Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: önemli duyuru

önemli duyuru 19 Kas 2015 23:59 #25

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Aep in kurucularından bir deli olarak tabir edilen kişiydi tartanç :)
O zamanki çıkış noktası ve amaçlanan hedeflerin aynısı sayın tartanç :)
Sadece hatırlatmak istedim.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

önemli duyuru 20 Kas 2015 00:20 #26

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Yeni ve etkili çözümlerimiz ile oluşturulmak istenen örgütlü yapı öncesi fikir paydaşlarımız için oluşum sürecinde burdan ''BEN DE VARIM'' diyen yürekli arkadaşlarımız ve yeni destekçilerimiz için bilgileri gizli tututulmak adına ve yol haritasını paylaşmak için 20 Kasım 2015 günü saat 17:00 da buradan paylaşacağımız mail adresine;
1-il/ilçe
2-kurum ismi
3-kurucu Ad Soyad
4-tel bilgilerini göndermelerini önemle rica ederiz.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Son Düzenleme: 20 Kas 2015 00:23 yazan sizgin.

önemli duyuru 20 Kas 2015 01:03 #27

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
sorun şu;

bugün 400 derneğe, belkide daha fazlasına ihtiyaç var;

bizim sektörümüzün yapamayacağı birkaç şeyden birisi de "örgütlü" olmaktır...

bizim sektörümüzde "örgütlenme duyarlılığı" sadece "olay" lar ile ile ilgilidir...

yeni her düzenlemeden sonra: "parmak mı, grup mu, pdr'e mi, kaynaştırma mı, zam mı?" vb. günlük sorunlarımız üzerine tartışır iken "coşarız!"...

bu sektör başka da "coşmaz!" ...

400 den fazla derneğe ihtiyaç var iken; 3. dernek olma isteği "gereksizdir"...

dernek yapımız başka olacak diyorsanız; "veli, patron, çalışan vb." ilişkisini temel alacağız diyorsanız; YANILIYORSUNUZ...

bu; veli, çalışan, patron vb. ilişkisi üzerine dernek kurmak; ondan daha önce, bu farlı "çıkar gruplarının" birlikte hareket etmesini sağlamak: işin doğasına aykırıdır...

bu çalışma varolan derneklere bir eleştiri ise; "haklısınız"...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, barisltd

önemli duyuru 20 Kas 2015 01:17 #28

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
cheff yazan:
Ayrica velilerin boyle bir olusumda olmasindan neden korkuyorsunuz. Insan ekmek yedigi bir cogunluktan neden korksun.

Fikir teatisi olması bakımından; Elbette ne velilerimizden ne de eğitimcilerimizden korkmuyoruz. Benim söylediğim şey, bu grupların farklı çıkarları olacağıdır. Farklı çıkarlar farklı öncelikler getirir ve bu öncelikler kitleyi farklı yönlere çekiştirir.

Bunu daha somut hale getirmek gerekirse; Özellikle sosyal medyada benim takip ettiğim, zaman zaman sohbet ettiğim velilerin talepleri;

- Ücretsiz servis
- Haftanın her günü eğitim,
- Fark vs. hiç bir ücret ödememek
- Ücretsiz yemek verilmesi
- Her türlü hizmetin, hatta nispeten lüks sayılabilecek hizmetlerin bile sunulması,
- Tüm eğitimleri mümkünse özel eğitim profesörlerinin vermesi

vs. vs. diye gidiyor.

Kurumların beklentileri ise;
- Daha iyi çalışma şartları
- Daha esnek mevzuat
- Daha iyi ücret ödenmesi

vs. vs. gibi gidiyor.

Burada amaçların birleştiği yönler olmakla birlikte çatıştığı yerler de bolca var. Örneğin kalkıp bakanlığa gidiyorsunuz, siz diyorsunuz ki seans ücretleri arttırılsın, veli diyor ki daha çok seans eğitim verilsin.

Sonuç ne oluyor? 2009'da olduğu gibi seans sayısı arttırılıp ücret aynı bırakılıyor. Ha, denilebilir ki, "efendim hem seans artsın, hem de ona göre ücret ödensin." Ama burası Türkiye... öyle şeyler olmuyor.

Bakın geçtiğimiz yıllarda fark ücreti alınması engellendi, servis ücreti alınması engellendi, hatta servis koymak bile son aşamada engellendi. Fark ücreti, servis ücreti gibi konuların engellenmesi ve başka bazı konular her velilerin şikayetleri ve talepleriyle uygulamaya konulan şeylerdir.

Dernek toplantılarına katılmayan arkadaşlar pek bilmez; değil ki eğitimciler, veliler, tamamı kurum sahiplerinden oluşan 30-40 kişinin katıldığı toplantılarda bile herkes ayrı telden çalışyor. Birinin ak dediğine diğeri kara diyor. Halbuki kurumların büyük çoğunluğunun sorunlarının büyük kısmı ortak! Bunu damar tanıma da bile görmedik mi? Çok iyi oldu gelmesi diyen kurumlar olmadı mı?

