Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

BAŞLIK: ÖDENEK

ÖDENEK 09 Eki 2016 20:46 #81

• fndk
  • fndk Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 2
  • Teşekkür Sayısı: 1
  • Başarı: 0
bazı arkadaşlarım öneride bulunmuş bimer e yazalım diye.Bimer e yazdım cumhurbaşkanlığına kadar yazdım yani denedim arkadaşlar gelen cevap şu mevzuat hükümleri uygulanmaktadır...yeni yapılacak mevzuat çalışmalarında şıkayetiniz dikkate alınacaktır...yani sonuç çıkmıyor :(
ama bu durum gerçekten çok can sıkıcı ne yapılır bilmem, ama hepimiz farkındayız her geçen ay geçmiş ayı aratıyor son dönemlerde
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

ÖDENEK 09 Eki 2016 22:41 #82

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Yazdıklarım yanlış mı anlaşıldıldı bilmiyorum ancak bir agresyona, tartışmaya veya asabiliğe neden olmak için yazmadım.

Asabil olmak için zaten yeterince sebebimiz var.

Söylemeye çalıştığım şey ödenekler her 3-5 gün geciktiğinde bir ölüm kalım meselesi gibi bunun çok önemli bir sorun haline getirilmesidir.

Pek çok kurumun 1-2 ay ödeme almazsa batacağı sorgulamaya gerek olmayan bir gerçektir. Ancak gerektiğinde 10-15 günlük gecikmelere karşı bir B planımızın da olması gerektiğini göz ardı etmemeliyiz.

Elbette ödenek çıkmadı arkasını koyverelim gibi bir iddiam da yok. Elden gelen bir şey varsa yapılsın. Eğer ki düğmeye basmaktan imtina eden bir memur işini yapmadığı için veya ihmal ettiği için gecikme yaşıyorsak bunun hesabını da soralım.

Ama diyorum ki; bir sürü önemli sorunumuz varken bu sorunlara karşı neden ödeneklere olduğumuz kadar hassas değiliz? Yıllardır enflasyonun altında yapılan ücret artışlarına karşı neden bu kadar hassas değiliz? Yani tabloya bakınca aklı fikri sadece ay başında yayınlanacak icmalde olan kurumlar görüntüsünden başka bir görüntü vermiyoruz.

Ücret artışı demişken, her yıl bu zamanlar bir tahminde bulunurum. Bu yıl da %6 +-1 diyerek tartışmayı başlatayım bari. :)

Sağlıcakla kalın.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ahmetali, mart, türkiyem

ÖDENEK 10 Eki 2016 09:05 #83

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
barışltd sonuna kadar sana katılıyorum çok haklısın...

ÖDENEK 10 Eki 2016 10:42 #84

• Gumus29
  • Gumus29 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 263
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: 2
Meb'deki işgüzar kişi acaba ne zaman bizim ödeneği onaylayacak :))

ÖDENEK 10 Eki 2016 11:15 #85

• SIRINEVI
  • SIRINEVI Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 39
  • Teşekkür Sayısı: 5
Odenekler malmudurlugune aktarildi arkadaslar

ÖDENEK 10 Eki 2016 12:13 #86

• mart
  • mart Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 174
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: -2
Gözünüz(müz) aydın. Ödenekler aktarılmışsa sorun kalmamıştır demek. Tartışmlar Bimere yazmalar yada başka şekilde hak aramalar bitmiştir. Bir daha ki ödeneğe de Allah Kerimdir diyenleri duyar gibiyim. Oysa en az ödenek kadar önemli olan sorunlarımız var ve. Keşke bu sorunlarda ödenek gibi dile getirilseydi. Zam oranı,zorunlu personel ,Ramların keyfi uygulamaları,çıkmayan gruplar,damar okuma ve şu an aklıma gelmeyen yığınla sorunlar. İşte bizim en çok bunları gündeme getirmemiz lazım. İşte en çok bunlar için hakkımızı aramamız lazım. Yoksa ödeneği bir gün kökten keserler :evil: :evil: :evil:
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, barisltd, egemenege ve bu kullanıcının diğerlerinden 2 teşekkürü var

ÖDENEK 12 Eki 2016 09:44 #87

• serhatkul
  • serhatkul Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 183
  • Teşekkür Sayısı: 41
  • Başarı: 2
Ödeneği alan oldumu acaba arkadaşlar.

ÖDENEK 13 Eki 2016 10:16 #88

• ashton85
  • ashton85 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 55
  • Teşekkür Sayısı: 2
ödeneği alan var mı?
Sayfa oluşturma zamanı: 0.260 saniye
Sistem Kunena Forum