Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ATAMALAR

ATAMALAR 15 Eyl 2014 20:44 #71

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
sektörden ekmek yiyoruz ama burada bırbırımızıde yıyoruz benımde hatalarım var af ola kımseyı ıncıtmek değil amacım rekabet olsun ama etik şartlarda
burada yazarım ama kımseye hakaret etmem direk bana hakaret olduysada sınırlrıme hakım olamayıp cvp vermşişimdir kulğıma gelenleri yazmıyacam burada herkesin vicdanı rahatsa sorun yok bu dünya fanı
günü kurtarmak değilde bilimsel çözümler üretelim
bu sektör geçmişten buyana sertifika sacmalığından kurtulmadıkça düzeleceği yok
sınıfçılara türkçe matematik modulu için uğraşalım sertıfıka hem sacmalık
sertifiknın 25 gunde eğitime katkısı yok sadece ımza makıneleı yetiştirilıyor
lutfen sertıfıkalılar alınmasın bu onların değil bır zat 25gunu hazırlayanların sucu
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: beyazyelken

ATAMALAR 15 Eyl 2014 20:45 #72

• hamdi76
  • hamdi76 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 47
  • Teşekkür Sayısı: 5
  • Başarı: 1
özel eğitimde acaba maaşlar ne oldu arkadaşlar? 3,5 oldu mu :-) bence hakkı da bu ya neyse artık...

ATAMALAR 16 Eyl 2014 09:13 #73

• Murat Çolak
  • Murat Çolak Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 79
  • Teşekkür Sayısı: 149
  • Başarı: 4
Ha ha ha. "Koyun can derdinde kasap et." Kimi sertifikalı muhabbeti yapıyor kimi maaş. İşin en kötüsü ne biliyor musunuz? Öğretmen olduğu ön kabulüyle konuştuğumuz arkadaşların daha okuduklarını anlamaktan aciz olmaları. Siz daha şurada yazılan iki cümleyi algılayamıyorsunuz neyin eğitimini vereceksiniz Allah aşkına? Bakın ben de özel eğitim mezunu bir okul sahibiyim. Ben de özel eğitime muhtaç bireylerin alandan gelen öğretmenler tarafından eğitilmelerini isterim. Ancak bütün sektör sertifikalı öğretmenlere mecbur edilmiş durumda. Ki şuan sertifikalı öğretmen bulmak da neredeyse imkansız halde. Bunu anlamak ne kadar zor olabilir ki yahu? Özel eğitimci, özel eğitimci, özel eğitimci.... Arkadaşım kalmadı özel eğitimci her kurumdan 2'şer 3'er devlete atanacaklar. Daha neyi anlamıyorsunuz? Ders yazacak öğretmen kalmamış, sertifikalıyı geçtim, 200 yaşındaki emekli öğretmenlere bile teklif gönderiyoruz gelin çalışın diye, daha neyin muhabbetini yapıyorsunuz?

Uzun zamandır bu sektörün içindeyim. İş alanımızın daha bu kadar pespaye yönetildiği, bu kadar çaresiz duruma düşürüldüğümüz bir dönem olmamıştır. Bakın buna zerre şüphem yok, 23 Nisan'da koltuğa oturttuğunuz o minicik çocuklar var ya. Keşke onlara bıraksanız da onlar yönetse bizi. Her şeyin şuan olduğundan daha iyi olacağına adım gibi eminim ben.

Her geçen ay yeni bir şeyle dumura uğruyoruz. Artık şaşırmaya bile mecalimiz kalmadı. Normal zamanlarda kıyameti koparacak şeyleri sineye çekip duruyoruz. Bu alana yatırım yapmış bir özel eğitimci olarak uzun bir zamandan beri sadece gelecek kaygısı yaşıyorum. MEB bütün dünyaya "eğitim nasıl yönetilemez?" sorusunun cevabını, adeta şov yaparak gösteriyor. Kurbanlık koyun gibi nerede can vereceksek oraya sürüklenip duruyoruz. Öyle beddua ederek konuşan biri değilim ama "Allah bizi bu hale düşürenleri bizden beter etsin" diyorum.
Son Düzenleme: 16 Eyl 2014 09:28 yazan Murat Çolak.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sefkat, obay35, mutluluk

ATAMALAR 16 Eyl 2014 09:17 #74

• beyazyelken
  • beyazyelken Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 173
  • Teşekkür Sayısı: 45
kısa vadede tek çare sadece türkçe matematik modüllerine sınıf öğretmeni girebilir ibaresi bir genelge ile yayınlanmalı

bunuda dernekler syn bakanımıza iletmeli.....

ATAMALAR 16 Eyl 2014 09:19 #75

• beyazyelken
  • Altın Uye
çünkü sertifikalı öğretmenlere hizmet içinde sertifika
kursu verenler daha önce özel eğitim merkezinde çalışmış sonra devlete atananlardır.... bunları bizde kendi kurumlarımızda eğitim semineri yaparak teorikte ve pratikte öğretebiliriz die düşünüyorm.

ATAMALAR 16 Eyl 2014 09:35 #76

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
ARkadşlar önerimizi güzel sunalım amacımız sektöre imza makineleri yetiştirmek değil daha iyi eğitim olduğuna yukardakılerını ıkna etmektır şimdiye kadar tek amac imza guduldu sonuç ortada onlarda ayıtlanması gerekıyorsa bız ayıtlyalım devlet ayıtlsın

ATAMALAR 16 Eyl 2014 10:17 #77

• fzt.halit
  • fzt.halit Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 33
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 2
İçinde bulunduğumuz durumu özetlersek;özel eğitimde deprem olmuş her yer enkaz altında moloz yığını olmuş.Milli Eğitim bu molozdan yeniden bina yapın diyor. işinize gelirse yapın gelmezse yapmayın diyor.Peki bina yapılır mı moloz yığınından elbette yapılmaz.Yeni tuğla yeni demir yeni kum yeni usta gerekiyor.Mevcut sistem işin içinden çıkılmaz bir hal aldı artık ...Bu sistemi ya MEB bitirsin yada kurum sahipleri bitirsin. Tabiki MEB'in işine gelmez bitiriyorum demek.O zaman kurum sahipleri bitirecek ruhsatlarını MEB'e iade edecek..MEB ondan sonra karar verecek bu işi özel sektöre mi yaptıracak yoksa kamu kuruluşlarına mı yaptıracak.
Torba Kanun çıkınca maden ocakları bu maliyetlere biz bu işi yapamayız diye geçici olarak kapatma kararı aldı.
Binlerce işçi biranda işsiz kaldı madur oldular.Biz bu işi artık yapmıyoruz dediler devlete.
Aynısını bizimde yapmamız gerekiyor yoksa her geçen gün uçuruma daha hızlı yuvarlanıyoruz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: beyazyelken, obay35, ozeltercih

ATAMALAR 16 Eyl 2014 10:31 #78

• beyazyelken
  • Altın Uye
esinti imza makinesi yetiştirmek değil amacımız.su anda bosta kac tane özel eğitim mezunu var bana bu rakamı açıklayabilirmisin? çalışmak isteyen bosta arkadas varsa gönder ben alayım.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.321 saniye
Sistem Kunena Forum