Özellikle velileri temsil eden çok sayıda dernek, hatta vakıflar var. Bu STK'larla zaman zaman işbirliği yapılıyor. Ama aynı oluşum içinde yer almak bana ters geliyor.

Elbette başkasının işine karışacak veya iş öğretecek değilim. Bu bir tercih meselesidir ve bunu tercih edene de niye öyle yaptın demek haddimize değil.

Mevcut 2 derneğin kronik sıkıntılar yumağı içinde kaldığı görüşüne katılıyorum. Ama bu durumun doğrudan müsebbibi derneklere üye olmayan veya kendi derneklerini kurmayan "ötekiler"dir. Yani sizin hedef belirlediğiniz kitledir. Derneklerin daha aktif, daha kapsayıcı, daha etken çalışabilmesinin yolu üyelerdir. Açıkcası, şu anki yönetimler bu işi gönüllü emekleriyle götüren kişilerden oluşmaktadır. Hani çıkıp da memleketi kurtaracak vasıfta bir yönetim adayı olsa hiç kimse niye geldin demez. İtiraf edelim.... bu sektörün çoğunluğunun bir kısmı dünyadan habersiz, bir kısmı da umursamaz kişilerden oluşuyor.

İşin kötü tarafı, ben dünyadan habersiz olan kısmın umursamaz olanlardan daha kalabalık olduğunu düşünüyorum. :) :)

Hani adama televizyonda soruyorlar:
- Kıbrıs nerede?
- Karadenizde..
- Emin misiniz?
- Askerliği orada yaptım.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, mkirilmaz, ozeltercih ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

önemli duyuru 20 Kas 2015 11:01 #29

• hayatadair
  • hayatadair Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 39
  • Teşekkür Sayısı: 7
  • Başarı: 1
yeni dernek yeni sıkıntılar demek. yeni dernek var olan derneklerın yanlışlarını pekiştirmede ve hızlandırmasında sadece pekiştireç görevi görür. çünkü hiçbir dernekte öğrenci ve öğretmen hakları ile ilgili bir hak ıyıleştirme çabası söylemı görmedın. veli öğrenci ve çalışan yoksa hep böyle küçük kalacaksınız üye sayınızla....

önemli duyuru 20 Kas 2015 11:10 #30

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın cheff;

Öncelikle benim yazdıklarım yapıcı eleştirilerdi.(En azından ben öyle düşünüyorum) Kırılmanıza yol açtıysam özür dilerim.

Bakınız benim bazı şeyleri bilmem yeterli değildir. Genelin bilmesi önemlidir.

Yaptığım eleştirileri ister önemsersiniz veya hiç önemsemezsiniz.

Elbette dernek kurabilirsiniz. Yine yazayım iki kişi dernek kurma kararı alıp, peşimizden gelin çağrısında bulundunuz. fakat bu yöntem (yine yazıyorum) bence çok yanlış. Özel eğitim camiasının büyük bir kısmı sizi,beni,bizi... tanımıyor. Başka tarz olmalı düşünüyorum.

ÖEP ile ilgili ise hiçbir zaman dernek kurma kararı alınmamıştı diye biliyorum.Bu konuda en iyi bilgi sayın kurs2 dedir.Sçzcü kendisi idi. Ankara buluşması ile ortaya çıkan bir birliktelikti. Yine bence sektöre çok önemli bir hareketlilik getirmişti. Ankara buluşması olmalımıydı? Belki olmalydı.Belki olmamalıydı.Bilmiyorum. Olsa idi,ondan sonra yaşanılan sürecin günah keçisi hazır olacaktı gibi.

Dernekler konusunda ise hepimizin çok farklı düşünceleri var. Siz o başkanı översiniz ben sayın Mustafa Akdemir i överim.Bu böyle gider.

Sayın Sizgin, kendimi hiç bir zaman normal olarak görmedim. :) O süreçte elimi taşın altına sokmuştum. Onca hakarete ve tehdide hatta mahkemeye verilme söylemi ile karşılaşmıştım. Bu sanal ortamda yapılan bu taban hareketi kim ne derse desin sektöre önemli bir hareket getirmişti.

Yaşanılan bu süreçte ise taban şu an için belirli bir rahatlık içindedir. Dernekleri eleştirme kendi üyelerinin olsun.(ben yoruldum :) ) Fakat öyle bir duyarsız bir kitleyiz ki ister inanın ister inanmayınız 2 veya 3 ay önce bir kurum sahibi arayıp ne oldu bu damar tanıma diye sorabiliyor.( Ciddiyim)

Ben özel eğitim camiasını veya belirli bir kitleyi temsil etmiyorum. Yazdıklarım beni bağlar. Eleştirilerimin yapısal olduğunu düşünüyorum.

Taban hareketlerinin her zaman yanındayım. Sonuna kadar da desteklerim.Fakat dediğim gibi TABAN.

