Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: DUYUMLAR

DUYUMLAR 20 Ağu 2014 09:25 #31

• zerwan
  • zerwan Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 175
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 1
batman82 yazan:
-8 Eylülde düşünülen Zihinsel Engelliler Sertifika programı açılmayacak onun yerine ileriki tarihlerde özel eğitim alan sertfika programı açılacak 240 saat
-Kurumlarda görev yapan sertifikalı öğretmenler 80 saatlik fark eğitimine tabi tutulacaklar (bölgelere yakın illerde)
-Damar okuma personel sadece sabah akşam giriş çıkışlarda olacak ( olmuştur belki bilmiyorum)
-İş planı kalkacak
-ileriki zamanlarda (muhtemelen 1 yıl içinde gruplar ortak kullanım alanı olabilecek zihin,öğrenme güçlüğü gibi)
-Şuan için rehber öğretmenler derse girebilir( çok yakın zamanda ikince yazı açıklanacak)

Şimdilik bunlar....

Esas konu yukarıda yazılanlardır arkadaşlar.bununla ilgili bir yorumumuz,değerlendirmemiz,duyumumuz varsa paylaşalım. sertifikalı , alan mezunu , ücret vb konuları başka başlıklar altında değerlendirirsek daha iyi olur.
“Bakın, ben bir entellektüel değilim – sadece fotoğraf çekerim.”

– Helmut Newton (Alman fotoğrafçı)
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse

ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇ 21 Ağu 2014 10:05 #32

• sabri
  • sabri Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 98
  • Teşekkür Sayısı: 56
  • Başarı: 0
Bende bu sertifika konusun da şöyle düşünüyorum.Tüm branşları özel eğitim adı altında toplayan meb,bu özel eğitim öğretmenlerinin hepsini alacak ve bu kurumları yine çok zor durumda bıraktıktan sonra açığa göre sertifika kursu açaçak.Tabi burda özellikle işitmeye eğitim veren kurumlar çok zor durumda kalacak.Meb in bizim alanla ilgili en küçük bir iyileştirme düşündüğüne de kesinlikle inanmıyorum.

ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇ 21 Ağu 2014 10:32 #33

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın Sabri;

Niçin böyle düşünüyorsunuz? MEB in uygulamaları şahane!!!! :evil: Bu uygulamalar sayesinde iyi kurumlar ayakta kalacak. kötüler ayıklanacak!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo:

Hatırladığım MEB in bazı yaptıkları;

seans sayısını zam yapmadan 6 dan 8 e çıkarmıştır.O yıl zam oranımız %2.2 olmuştur.

Kurumlar RAM ların insiyatifine bırakılmıştır.Kimi RAM ların saçmalık ötesi uygulamalarına maruz bırakıldık.

Zorunlu eleman uygulaması gibi saçmalıklarla başa çıkmaya çalışıyoruz.

Engelli çocuklarla çalıştığımızı unutanlar,ders planı gibi süpersonik uygulamaları dayatmışlardır.

Psikolog ve PDR ciler dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan bir uygulama ile bu alandan AÇIKCA dışlanmışlardır.

Sözleşme yaptığımız çalışanları en erken 15 gün sonra atayabiliyoruz.

500 dolarlık aleti kurumlara 2000 dolara kakalamaya çalışanlar tek bir firmayı işaret eden açıklamalar yapabilmektedirler.

Çıkardıkları her genelge ve yönetmelikle bu alanı mahvetmektedirler.

Derneklerimiz sağolsun. Teki Antalya da bürokratlara tatil ısmarlar. Teki dilekçe yazar.

kurum sahiplerinin bir kısmı algı sorunu yaşamakta olup,bir kısmı da kafayı yemekle meşgul olmaktadır.

Yani sayın Sabri herşey güzel olacak diyorum.Sonra nedense içimden bir gülme geliyor. Kendimi tutamıyorum.

:) :) :)
Son Düzenleme: 21 Ağu 2014 11:19 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, sabri, songulmavi ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

DUYUMLAR 21 Ağu 2014 10:49 #34

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
Sayın tartanc bizsiz tırlatmak var mı öyle?? Hunimi alıp geliyom :woohoo:
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

DUYUMLAR 21 Ağu 2014 11:24 #35

• sabri
  • sabri Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 98
  • Teşekkür Sayısı: 56
Sayın tartanc evet çok güzel özetlemişsiniz.Bizim için ne güzel düzenlemeler çıkarmış çook değerli sayın meb yetkilileri.Sonrada dernekler olsun bazı arkadaşlar olsun güzel şeyler olacak diye insanlara boş yere umut vaat ediyor.Biz o güzel duyumları 2006 dan beri alamıyoruz maalesef.
Son Düzenleme: 21 Ağu 2014 11:24 yazan sabri.

DUYUMLAR 21 Ağu 2014 11:39 #36

• tatvanpozitif
  • tatvanpozitif Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 382
  • Teşekkür Sayısı: 136
  • Başarı: 9
güzel şeyler olacak doğrudur
amaaaaaa devlet açısından olacak, kurumlar kapanacak devletin üzerinden büyük bir yük (maddi açıdan) kalkacak

DUYUMLAR 21 Ağu 2014 12:19 #37

• 4558
  • 4558 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 167
  • Teşekkür Sayısı: 58
tatvanpozitif yazan:
güzel şeyler olacak doğrudur
amaaaaaa devlet açısından olacak, kurumlar kapanacak devletin üzerinden büyük bir yük (maddi açıdan) kalkacak

YANILIYORSUN DEVLETİN ÜZERİNE HEM MADDİ HEMDE MANEVİ AÇIDAN BÜYÜK BİR YÜK EKLENECEK...FARKINDA DEĞİLLER TIPKI DAMAR BİZİ TEMİZLER ZANNEDEN SEKTÖR KÖRLERİ GİBİ...

DUYUMLAR 21 Ağu 2014 13:01 #38

• Kalemdar
  • Kalemdar Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 231
  • Teşekkür Sayısı: 92
  • Başarı: -6
biz bu işi yıllık 5.000 tl gibi bir fiyata yapıyoruz öğrenci başı. eğitim uygulama okulundaki bir öğrencinin maliyeti ise yaklaşık 20,000 tl.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.236 saniye
Sistem Kunena Forum