Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Komite Teklifi

Komite Teklifi 25 Eyl 2014 17:22 #91

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
tartanc yazan:
sayın Hüzün, Rumeli işkembecisinin işkembeleri güzeldir de hani...Aynı Konak taki işkembecinin olduğu gibi...

Dediklerinizde haklılık payı var. Belki bütün bunlar içinde mücadele etmeliyiz. Bir planlama yapsınlar. Önümüzü görelim. Her gün ölmektense birgün ölelim.

Ne yapacaklarını bilmek istiyoruz. Hepsi bu...

Bakım merkezleri hakkında hemen bir şey söyliyeyim. SH bağlı bir bakım merkezinin Müdürü 59 çocuğun eğitim almasını ailelere baskı yaparak engel olduktan sonra hepsini bir ÖEM yönlendiriyor. tahmin edin ne karşılığında.... Bu bakım merkezleri ile olmaz onlarla ilgili süreç içinde,medyadan, çok olumsuz haberleri izleriz.

O da önemli değilde. Birileri bizlere bir açıklama yapmak Z O R U N D A....

Ama sevgili hocam bunu senden beklemezdim. Gerçekten ne yapacaklarını bildiklerini düşünüyor olamazsın di mi?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, barisltd

Komite Teklifi 25 Eyl 2014 17:25 #92

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Bilmem mi......:( :( :(

Ekonomik kriz eşiğinde olmamız,ayrıca 15.06.2015 tarihinde ki genel seçim bana acaba mı dedirtiyor...:(

Veya umut bizlerin ekmeği yemeye devam ediyoruz...

Komite Teklifi 25 Eyl 2014 17:56 #93

• beyazyelken
  • beyazyelken Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 173
  • Teşekkür Sayısı: 45
  • Başarı: 1
22 ekim bencede uygun. bayramdan önce bütün ilçelerdeki özel eğt merkezlerinin bizim bugün toplantı yaptığımız gibi toplanarak. hemen karar alması gerekiyor.bugün kü toplantıda 6 kurum sahibi biz varız ne yapılacaksa nereye gidilecekse biz varız dediler.
Son Düzenleme: 25 Eyl 2014 17:58 yazan beyazyelken.

Komite Teklifi 25 Eyl 2014 19:55 #94

• fzt.halit
  • fzt.halit Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 33
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 2
Arkadaşlar herkes suspus oldu...Hayırdır tüm dertlerimiz bittimi yoksa..MEB eşeğimizi sakladı sonrada şaka yaptım diye geri verdi..Bizde ne sevindik ne sevindik......sandık ki tüm dertlerimiz bitti..Nasıl uyutuyorlar bizi bizde nasıl uyuyoruz..Biz nezaman bir araya geliriz biliyormusun?bir sabah uyanacaz ve mebbis ekranında şu yazıyıyı görecez(MEB DESTEK EĞİTİM ÖDENEKLERİNİ İPTAL ETTİ) işte ozaman bir araya geliriz cenaze namazı için....

Komite Teklifi 26 Eyl 2014 09:46 #95

• vartoegitim
  • vartoegitim Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 53
  • Teşekkür Sayısı: 6
  • Başarı: -2
merhaba arkadaşlar, aslında pek bu forumu takip etmek istemiyorum. forumda yazılanların sektör için olumlu katkısı olduğu kesin, ama bir çürük yazı (dedikodu-iftira v.s) ülkedeki tüm kurumları zan altında bırakıp, emeklerimizi boşa çıkarmaya yetiyor. Site yöneticileri yazılan yorumları neden bir süzgeçten geçirdikten sonra, onaylama işlemini yapmazlar anlamadım açıkçası.
Bence derneklerin desteği alınarak daha kapsamlı bir çalışma yapılabilir. ve derneklere ulaşmakta çok zor değil. adresleri, telefonları,yönetim kurulları belli.

velhasıl bu sektörün geleceği için olabilecek her oluşumun içinde biz de varız.

MUŞ ÖZEL EĞİTİM DERNEĞİ. (ilimizdeki 12 kurum olarak)

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. - 05417152400
Özel Yeni Çağdaş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Engin GÜVEN

Komite Teklifi 26 Eyl 2014 09:48 #96

• beyazyelken
  • beyazyelken Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 173
  • Teşekkür Sayısı: 45
  • Başarı: 1
bu siteye son girişim artık. gerçekten yazık bizi. herkese iş hayatında başarılar.....

Komite Teklifi 26 Eyl 2014 12:19 #97

• AliGalipDursen
  • AliGalipDursen Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 343
  • Teşekkür Sayısı: 655
  • Başarı: 16
Sevgili Arkadaşlar,

Bir komite kurulması ve bu komiteye seçilen kişilerin yönlendiriciliği ile acilen sıkıntılarımızın halli yönünde eyleme geçilmesi konusunda öne sürülen teklif hakkında yazmak için konunun biraz soğumasını, ilk heyecanın dinmesini takiben mümkün olan çerçevenin gözükmesini, serinkanlı ve salim bir akılla konuşabileceğimiz vaktin gelmesini bekledim.

