYOR YANLIŞ BİLMIYORSAM 0-36 AYI KAPSIYOR
BELİ BAŞLI Büyük şehirlerde var şimdilik ama yaygınlaştırılması gerekıyor
yıne araştırırım yeni bılgıler olursa burda apaylaşırım

HEP BERABER VAR MIYIZ???? 16 Ara 2014 09:44 #48

• tartanc
  • Platin Uye
Konu hep beraber var mıyız ?

Bu konuda ki paylaşımınız varsa paylaşsanız.

Başka bir konu ile ilgili paylaşımlarınızı başka bir form sayfası açarak yazsanız(lütfen)

Sektörde bulunanlardan çok az kişi burada zaten paylaşım yapıyor. Başka bir konuya pek gerek yok diye düşünüyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mkirilmaz, tatvanpozitif
Sayfa oluşturma zamanı: 0.282 saniye
Sistem Kunena Forum