Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: OKUL ÖNCESİ OGRETMENI

OKUL ÖNCESİ OGRETMENI 15 Kas 2016 15:59 #9

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
Gercekten sağduyulu kurumlara teşekür ediyorum
BURADAN MEB BÜROKRATLARI ÇAĞRIDİR LÜTFEN AMA LÜTFEN SLAYT OKUMAKTAN ÖTEYE GİTMEYEN SERTİFİKALARI BİR SON VERİN PERSONEL İHTİYACI VAR İSE ÜNİV. ÖZEL EĞİTİM BÖLÜM BAŞKANLARIYLA BİLİMSEL ÇALIŞMA YAPILARAK SONUCA ULADİLMALİDİR.
BU ÇOCUKLAR DAHA İYİ EĞİTİMİ HAKETMİYOR MU
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: geeg

OKUL ÖNCESİ OGRETMENI 15 Kas 2016 16:40 #10

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Valla konuya müdahale etmeyeyim diyorum ama olmuyor.

Sayın esinti;

Sertifikaya sizin kadar ben de karşıyım. İyi ama burada yanlış olan sertifikalı eğitimciler türetilmesi mi, yoksa MEB'in zorunlu eğitimci uygulamasının insanları sertifikalara mecbur bırakması mı?

Şu ana kadar benim 3 eğitimcim sertifika aldı. Bunların üçü de 15 yıldan eski Çocuk Gelişimci... Kursta bir şey öğrendikleri için değil, sadece zorunlu derslere girebilmek için sertifika aldılar.

Bir aylık kurs ile özel eğitim öğretmeni olunmayacağı aşikar... Peki, 15-20 yıldır bu alanda çalışan Psikologlar, çocuk gelişimciler, okul öncesi öğretmenleri, hatta hatta kimi özel eğitim yüksek lisansı yapmış Beden Eğitimi öğretmenleri, müzik, sanat öğretmenleri ne olacak?

Siz bir yere tutunmuş gidiyorsunuz da biraz da etrafınıza bakın. İyi özel eğitim, sadece özel eğitim öğretmeninden ibaret değil... bir ekip işi, takım işi...

Kurslarla bu kadar mücadele azminizin bir kısmını da mevzuattaki çarpıklığa karşı kullansanız ne güzel olacak!
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, mkirilmaz, ozal24 ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

OKUL ÖNCESİ OGRETMENI 15 Kas 2016 16:53 #11

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
üniversiteler de durum farklı mı?
uygulamalı davranış analizini bir dönem boyunca slayttan okuyup öğrencilere sunum yaptırarak öğretmeye çalışan prof gördü bu gözler. bilim falan eskilerde kaldı, üniversitelerin durumu içler acısı. sertifika kursları sadece lisansın hızlandırılmış ve baştan savma versiyonu bence.
Son Düzenleme: 15 Kas 2016 16:54 yazan cemkilinc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

OKUL ÖNCESİ OGRETMENI 16 Kas 2016 08:23 #12

• esinti
  • Platin Uye
Özel eğitimde en az 3 dönem uygulamalı eğitim var ben sahit omadım slaytla mezun özel eğitime slaytla yuksek lısans yapan sözde özel eğitimcıler yetiştiren kişlirıde bılıyoruz
onların ne amaca hizmet ettiklerınıde
ama lisans eğitimi benım vurgulamak ıstedığim bıreyın durumuna göre metaryel destekleme bunlar bıle yok yüksek lisansta

OKUL ÖNCESİ OGRETMENI 16 Kas 2016 11:45 #13

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Yüksek lisans yapanlar biliyorsunuz bilim uzmanı olur öyle sertifika gibi uyduruk bir evrak değil diploma alıyorlar kusura bakmayın
Son Düzenleme: 16 Kas 2016 11:49 yazan cemkilinc.

OKUL ÖNCESİ OGRETMENI 16 Kas 2016 13:02 #14

• esinti
  • Platin Uye
SAYIN CEMİL KILINÇ Söylediğinize katılmakla birlikte özel eğitimde verilen yüksek lisans tamameneğitim amaçlı olmayan dostlar alışverişte görsün hesabı uyduruk nitelik ve nicelik arz etmeyen bazı kaygılarla yapılmış bir eğitim.
AMA ŞUNU SAVUNABILİRIZ 12 GÜNLÜK SLAYT OKUNARAK VERİLEN SERTİFİKAYA GÖRE BİRAZ DAHA BİLİMSEL.....

OKUL ÖNCESİ OGRETMENI 16 Kas 2016 13:08 #15

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
Nihayet konu "SİZİ GİDİ İMZA YETKİLİSİCİLER SİZİ" bağlamından çıkıp olması gereken -nispeten- bilimsel bir tartışmaya döndü.

Yetkilisiciler :cheer:

OKUL ÖNCESİ OGRETMENI 17 Kas 2016 03:34 #16

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
esinti yazan:
SAYIN CEMİL KILINÇ Söylediğinize katılmakla birlikte özel eğitimde verilen yüksek lisans tamameneğitim amaçlı olmayan dostlar alışverişte görsün hesabı uyduruk nitelik ve nicelik arz etmeyen bazı kaygılarla yapılmış bir eğitim.

Kusura bakmayın da,

Şu anda Türkiyenin 2 büyük üniversitesinin (Ankara ve Gazi) Özel Eğitim bölüm başkanları yüksek lisasn yapmış Çocuk Gelişimcilerdir. Yüksek lisansı bu kadar küçümsemenizi hiç anlamadım? Orada gidip de iktisat mezunu adam yüksek lisans yapmıyor, yine eğitim kökenli kişiler yüksek lisans yapıyor.

Gerekçeleriniz hiç doğru değil, hiç tatmin edici de değil. Tamam, sertifikaya karşı olmak başka bir şey. Kimse sertifikaların mucize yarattığını falan iddia etmiyor. Ama siz işi olmadık yerlere çekiyorsunuz.

Sorun son derece basit! MEB'in kafasındaki eğitim modeline uyacak kadar eğitimci yok ülkede... MEB bu sorunu doğru yollardan çözmek yerine kendince geçmişten beri kullandığı Sertifika denen bir yola başvurarak çözdüğünü düşünüyor. Aynı şeyi sadece özel eğitimde değil, devlet okullarında da yaptı yıllarca.

Siz bu durumdan rahatsızlık duyuyorsanız çözüm basit. Bir yakınınız eğitim alacaksa "ben sertifikalı öğretmen istemiyorum" dersiniz olur biter. Zaten sizin bu konuyu sürekli kaşıyıp kanatmanızla MEB fikir değiştirecek de değil. Çünkü mevcut düzende başka çözüm yolu yok.

En büyük işveren olan devlete dönüp bakın, o bile "boş olan öğretmenler isterse özel eğitim dersine girsinler" diyor. Daha 2-3 ay önce bunun için yazı yayınlandı. Devletin dolduramadığı öğretmen boşluğunu özel sektör nasıl dolduracak?
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gibbon1, mkirilmaz
Sayfa oluşturma zamanı: 0.396 saniye
Sistem Kunena Forum