Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Çocuk Gelişimi Uzmanı

BAŞLIK: ÖZEL EĞİTİMCİLER

ÖZEL EĞİTİMCİLER 21 Kas 2014 16:02 #21

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
Fahrettin hocam önce teşekür edrım gerçekten
ben doğruları savunuyorum
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

ÖZEL EĞİTİMCİLER 21 Kas 2014 16:05 #22

• esinti
  • Platin Uye
burad eğitimi savunan çok az kurum var çogunun derdı ımza yazık bu çocuklara yazık
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rassmuss

ÖZEL EĞİTİMCİLER 21 Kas 2014 22:49 #23

• pinaru
  • pinaru Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 270
  • Teşekkür Sayısı: 111
  • Başarı: -3
Eğitimi savunan çok az kurum var ne demek bunu anlamış değilim. Yahu sizin başka işiniz yokta bu yüzden mi burada sürekli böyle şeyler yazıyorsunuz. Eğitimi düşünmeyen,savunmayan kurum olur mu. eğitimciler maaşlarını düşününce suç olmuyor ama patronlar düşününce suç mu oluyor? Neden sertifikalı olan öğretmenlerin üzerine bu kadar gidiyorsunuz. Müdürlük için sadece lisans mezunu olma şartı getirildiğinde kimse eğitimi ve kalitesini düşünmüyordu. İşi bilmeyen, eğitimden anlamayan kişilerin(Sizlerin yorumu bu) müdür olması sizi hiç rahatsız etmiyordu. 11 yıldır rehabilitasyon merkezinde çalışıyorum. SHÇEK zamanında özel eğitimci diye birşey yoktu. Ne zaman ki milli eğitime geçildi özel eğitimci diye bir ünvan ortaya çıktı. O zamanlar eğitim kalitesiz miydi? 11 yıldır meslek hayatımda 2 tane özel eğitimci ile çalıştım daha doğrusu rastlayamadım. Bununda eksikliğini hiç hissetmedim. Öğretmenlerim bu eksikliği hissettirmediler. İşini layıkıyla yerine getirdiler. Kaba tabirle özel eğitimci kaprisi çekmedim. Ah bu alan mezunları cennetten dünyaya gönderilmiş kişiler. Onlara seçilmiş kişiler de diyebiliriz. Ne hikmetse öğrenciler arasında en çok ayırımcılığı onlar yapıyorlar. "AĞIR ÖĞRENCİ ALMAM" cümlesini ilk onlardan duydum. O günden sonra alan mezunu diye birşey benim için bitmiştir. Çünkü ben gerçekten eğitime önem veriyorum. Eğitimci personelim heran bu öğrencinin eğitimine daha nasıl katkı yapabilirizi sorguluyor, araştırıyor. Sertifikası insani duygularının önüne geçmiyor. Ama özel eğitimcilerin maalesef aynı duygularda olduğunu söyleyemeyeceğim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, barisltd, 4558 ve bu kullanıcının diğerlerinden 5 teşekkürü var

ÖZEL EĞİTİMCİLER 22 Kas 2014 08:39 #24

• esinti
  • Platin Uye
kurumların derdı imza yetkısı eğitim değil burda yazılanları okuyun sonuc çıkıyor ortaya zaten 11 yıldır 2 tane özel eğitim mezunu kişyle çalıştıgınızı söylemişiniz nekadr sre çlıştınız ( benım tahmınım en fazla 1er yıl) bu ülke hep deneme yanılma yolula bu hale geldı
bazı burokratlarda eğitimi dusunmeyıp sadece ticari kaygıları göz onunde bulundurdu sızın en uzun yıl çalıştığınız personel nekadr
çoğu alan mezunu bile otizm eğitimde yetrsız ve donanımsız ken bir sertıfıklıya otızmlı bıreyle çalıştırmak nekadr mantıklı yok amac imza sizler için örnekleri çoğaltabilirim ...
kurumlar shcek dönemınde daha ıyıydı dıyorsunuz 2007 yılındaki bakanlık mufettişerinin raporlarını incelmenı tavsıye edrım neler neler yapılmış işte buda gösterıyorkı sayın burokratlar özel eğitimi işletenlerin halini tek uzulduğum kurunun yanında yaşda yanıyor
shecek döneminde çok duzenlıymış Bakanlık müfettiş raporlarıda oyle söyluyor siz nekadar geri ödeme yaptınız ALLAH bilir