Size önce sağlıklar sonra da başarılar dilerim.

NOT:''Niyetimiz kimseyi kırmak değildir.Oradakini buraya koymak değildir...''
Son Düzenleme: 20 Kas 2015 11:17 yazan tartanc.

önemli duyuru 20 Kas 2015 11:49 #31

• cheff
  • cheff Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 72
  • Teşekkür Sayısı: 40
  • Başarı: 0
sn tartanç. tartanç abi buraya yazman bile düşündürücü.:) sonuçta benle irtibata geçebilirsin. bişey gördüğümde ben seni nasıl arayabiliyorsam. sen bu sıkıntıları bildiğin için bu olayı, farkındalığı genele yaymamız gerektiğinde hemfikir olduğumuzdan dolayı da seninle iletişime geçtim. öncelikle bu kadar rahat olan bir camiaya senin kadar biz de hayret ediyoruz abi. bu aynen şuna benziyor. yangın çıkarsa itfaiye birliği oluşsun çıkmazsa ya da çıkan yangın sönerse itfaiye birliğini kaldıralım. HAYIR. biz devamlı birlik olalım, dayanışma içinde olalım, strateji üretelim, mevcut sıkıntılara çare olabilecek çözümlerle bakanlığımıza gidip görüşebilelim, kırmayalım anlatalım, sadece eleştirmeyelim strateji sunalım. bu iş te bakanlık, kurumlar, engelliler, çalışanlar el ele verdikçe bu iş düzelir. başka yolu yok. ayrıca ankarada dernek kuralım diye bir fikir oluşmamıştı ama bu birliktelik adına ne derseniz deyin mutlaka veli ve çalışanları da kapsasın diye konuşulmadı mı. engelli ve engelli ailelerini katarsak sıkıntı olur diye düşünen olabilir. fakat planlamada sıkıntı olacak birşey yok. işin ilginç kısmı da şu ki kanaat olarak sıkıntı olabileceğini düşünenler şöyle demiyor: ya arkadaşlar siz engellileri ve velileri de katalım diyorsunuz ama çekincelerimiz şu şu şu şu şu....... bunlarla ilgili ne düşünüyorsunuz böyle olursa ne yapıcaksınız vb. sadece buradan velileri katarsanız olmaz kanaatimce deyip başarı dilemek bunun adı belki farkındalar belki değiller ama bilmiyorum baltalamaktır. lütfen kimse alınmasın ama bunun adı bu. gerçekten bişeyler yapmak isteyenler bir şekilde iletişime geçer fikirlerini söyler sorar uygun görmezse ben böyle düşünmüyorum der görürse de uygun ama katılmak istemiyorum der bu kadar. sonuçta medeni insanlarız. ama burdan işin ayrıntısına girmek yanlış. o yüzden şimdiye kadar olan yorumlarından dolayı herkese teşekkür ederiz fakat lütfen ayrıntı belirtmeden fikir beyan edin. belirtmek isteyen olursa iletişim istesin ve arasın. ayrıca bu zaten bir taban hareketidir. illegal birşey yapılmıyor. saygı düzen ve belli ilkeler çerçevesinde bu topluluğu mental anlamda bir araya getirme çabası bu. biz TAVAN degiliz ki tartanç abi zaten tabanız. son olarak dediğim gibi burdan yazmak yerine benimle iletişime geçsen memnun olurum çünkü seninle bir diyaloğumuz var abi:) ARTI: seni ve fikirlerini önemsemesem ilk seni aramazdım.burdan sana bişey yazmadım aradım:)
Son Düzenleme: 20 Kas 2015 11:50 yazan cheff.

önemli duyuru 20 Kas 2015 12:48 #32

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın cheff;

''Bu isler sadece basari dilemekle olmuyor malumunuz.'' diye yazınız üzerine başarı dileyenlerden teki olarak cevap vermiştim. Devamı da geldi. :lol:

Bu foruma yazı yazıyorsak değişik öneriler,karşıt görüşler olabileceğini kabul etmeliyiz. Ankara buluşması süresince bu forumda sağolsun bazı arkadaşlar bana İGS den takım elbise giydirmeye az çalışmadılar. :) Benim de elbette yanlışlarım vardı. Neyse geçti,gitti..

Bu konu hakkında yazı yazan toplamda 8-9 kişi de temelde olumsuz bir düşünce beyan etmemiş. Kimileri sizlere başarı dilemiş, kimileri de destek sunmuş.

Akıl akıldan üstündür.Akıl danışmak iyidir.(Bence tabi)

Bu konu hakkında inanın yazmak istemiyorum size ve sayın Sizgin e başarılar ve sağlıklar dilerim.
Yazmış olduğum gibi eleştirilerim yapıcı idi.Fakat yanlış anlaşıldı sanırım..

Sağlıklar dilerim
Sayfa oluşturma zamanı: 0.337 saniye
Sistem Kunena Forum