Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Çocuk Gelişimi Uzmanı

BAŞLIK: ÖZEL EĞİTİMCİLER

ÖZEL EĞİTİMCİLER 22 Kas 2014 12:02 #31

• spirit_em
  • spirit_em Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 101
  • Teşekkür Sayısı: 48
  • Başarı: 0
Sertifika zaten gereksiz. Dediğim gibi özel eğitim farklı disiplin alanları gerektirir. Biz eğitim fakültelerimizde tüm öğretmen adaylarına özel eğitim dersi verilmeli zaten. Hangi alandan olursa olsun özel eğitim gerektiren bir bireyle karşılaşacak zaten öğretmenlerim. Kaynaştırma diye bir kavram var. Hal böyleyken neden insanların alanlarını değiştirmeye uğraşıyoruz? Okul öncesi öğretmenleri de sertifika alsın ozaman.
Özel Özay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

ÖZEL EĞİTİMCİLER 22 Kas 2014 12:57 #32

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
tum sosyologlar rehber olsun felsefecıler psıkolog olsun göz dr dişe baksın fızyotrapıst ortepedıye dahılıye cıldıye baksın
Bak yurdumun güzel insanları tüm sorunu çözüldu
matematikçi türkçeye gırsın tahçi fizik anlatsın

ÖZEL EĞİTİMCİLER 22 Kas 2014 13:05 #33

• islamveilim
  • islamveilim Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 48
  • Teşekkür Sayısı: 11
  • Başarı: 1
koyun can derdinde kasap et derdinde...hala sertifika düşmanlığı...kardeşim sen devlete rahat rahat atanmıyor musun? eeee derdin ne o zaman??? ben söyliyim derdinizi... sertifikalı arkadaşlarımın özelde çalışmasıyla ayda aldığınız 4000-5000 Tl leri alamadınız değil mi? yani maaşlarınız azaldı ve düşmanlığa başladınız??? bundan daha 5-6 sene önce 0 taban puanıyla atamalarınız yapılırken neden geçmediniz devlete??? çünkü o zaman yarısı kadar maaş alacaktınız??? şimdi kalkmış bana eğitim kalitesinden; öğretme aşkından bahsetmeyin...karşınızda çocuk yok...bu sertifiları bize MEB verdi ve işimizi adam gibi yapıyoruz...derdinizi gidin onlarla çözün bizimle değil!!!
Son Düzenleme: 22 Kas 2014 13:10 yazan islamveilim. Sebep: hata
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: 007mac, etikgrup, egemelis

ÖZEL EĞİTİMCİLER 22 Kas 2014 13:20 #34

• esinti
  • Platin Uye
Ben hiç maddi hesabı katmadım ortaya herkes uzmanık alnı ne ise onu yapsın eski m.ö ki çözüm önerilerıyle bu sistem gdemez daha fazla

ÖZEL EĞİTİMCİLER 22 Kas 2014 14:20 #35

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
Yaz tahtaya, al haftaya!

Bunu daha önce başka bir başlıkta, başka bir "kendinden menkul" kişi için yazmıştım...

Ne kadar açıklama yapılırsa yapılsın, bugünün gerçekleri ne kadar anlatılırsa anlatılasın vb... Asla cevap alamazsınız...

Siz dersiniz ki, bu alan multi disipliner, eğitim vermesi gereken bir çok farklı alan mezunun hakkı gasp edilmiş; o cevap verir, herşey imza için!

Siz dersiniz ki, zorunlu saat ve modül sistemi bilimsellikten uzak, bu aynı zamanda diğer meslek elemanlarına halsızlık; o cevap verir, herşey imza için!

Siz dersiniz ki, alan mezunu tüm öğretmenler ÖERM lerde çalışsa, bu sistemde yinede ihtiyacı karşılamaz, bu duruöu yaratan MEB,
YÖK vb. Kurumlar var, bizim suçumuz yok; o cevap verir, herşey imza için!

Siz dersiniz ki, ortada alan mezun yok, hepsi devlete atanıyor, bu mantıkla hiç engelliye hizmet veremeyiz; o cevap verir, herşey imza için!

vb. vb. vb. ....

Özellikle bazı kişilere uzundur cevap yazma ihtiyacı duymuyorum... Bence bazılarına cevap vermek çok anlamlı değil, hele soru sormak ( ilk yazdığım cümle açıklayıcı olur) mümkün değil...

Bu tartışmalardan tek öğrendiğim zoolaji alanıyla ilgili; "papağan" neden sürekli aynı şeyleri tekrar eder...

