Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: KURSTAN GELEN ÖĞRETMENLER

KURSTAN GELEN ÖĞRETMENLER 02 Mar 2015 13:57 #25

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Arkadaşlar,

Eskiden de biliyorsunuz işe yeni başlayanlara aday öğretmen muamelesi yapılıp kurumda bir sınava tabi tutuluyor ve bir değerlendirme formu dolduruluyordu.

80 saat uygulama da herhalde benzer şekilde olacaktır.

80 saat tamamlanıp sertifika onaylanmadan ve görev değişikliği yapılmadan bu kişilere "zorunlu dersleri" yazamazsınız.

Bu kursların bir tür zorunlu "kırtasiye" işi olduğunu akıldan çıkartmamak ve ona göre hareket etmek lazım. Bir kurumda 10 senedir çalışan adama 160 saat teorik veya 80 saat uygulama kaç yazar.Ama tamamlanması gereken bir süreç bu.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

KURSTAN GELEN ÖĞRETMENLER 02 Mar 2015 13:58 #26

• azad72
  • azad72 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 77
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -1
bu sertifikayı alan tüm alanlarda zihin+işitme+görme derslerine girebilecek bizim kurumda sadece zihin programı var ve özel eğitim öğretmeni de yok uygulaması nasıl olacak. eğer normal sertifikalı öğretmenler uygulama verebilecekse niye eski sertifikalarada aynı hakkı vermiyorlar

KURSTAN GELEN ÖĞRETMENLER 02 Mar 2015 14:46 #27

• ysmn
  • ysmn Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 48
  • Teşekkür Sayısı: 3
  • Başarı: 0
net bilgi nedir?

KURSTAN GELEN ÖĞRETMENLER 04 Mar 2015 00:05 #28

• sevgilieğitimci
  • sevgilieğitimci Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 3
Kurstan gelen öğretmen arkadaşlar yada kursu devam eden arkadaşlar bu sertifika programına ilk defa katılacakları bilgilendirmenizi rica ediyoruz. Ben ilk defa katılacağım Kursun içeriği yani derslerin ana başlıkları, programın yoğunluğu, günde kaç saat sürdüğü hakkında hatta nerelerde kaldığınızı yer bulma sorunu için bizimle paylaşırmısınız lütfen

KURSTAN GELEN ÖĞRETMENLER 04 Mar 2015 09:42 #29

• gulden77
  • gulden77 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 56
  • Teşekkür Sayısı: 5
Kurstan dönen arkadaşlarımız 80 saati kendi kurumlarında Özel Eğitim Alan Öğretmeninin gözetiminde tamamlayacaklar. 80 saatlik uygulama eğitimi sonrası evraklarını bakanlığa göndereceğiz sanırım İl Milli Eğitim Müdürlükleri kanalıyla. Fakat öğretmenimiz kurstan gelir gelmez kendi branşında derslere girmeye devam edicek yani maximum 6 saat. Özel eğitim alan öğretmeni bulunmayan kurumlar nasıl yapacaklar o konuda bilgim yok.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.366 saniye
Sistem Kunena Forum