Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: OKUL ÖNCESİ OGRETMENI

OKUL ÖNCESİ OGRETMENI 14 Kas 2016 13:54 #1

• gibbon1
  • gibbon1 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 68
  • Teşekkür Sayısı: 26
  • Başarı: 1
Okul oncesi egitiminin zorunlu olmasi durumunda, 20 bin okul oncesi ogretmeni acigi olusacagi soylendi.Buda kurumlari zora sokacaktir damar okuma da gelirse sanirim egitimci bulmak zorlasacaktir..
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

OKUL ÖNCESİ OGRETMENI 14 Kas 2016 14:20 #2

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
Devlet hemen tüm fakülte hatta tüm lise mezunlarına sertifika verip usta eğitici sertifikası verip personel açıgı ortaya çıkmamalıdır yarın bu işe başlanmalıdır
HHHAAAA EĞİTİMİN niteliğimi okimin umrunda bu iş sevgi ister özveri ister teknik yöntemi boşver kurumlar ailelerinden alıp kurumunda tutuyor ya o yeter
hatta sertifıkayada gerek yok okuma yazma bilşsin yeter imza yetkisi için
istihdam da önemli
RAPOR İÇİNDE UĞRAŞMAMALI KURUMLAR NE HASTAHAENE NEDE RAM UYGUN GÖRDÜĞNE DERS VERMELI YETKI TAMAMAEN KURUMLARDA OLMALI

OKUL ÖNCESİ OGRETMENI 14 Kas 2016 14:40 #3

• gibbon1
  • gibbon1 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 68
  • Teşekkür Sayısı: 26
Aslinda sizin buna cevap vercegeni dusunerek yazmaliydim:) yanlis anlasilmasin ozel egitim alaninda yuksek lisans yaptim.ozel egitimde katilabildigimiz kadar tum teknik ve yontemleri egitimleri aldik.Benim derdim imza degil ogrt yetistiriyoruz ufkunu aciyoruz her turlu egitime gonderiyoruz pat diye devlete ataniyor soylemek istedigim buydu aslinda...

OKUL ÖNCESİ OGRETMENI 14 Kas 2016 16:46 #4

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
sayın esinti bu özel eğitimin baş belası sertifikalı öğretmenlerden siz de çalıştırıyor dunuz değil mi yanlışsam düzeltin. sadece okuma yazma öğrencilerine giriyorlar gibi garip bir savunmanız da vardı. (başka arkadaş olabilir o yüzden kesin ifadeler yazmaktan çekiniyorum.

OKUL ÖNCESİ OGRETMENI 14 Kas 2016 17:52 #5

• esinti
  • Platin Uye
Kimse yanlış anlamasin nitelik nicelik eğitimde balık baştan kokuyor şuradaki yazılanları çoğu ticari kaygı elbette para kazanılacak ama inanin devlet hiçbir sektörü bukadar desteklemiyor. ...

OKUL ÖNCESİ OGRETMENI 14 Kas 2016 20:23 #6

• esinti
  • Platin Uye
12 günde okunan slaytlar ve hooop verilen sertifika

OKUL ÖNCESİ OGRETMENI 15 Kas 2016 13:01 #7

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
Sayın esinti, sertifikayı (bu haliyle) savunacak adamın ya aklından ya insanlığında şüphe etmemek mümkün değil.... Ama bunun sorumlusu kurumlar değil ve bu kadar insanın size olan itirazı yalnız ve yalnız bundandır. (Varsa) Bir yanlış anlamayı düzeltmek isterim (kabul ederlerse) arkadaşlarım ve kendi adıma...
Yok öyle değilse daha ne diyelim bilemedim.

Bürokrasi önce sebebini kimsenin bilmediği (örneğin seansın neden çeyrek kala, çeyrek geçe ya da buçuklu saatlerde değil de saat başı başlaması gerektiği gibi) kurallar koyuyor. Sonra bunların bazılarının uygulanmasındaki saçmalıkları görüyor daha doğrusu görmelerini sağlayana kadar göbeğimiz çatlıyor. Ancak yanlış yapıldığını kabul etmemek için başka yanlışlarla sistemi (yanlış temel üzerine oturtulmuş bir yapıya sistem denirse tabi) oldurmaya çalışıyor ve kendince günü kurtarıyor. Sertifika da bunlardan yalnızca biri. Ha olan yavrularımıza oluyor onda kesinlikle hemfikiriz. Ancak şu sertifika konusunda kurumları suçlayıp durmayın artık yeter yav :)
Son Düzenleme: 15 Kas 2016 13:06 yazan ozeltercih.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mkirilmaz

OKUL ÖNCESİ OGRETMENI 15 Kas 2016 14:48 #8

• mkirilmaz
  • mkirilmaz Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Niyet hayır, akıbet hayır.
  • Gönderiler: 122
  • Teşekkür Sayısı: 88
İllede odunumun parası deyiminin anlamı nedir?

Bir oduncu varmış. Sabahları ormandan kestiği odunları eşeğine yükleyip pazara gider, kazandığı üç beş kuruşla evine bir şeyler alıp dönermiş. Başka da hiç bir geliri yokmuş. Bütün malı, bir eşeği, bir baltası, bir de .siciminden ibaretmiş. Evinde karısı ile bir sürü çocuğu bu bir eşek yükü odunun getireceği paraya bakarlarmış.
Yine bir gün oduncu, eşeğine odunları yüklemiş, pazarın yoluna düşmüş. Pazara yaklaştığı bir yerde bir
şehirliye rastlamış. Yaya yürümeye alışkın olmayan ve hayli yorulan şehirli, oduncunun eşeğini pazara kadar kiralamayı aklına koymuş.
‘‘Hem şehrim!” demiş, “bir eşek yükü odunu pazarda kaça satarsın?”
“On para” demiş oduncu.
“Peki” der şehirli, “ben sana on beş para vereceğim. Çok yoruldum, odunlarını yık şuraya, eşeğine ben bi¬neyim, şehre gidelim.” Oduncu.-
“Yok olmaz, benim eşeğim kiralık değil, ben odunumu satar, parasını alırım” demiş.
Şehirli:
“Hem şehrim, ne farkı var. Hem on yerine on beş vereceğim.”
Oduncunun bu hesaba kafası yatmaz.
“Sen eşeğe kira veriyorsun. Ben odun satarım. Odunlarımın parasını kim verecek?”
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozeltercih
Sayfa oluşturma zamanı: 0.304 saniye
Sistem Kunena Forum