Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Çok Merak Ediyorum ve Yıllardı

Çok Merak Ediyorum ve Yıllardı 05 Şub 2016 15:37 #1

• Isyankar
  • Isyankar Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 37
  • Teşekkür Sayısı: 29
  • Başarı: 0
Çok Merak Ediyorum ve Yıllardır Bekliyorum.....
Neyimi?
Bu bizleri savunan derneklerin birgün ......
aile eğitiminin ücretli olması ile ilgili ne zaman dava açacağını .......
hem zihinsel hem bedensel yada başka iki özrü olanlar için her özür grubundan da neden 8 saat ders alamadıkları için ne zaman dava açacağını.....
Bedavaya yapmış olduğumuz ve en büyük payı ayırdığımız taşıma işini devlet kendi okullarında ücretsiz yaparken bize neden bu servislerden dolayı bir ücret ödemediğinin bir dava konusu olup olmadığını...
Neden ayda 8 saat yılda 96 saat verilen eğitimin 6 ay (yada 8 Ay ) içerisinde verilemeyeceğinin dava konusu olmadığını.
Neden ramları şikayet edebileceğimiz herhangi bir merci olmadığı ve ramların kendi başlarına bir devlet oluşuna izin verildiği....
neden hastaneden ayrı ramdan ayrı raporlar alındığı engellilere bu kadar eziyet edildiği. Ayrıca heyet raporlarında hastanelerin her seferinde döner sermayeden fazla alabilmek için sadece 2022 yada sadece evde bakım raporu verip bütün değerlendirmelerin aynı anda yapılmayışının nasıl bir hainlik ve engellilere nasıl bir zulüm olduğunu neden söylemezler dava etmezler...

ve son olarak......
hersene biz bunu çekmek zorundamıyız kardeşim. adam gibi önceden açıklayın ne zam yaptıysanız. zaten size kimse niye bu kadar az yaptınızda demiyor...Ben başladığımda asgari ücretle 6 saat ders ücreti aynıydı. şimdi asgari ücret 3 katı arttı. mazot 4 katı arttı. kira 5 katı arttı....biz yerimizde sayıyoruz.....

BÜTÜN BUNLARIN SEBEBİNİ MERAK EDENLER VE HER FIRSATTA DERNEKLERİ SAVUNAN ARKADAŞLAR.BİLİNKİ BUGÜNKÜ BU HALİMİZİN TEK SORUMLUSU DERNEKLER....

YUKARIDA SAYDIĞIM HUSUSLAR İLE EĞER DAVALAR AÇILMIŞ OLSAYDI SEKTÖRÜMÜZ ŞİMDİ ÇOK BAŞKA OLURDU...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: veysel, obay35, türkiyem ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

Çok Merak Ediyorum ve Yıllardı 05 Şub 2016 15:43 #2

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Güzel söylüyorsunuz da, dava açmak için dernek olmak gerekmiyor. Siz de açabilirsiniz bunlar için.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, seyhan13

Çok Merak Ediyorum ve Yıllardı 05 Şub 2016 15:44 #3

• tatvanpozitif
  • tatvanpozitif Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 382
  • Teşekkür Sayısı: 136
  • Başarı: 9
sayın barısltd
1 elin nesi var 1900 elin sesi var

ben beğendim arkadaşın sözlerini valla

Çok Merak Ediyorum ve Yıllardı 05 Şub 2016 15:56 #4

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
  • Başarı: 1
sayın isyankar buyurun dava açın geç değil, her akla mantığa uygun gelen şeyin huhuksal olarak da uygun olacağını da nerden çıkardınız, aile eğitimi ile ilgili sayıştayın görüşü var, ödeme engelli bireye ödeme yapılacağı hususunda, diğer konular ise yönetmelikle belirlenmiş, siz iki programdan da eğitim verin 40 saat verin bunun önünde yasal engel yok devlet ben 8 saati öderim diyor, ayrıca illa dernek dava açsın derseniz yarın dernek kurun dava açın, ama hangi hukuksal dayanaklara dayanarak davayı kaanacağınızı düşündünüz merak ediyorum...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kurs2, barisltd, yokluk

Çok Merak Ediyorum ve Yıllardı 05 Şub 2016 16:02 #5

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
isyankarın yazısı kesinlikle çok doğru ama direk derneği suçlamak yanlış bence, dernek yerine kurum sahipleri ve dernek diye yazılmalıydı... bence en büyük suç bizlerde kurum sahiplerinde ...

Çok Merak Ediyorum ve Yıllardı 05 Şub 2016 16:31 #6

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
  • Başarı: 1
sayın türkiyem şimdi diyelim ki ankarada ki tüm kurumlar karar alıp servisi kaldırdı, 2 ay içinde servis sorunu çözülür mü ? veliler bakanlığı yıkar...

Çok Merak Ediyorum ve Yıllardı 05 Şub 2016 16:39 #7

• Isyankar
  • Junior Uye
Dava açmak için elbette dernek olmaya gerek yok. ama derneğin dava açması ile kurum sahibinin dava açması arasındaki farkları siz benden daha iyi bilirsiniz.
diğer bir hususta bu konuları derneklerin düşünüp onları dillendirmesi gerekirken ben hiçbir dernekten böyle bir şey duymadım.
SAyın Ares94, bu bahsettiğiniz yönetmelik defalarca değiştirilen her yayınlanmasının ardından tereddüte düşülen konularla ilgili yazılar yayınlanan hatta yazılan bu yazılardan sonra da yeniden tereddüte düşülen konularla ilgili yazıyla ilgili tereddüte düşülen konular isimli yazılar yayınlayan yönetmeliklerden bahsediyorsanız eğer, bunların hepsi değişir. ama bunları da dile getirmesi gereken bence dernekler....
yönetmeliklerde müfettişin tanımından başka doğru düzgün bir değişiklik yapıldığını gördünüz mü. bu yönetmelikler yapılırken dernekler katılmadı mı. Yönetmelik çalışmalarına deselerdi ya şu maddeleride ekleyin diye....

Çok Merak Ediyorum ve Yıllardı 05 Şub 2016 16:49 #8

• Isyankar
  • Junior Uye
çok savunduğunuz derneklerden birinin bir açıklaması :)

Yapılan görüşmelerde TEBLİĞ’in yayımlanmasının beklenmekte olduğu, Bakanlığımızca fatura girişi ile ilgili olarak ek süre verilmesi yönünde önümüzdeki hafta içinde bir açıklamanın yapılabileceği bilgisi alınmıştır.

Birincisi Adam yaptığı görüşmede tebliğin ne zaman yayınlanacağını sormuş. ikincisi fatura girişi ile ilgili ek sürenin verilmesi yönünde önümüzdeki hafta içinde bir açıklama yapılabileceği bilgisini alabilmiş :)

Yine Birincisi sen eğer gerçekten derneksen ve bizlerin haklarını savunuyorsan ücret artışlarında bizim yerimize gidip çeke çeke pazarlık yapacaksın ve bu saydıklarımı sende söyleyeceksin asgari ücret şöyleydi böyle oldu kira buydu şu oldu sigorta bu kadar oldu diye....ve hakettiğimiz artışın yapılmasını sağlayacaksın.
İkincisi : pazarlığını yapıp fiyat belirlendikten sonra hersene geciktiriyorsunuz ben açıklıyorum herkesin planı proğramı ödemesi var deyip sen açıklıyacaksın. vay tebliğ gelmedi de vay şöylede böylede demeyeceksin.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem, Gumus29
Sayfa oluşturma zamanı: 0.256 saniye
Sistem Kunena Forum