Daha önce örgüt ve sorumluluk hakkında yazdıklarıma ekleyecek çokça bir sözüm yok aslında. Ancak gençliğinde örgüt, örgütlü eylem, örgüt modelleri, örgüt ve birey hukuku hakkında epeyce düşünmüş, yazmış, ahir yaşlarına değin örgütlü mücadelede ısrar etmiş bir "dinozor" olarak kısa bir iki ek yapmak mümkün olabilir :)

1700 kurumuz. 20.000 civarı eğitmen, terapist, psikolog, PDR çalışanımız var. 250.000 birey bu hizmetlerden yararlanıyor. Aileleri ile birlikte en az 1.000.000 kişi demek bu. En dar çevrelerini hesaplasak 5.000.000 kişi eder. Ülke nüfusunun en az %8'ine direk olarak temas eden bir konumdayız. 2 derneğimiz var. Kesin olmamakla birlikte her iki derneğe üye olmaların sayısı 300 civarında olmalı. Aktif üyeler (çalışan, katılan) herhalde 100 civarındadır.

Yani yağ var, un var, şeker var. Yani helva yapılabilir.

Dolayısıyla bunun için biraraya gelmeliyiz. Yalnızca bir avuç, ilk yananları değil, herkesi biraraya getirmeliyiz. Çıkan yangının eninde ya da sonunda herkesi tehdit ettiğini anlamalı, anlatmalı, herkesi yanmaktan koruyacak olanın elbirliğiyle yangınla aramıza geniş bir hendek kazmak olduğunu bilmeliyiz. Üç, beşimizin ellerinde kuru çam dallarıyla, yangının önüne çıkmalarıyla bu sıkıntıyı def edemeyeceğimizi fark etmeliyiz. Kısa erimde, orta erimde ve uzun erimde yapılması gerekenleri tespit etmeli, hangi efektifleri hangi moment ve noktada sahaya sürmenin mümkün olduğuna dair gerçekçi saptama ve planlamalar yapmalıyız. Derneklerimiz güç ve eylem birliği kurmanın yollarını bulmalı, bizler derneklerimizi önerilerimiz, katılımımız, katkılarımızla güçlü kılmalıyız.

Yani örgüt içinde, örgütlü ve sabırlı bir mücadeleye hazır olmalı, girişmeliyiz. Bunu yapamazsak yangından geriye kalan külümüzü savuran rüzgar "korkaklar" demeyecekse de, kesinlikle "beceriksizler" diyecek.

Yani komite değil, örgüt. Ad-hoc kurulan otoriteler değil, hukuki bir zemine yaslanan örgüt hiyerarşisi ve işleyişi, komite üyeleri olarak önerilenlerden birisi olarak örneğin bana "emanet" edeceğiniz (ki beni fiziken tanıyan çok az!) mali katkıların ne olacağı kaygısı yerine, genel kurullarda hesap sorulabilen örgüt içi demokratik hayat. Bir seferliğine verilen 1.000, 5.000, 10.000 liralar değil, düzenli olarak ödenen örgüt aidatı!

Bu komite fikrini ortaya atarken, çok değerli iki arkadaşımın yanına ismimi de ekleyerek beni onurlandıran (ve utandıran) arkadaşlarıma ihsan buyurdukları takdir duyguları için teşekkür ediyorum. Ama benim için her zaman esas olan örgüttür. Ben epeyce bir süredir ÖZERKDER çatısı altındayım. Ama ÖZERKDER ya da diğeri ayırt etmeden herkesi bir ya da her iki derneğin çatısı altında buluşmaya çağırıyorum. Çoğaldıkça ortak aklımızda çoğalacak, çoğaldıkça ortak gücümüz de çoğalacak, çoğaldıkça tek tek birilerimizin "kahraman" ya da "kurtarıcı" olmasına gerek kalmadan da mücadelemiz başarıya doğru evrilecek.

Gelin, acele ile kalkışılan işlerin yanlışından aklı selime dönelim.

Gelin canlar "BİR" olalım.

Saygılarımla,
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, kurs2, beyazyelken ve bu kullanıcının diğerlerinden 4 teşekkürü var

Komite Teklifi 26 Eyl 2014 15:05 #98

• kurs2
  • kurs2 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 428
  • Teşekkür Sayısı: 256
  • Başarı: 4
Hocam dilerim şu yazınızı tüm taraflar okumuştur ve gereğini yapar.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.302 saniye
Sistem Kunena Forum