Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Uzmanlar

BAŞLIK: Sertifika 2. Başvuru

Sertifika 2. Başvuru 18 Şub 2015 01:27 #97

• mikail47
  • mikail47 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 67
  • Teşekkür Sayısı: 4
  • Başarı: 0
hocam bu bilgiyi nerden aldınız kaynağı ne? bi de işitme ve zihinsel imza atacakları kesin mi bakanlık öyle bir açıklama yapmadıda
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Sertifika 2. Başvuru 18 Şub 2015 01:46 #98

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Arkadaşım kaynak kurs yazısının bizzat kendisi...

Kursu bitirenlere özel eğitim uzman öğretici sertifikası verileceği ve bu kişilerin özel eğitim öğretmenlerinin girdiği modüllere girebileceği yazıyor. Orada okumadınız mı?

Hem işitmeye, hem zihinsele aynı anda imza atıp atamayacaklarını bilemiyorum. Bizim ilçemiz sadece biri için onay veriyor. Bazı ilçeler ikisine de onay veriyor. Ama her iki program içinde atamaları yapılabilir.

80 saat Uygulama kısmının kurumlarda olacağı söylendi. Daha detayını hiç birimiz bilmiyoruz. Olduğunda göreceğiz.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

Sertifika 2. Başvuru 18 Şub 2015 02:04 #99

• mikail47
  • Kıdemli Uye
tşkler hocam okudum okumadım değil bende şuan çalıştığım kurumda herikisine imza atabiliyorum çünkü benim işitme ve zihin sertifikalarım var eğer işitmeyede imza atabiliyorlarsa bize büyük bi haksızlık yapılıyo ve biz heriki sertifikayı alabilmek için enaz iki ayımızı verdik ayrıca bi sürü maddi kaybımız oldu.

Sertifika 2. Başvuru 18 Şub 2015 02:10 #100

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Yapacak bir şey yok.

Artık zihin engelliler, veya işitme engelliler öğretmenliği diye bir şey yok. Sadece özel eğitim öğretmenliği var.

Kısacası "eski çamlar bardak oldu." :)

Bir de diğer taraftan düşünün. Benim 2 tane "doğuştan" özel eğitim öğretmenim var. Diplomaları öyle. Yıllarca sadece zihin engelliler öğretmeni olarak onaylandılar.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: fahrettin75

Sertifika 2. Başvuru 18 Şub 2015 02:15 #101

• mikail47
  • Kıdemli Uye
malesef hocam ama yanılmıyosam daha önce özel eğitim öğretmenliği vardı daha sonra bölümlere(işitme-zihin-görme)ayrıldı sizce neden tekrar birleştirildi bi fikriniz var mı

Sertifika 2. Başvuru 18 Şub 2015 02:24 #102

• telkin
  • telkin Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 69
  • Teşekkür Sayısı: 38
  • Başarı: 3
mikail47 yazan:
malesef hocam ama yanılmıyosam daha önce özel eğitim öğretmenliği vardı daha sonra bölümlere(işitme-zihin-görme)ayrıldı sizce neden tekrar birleştirildi bi fikriniz var mı

Özel eğitimin, günün ihtiyaçlarına göre ayrıştırılıp birleştirildiği bir alan olduğunu görüyoruz. İçinde bulunduğumuz gün neye ihtiyaç varsa ona göre karar veriliyor. Bu 1 aylık sertifika kurslarının da günün ihtiyaçlarını kurtarmak için olduğu kabullenilmesi gereken bir yanlıştır. Milli eğitimde böyle kararların alınmak zorunda kalınması üzücü bir durumdur.
Son Düzenleme: 18 Şub 2015 02:26 yazan telkin. Sebep: düzeltme

Sertifika 2. Başvuru 18 Şub 2015 21:47 #103

• slcan
  • slcan Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 4
ya bu 2.kursta aksaraya giden yok mu acaba?

Sertifika 2. Başvuru 20 Şub 2015 12:23 #104

• sevilay gemici
  • sevilay gemici Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 4
merhaba kolay gelsin bende okul öncesi açıköğretim mezunuyum aynı yaı banada çıktı kaç gündür nette araştryrm ama bişey bulamadım siz giriş yapabildinizmi?
Sayfa oluşturma zamanı: 0.326 saniye
Sistem Kunena Forum