ÖZEL EĞİTİMCİLER 22 Kas 2014 09:14 #25

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın Esinti,

Bazı şeyleri karıştırmamak lazım. Bakanlık müfettişlerinin teftişi 2008 yılımda yapılmıştı . Ve onlar SHÇEK dönemini teftiş etmediler.01.06.2006 dan sonrasını teftiş ettiler. O süreçler biraz karışıktı. Görevden alınmak istenen OOGM vardı. O da mahkeme kararı ile hep görevine dönüyordu. GM yazılarını hiçe sayarak, kendi uygulamalarını hiçe sayarak kurumlara ceza kesmeye çalıştılar. Kimi kurumlar ceza ödemediler. Hukuki yolları kullandılar. kimileri de bir şekilde ödediler. Bilmiyorum o dönemlerde ne yapıyordunuz. Ama biraz araştırın derim. Ayrıca 6 yıl öncesine bakarak, bugün hakkında yorum yapmak ciddi hatalara yol açabilir.

Bu alanda yanlışlıklar çok var. Örneğin: Özel eğitim öğretmeni uygulaması sizce doğru mu? İşitme engelliler öğretmeni, otistik bir çocuk ile ne yapacak? Saçmalık ötesi bir durum ve çocukların aleyhine olan bir durum.

Siz sektörün çok büyük sorunları varken kendinizce yanlış bulduğunuz bir uygulamaya karşı çıkıyorsunuz.Tartışılabilir elbette.

Onlarca yanlış uygulamaya ise sesiniz çıkmıyor. ''Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır'' demiş Hz.Ali. Veya karınca misali tarafını belli etmek gerekir.

Onca haksızlığa karşı susan kişiye şu soru sorulabilir; Siz kimsiniz? Gerçek amacınız nedir ?

Amacınız konu saptırmak mı? Neye hizmet ediyorsunuz?

Birgün çalışan,birgün kurum sahibisiniz gerçekten siz kimsiniz?
Son Düzenleme: 22 Kas 2014 09:31 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: songulmavi, ozeltercih, 007mac ve bu kullanıcının diğerlerinden 3 teşekkürü var

ÖZEL EĞİTİMCİLER 22 Kas 2014 09:30 #26

• esinti
  • Platin Uye
bu çocukların daha ıyı eğitim almsını sağlamak bu alnı daha biliselstırmek

ÖZEL EĞİTİMCİLER 22 Kas 2014 10:33 #27

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
İşin bilimsel yanı öyle, bol keseden sertifikalı sınıf öğretmenlerine kelime anlamıyla her fırsatta ''sallamaktan'' geçmiyor.

Hiçbir ÖEM bugünkü anlayışla bu işi bilimsel yapıyorum DİYEMEZ.

Saçma sapan uygulamaların neresi BİLİMSEL?

Bilimsellikten kast özel eğitim alan mezunu çalıştırmaksa, SAÇMALIKTIR.

MEB bilimsel mi?

Geçenlerde,uluslararası otizm kongresi yapıldı. Bilmem biliyor musunuz? Alan mezununun adı geçmiyorken, psikologların bu alanda olmazsa olmaz olduğu birkez daha belirtilmiş.(Uygulamalarda)

Bu alanda söz sahibi ülkelerde bu iş, çeşitli disiplinlerin işbirliğine dayanır. Öyle alan mezunu olayı yoktur.

Ayrıca yok olma sürecinde olan bu sektörü kaprislerinizle meşgul etmeyin.

Şu sorularıma da cevap verin. Sizi tanıyalım. Ne dersiniz ?
Son Düzenleme: 22 Kas 2014 10:34 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozal24, 007mac, gulen100

ÖZEL EĞİTİMCİLER 22 Kas 2014 11:06 #28

• esinti
  • Platin Uye
sizin bilimsel anlyşın nedır sayın hocam sız bu sektöre katkı veren ender kişilerdensınız yazılarınızı mumkun olduğu kadar okumay çalışıyorum 540 veya 160 saatlık sertıfıkalrın çok yaralı bu alan için herşeyı öğrenıyorlar bunu savunacağınızı kesınlıkle düşünmuyorum
amac bilimsellıkse ve gerçekten eğitimse universtelerde bu eğitim verilmelıdır srf kurumlar imza attırsın çocuklar gelsın gıtsın ( şuana kadar yapılan bu)mantığıyla yapılan işler elbet bırgun yok olacaktır bugunlerın sıkıntısı bu yuzdendır
UMARIM ANLAŞILMIŞTIR
Sayfa oluşturma zamanı: 0.262 saniye
Sistem Kunena Forum