Birde " papağanım" olsa adını ne koymayacağımı biliyorum, çünkü "papağana" haksızlık olur... O bile bu kadar "kendini tekrarlamaz"...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sevgi, tartanc, 007mac ve bu kullanıcının diğerlerinden 2 teşekkürü var

ÖZEL EĞİTİMCİLER 22 Kas 2014 14:39 #36

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
Bize gelen müfettişlerin geri ödeme çıkardıkları konular

1-

"-Psikologlar seansa giremez. Girdi ise, girdiği her dersi geçmişe dönük faiziyle geri ödeyin."

"-Ama Genel Müdürün (altında Bakan a. diyerek imzaladığı ve) yayınladığı yazı var -girer, imza da atar- diye??"

"-Olsun. Onun hakkında da soruşturma açılacak -neye istinaden bu yazıyı yayınladın?- diye"

"-O zaman bizim bir kabahatimiz yok. Biz emirlere uygun hareket etmişiz."

"Şimdi de emir böyle."

2-

"-Okula giden öğrencilere grup eğitimi veremezsiniz. Verdi iseniz her dersi geçmişe dönük faiziyle geri ödeyin."

"-RAM o yönde rapor vermişse o çocuğun hakkıdır, tabii ki verdik. O zaman grup raporu vermemeliydi."

"-Ama çocuk okula gidiyor. Grubu orada alıyor sayılır zaten. Siz geri ödeyeceksiniz."

"-Olur mu canım öyle şey. Hiç bir mantığı yok bu söylediklerinizin."

"-Hazırlanacak olan ve sehven gereksiz ödeme aldığınızı ve geri ödeyeceğinizi belirten protokolü imzalamazsanız, kurumunuz hakkında soruşturma açarız ve bundan daha fazla üzülürsünüz."

Bu diyalogların eksiği var fazlası yok.

Sonuç: Dava ettik ve kesintileri faiziyle geri aldık.

Sizin söylediğiniz durum yalnızca iki kurumda oldu İstanbul'da. İki farklı ilçede aynı kişi ya da kişilere ait kurumlar. Yani aynı öğrencileri iki kurumunda göstermiş. Ne yapıldı bu kurumlar için. Geri ödeme.. Sonuç? Hala devam ediyorlar...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, 007mac

ÖZEL EĞİTİMCİLER 22 Kas 2014 14:52 #37

• ciga78
  • ciga78 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 113
  • Teşekkür Sayısı: 188
  • Başarı: 5
Esinti ve özel eğitimci aşkı hortlamış yine :lol: Kurumundaki fazla özel eğitimcileri bize yollar mısın SAYIN esinti :woohoo:

Bu arada okul öncesi ve çocuk gelişimciler ki çoğu hiç okula gitmeden açık öğretimden bitirmişlerdir üniversiteyi...Sizlerin tabiri ile uyduruk 30 günlük eğitimlere bile ihtiyaç duyulmamıştır...Onlarla ilgili en ufak bir serzeniş yok...Ne komik insanlarız biz :side:

Madem herkes düşüncesini söylüyor...Sınıf öğretmenleri özel eğitimcilerden daha özverili ve verimli çalışıyorlar...Özel eğitimciler için sertifika kursları açılmalı :silly:
Son Düzenleme: 22 Kas 2014 15:00 yazan ciga78.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: 007mac, etikgrup, egemelis ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

ÖZEL EĞİTİMCİLER 22 Kas 2014 15:12 #38

• esinti
  • Platin Uye
BAZEN KURUNUN YANINDA YŞLARDA YANDI SIZDE USUlsuzluk yoktur ama oyle oyunlar dönmüşkü hastane roporu vs.vs burada bnları yazmaya yok cezayı ödeyenlerın bır kısmı halen devam edıyor orda haklısınız
BU kurumlardan para kazanacakmıyız evet kazanacağız ama eğitim ön plana çıkarark parayı değil duzgun iş yaptıktan sonra vıcdanen cenabı hak kısmetımızı fazlasıyla verir
ben sertıfıkaya karşıyım nıye sertıfıka hıçbırsey kazandırmıyor kazandıran dıyen varmı içinizde varsa yazsın buraya
sınıf öğretmenleri kaynastıma öğrencılerıne girebılmelıdır
eğitimci açıgı unıversıtelerde açılack kurslarla kapatılır
öyle uyduruk 540 saat yada 160 saatle değil
bilim bukadr ucuz ve komık olmamalı

müfettiş geldığınde devamsızlık yuzde 80 leri bulan kurumlar var mufettıs yokkekn hıc kayıb yok bnları ayıtlmalıyız
bız işi duzgun yaptıktan sonra yetkililerin karşısına çıkalım seans ucretlerıne ıstedığımız zamı alalım ben tek savunduğum bu bilisel olsun herşey yapmacık değil
Sayfa oluşturma zamanı: 0.302 saniye
Sistem Kunena Forum