Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: RÜŞVET

RÜŞVET 28 Ağu 2015 12:35 #9

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Şimdi burada konu 1000 verir vermez konusu değil. Kurum bu parayı verebileceği kanısındaysa buyursun versin. Ama yılda 5.000TL'ye çalışan bir kurum bunun %20'sini nasıl verir başka soru işareti.

Ancak diğer söylediğiniz daha önemli.... Benim çocuğum hiç gitmiyor, ay sonunda imza atıyorum diyen veli, bilerek veya bilmeyerek suç işliyor. Bunun damar tanımayla falan ilgisi yok. Damarı taratsa da suçtur, taratmasa da...
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

RÜŞVET 28 Ağu 2015 13:06 #10

• esemeli
  • esemeli Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 28
  • Teşekkür Sayısı: 3
  • Başarı: 0
1912 Kurum,17.791 Personel,298.749 Öğrenci 152.000.000(152 Trilyon) sektörde elbette aksaklıklar olur. Benim kurumumda bir öğrencinin kuruma maliyeti 350 tl olurken rüşvetçi kurumun niye sıfır olsun.İLÇE SINIRI GETİRİLMELİ ARKADAŞŞ.

RÜŞVET 28 Ağu 2015 14:08 #11

• barisltd
  • Platin Uye
  • Cats bite!
Kusura bakmayın ama siz 350TL maliyetle nasıl çalışıyorsunuz? Bir yanlışınız var!

350TL maliyet %25-30 arası kar etmeniz anlamına gelir ki, bu sektörde düzgün çalışan bir kurumun bu kadar kar etmesi mümkün değil. Benim çevremdeki kurumların çoğu %10'u bile hayallerinde görüyor.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

RÜŞVET 28 Ağu 2015 14:29 #12

• huzun
  • huzun Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 222
  • Teşekkür Sayısı: 76
  • Başarı: -8
velileri para ile kandıran kurumlar kısa vadede velileri uzun vadede kendilerini kandırırlar. 4-5 yıl önce izmir gaziemir'de bir kurumcuk izmir genelinde ailelere aylık 100 tl sözüyle yola çıktı. tüm izmir'i dolaştılar (ortağı mal müdürlüğünden emekli olduğu için ellerinde engelli listesi vardı). bazı yoksul aileleri kandırdılar. fabrikadan bozma bir binaya çocukları doldurdular, başlarında lise mezunu 2-3 bayan. ailelere 3 ay falan ödeme yaptılar sonra yok tabi. sonuç: kurum yok, ortağının biri zaten şaibeli, diğer ortak emekli mal md.nün orta anadoluda bir kasabada zorunlu ikamette olduğunu öğrendik eczane kayıtlarından. kısacası barış ltd.in dediği gibi kar marjı normal koşullarda çok düşük olan sektördeki kurumların böyle bir yola başvurması ahlaksızlığı bir yana aynı zamanda salaklıktır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: esemeli

RÜŞVET 28 Ağu 2015 17:53 #13

• esemeli
  • esemeli Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 28
  • Teşekkür Sayısı: 3
  • Başarı: 0
Barışlmt: Daha vergi+sigorta yok

RÜŞVET 28 Ağu 2015 21:36 #14

• barisltd
  • Platin Uye
  • Cats bite!
:)

Ee, onlar maliyet değil mi? :)

RÜŞVET 30 Ağu 2015 00:40 #15

• hbetli
  • hbetli Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 52
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -1
Bence Ödemelerimizi Yaparken Örnekleme Denen Birşey Var Onu Uygulasınlar Eczanelerde Ve özel hastanelere Yapılan bir uyğulama....Örnek Fatura Listesinden 10 kişi Belirlesinler Aile Arasınlar Aileye Çocuğunuz Bu Ay Kaç Seans Aldı Diye Sorsunlar Sonucuna göre 10 kat ceza uygulanması taraftarıyım ben...

RÜŞVET 30 Ağu 2015 18:20 #16

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
Gerçekçi olalım; bizim sektörümüzün en büyük sorunlarından biri, sağlıklı bir TELAFİ sisteminin olmamasıdır...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.435 saniye
Sistem Kunena Forum