Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: YENİ ÜCRETLER BELLİ OLDU

YENİ ÜCRETLER BELLİ OLDU 10 Şub 2016 13:29 #41

• yamac
  • yamac  Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 9
  • Teşekkür Sayısı: 1
  • Başarı: 0
arkadaslar resmı gazetede kı ucret ılanı nı blmıyoruz lınkı varmı
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

YENİ ÜCRETLER BELLİ OLDU 10 Şub 2016 13:57 #42

• METTİN
  • METTİN Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 17
  • Teşekkür Sayısı: 5
bir deli kuyuya taş attı. yarım yamalak rahatlama (ki sayılırsa) kursağımızda kaldı.
vergi ile ne alakası var. ben faturayı 31 ocakta kestim arkadaş. en az bu kadar alırım diye düşündüm. buldum. tesadüf MEB de aynı rakamı verdi. bu yandan çarklı savunma bile ortaya atılan problemden daha akla yatkın.

bütün memleket bir diğer ayın 24 üne kadar fatura kesip alıyor. bütün kamu kurum ve kuruluşları bu şekilde kesilen faturaları alıyor. ihaleler, devlet idaresi bu şekilde oluyor da sıra bize gelince mi sıkıntı oluyor. . mozoşistmisin kardeşim nesin. nerden uydurdun bu yok vergiymiş yok fatura kesim tarihiymiş olayını.

aldın zammını. iyi kötü kes faturanı. böyle içi boş gündemlerle de meşgul etme bu kadar insanı. ayıptır günahtır.
ha attı biri ortaya bu emsalsiz problemi!!! ardına gidip cevaplayanlara ne demeli.

vallahi de billahi de sektörün azraile, biçiciye ihtiyacı yok. bu kadar sado mazo, acısever bir gürüha zaten MEB'in Maliyenin yapacağı devede kulak kalır.
Son Düzenleme: 10 Şub 2016 13:58 yazan METTİN.

YENİ ÜCRETLER BELLİ OLDU 10 Şub 2016 14:00 #43

• cheff
  • cheff Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 72
  • Teşekkür Sayısı: 40
Buna zam degil ancak zamcik denir cunku gecmis yillarin kayiplarini telafi eden bir rakam degil fakat yine de kotunun az iyisi. Yeni dernek yonetiminin etkisi bu da onlar olmasa belki bu da olmazdi. Su bir gercek mevcut iktidar kadrolari degismedikce rahat yuzu goremiycez bu kesin
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: egemenege, türkiyem

YENİ ÜCRETLER BELLİ OLDU 10 Şub 2016 14:00 #44

• black25
  • black25 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 118
  • Teşekkür Sayısı: 68
  • Başarı: -1

YENİ ÜCRETLER BELLİ OLDU 10 Şub 2016 15:07 #45

• Kilikya
  • Kilikya Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 121
  • Teşekkür Sayısı: 45
  • Başarı: -2
Zam oranı geçmiş yılların kayıplarını telafi etmedi doğru gelgelelim 4 - 5 civarı bir zam açıklanır diye uykularım kaçıyordu bu oran az ya da çok önümüzdeki sene yaşamımızı sürdürmemize yardımcı olur. Diğer taraftan artık herkesçe anlaşılması gereken bir şey varsa o da birlik olunması gerektiğidir. Herkes bir derneğe üye olmalı ve az ya da çok aktif olmalıdır. Her sene yaşanan bu zam paniğinin dışında, işimizi daha verimli yapabilmemiz için yönetmeliklerde yapılması gereken çok değişiklik var. Dernekler aracılığıyla kendimizi güzelce ifade edip düzenlemeler istemeliyiz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: egemenege, türkiyem

YENİ ÜCRETLER BELLİ OLDU 10 Şub 2016 15:23 #46

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Zam oranı ile ilgili olarak;

Ben daha yüksek bekliyordum. Verilen oranın yetersizliği özellikle 6. aydan sonra daha iyi anlaşılmaya başlanır.

Bunun yanında geçmiş yıllarda aldığımız oranları da düşünürsek,bir nebze iyi gibi de duruyor elbette.

Şimdi,bu oran için derneklere teşekkürler edilmekte,bu oran başarı olarak kabul edildiği için tebrikler sunulmaktadır. Ben de iki derneğe de teşekkür ediyorum. Çok çaba sarfettiler bildiğim kadarı ile.

Şayet Maliye daha düşük bir oran düşünüyorsa ve bu oran derneklerin çabası ile yükselmiş ise (sorunlar dizisine rağmen) yapılacak iş bellidir. Derneklere üye olmayan kalmayacak.

Yapılan çabalara ortak olmak gerekiyor.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kurs2, barisltd, vartoegitim ve bu kullanıcının diğerlerinden 3 teşekkürü var

YENİ ÜCRETLER BELLİ OLDU 10 Şub 2016 16:28 #47

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Artış oranı temenni ettiğimizin çok altında ancak benim tahmin ettiğimin de üstünde bir rakam... Duyduklarımıza göre, maliyenin planladığı artış bunun oldukça altındaymış.

Özerkder ve Faruk beyin son 1 ayda yoğun bir çaba harcadığını biliyorum. Anladığımız kadarıyla diğer derneğimizde bu konuya epey mesai harcamış. Artış oranının planlananın üstünde olmasında bu çabaların etkili olduğunu düşünüyorum.

Evet, belki gönlümüzden geçen rakamlar değil ama yine de emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Kendi haline bırakılsaydı bunun çok altında bir rakama razı olacağımızdan neredeyse eminim.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, tartanc, vartoegitim ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

YENİ ÜCRETLER BELLİ OLDU 10 Şub 2016 16:49 #48

• tatvanpozitif
  • tatvanpozitif Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 382
  • Teşekkür Sayısı: 136
  • Başarı: 9
8,3
Sayfa oluşturma zamanı: 0.384 saniye
Sistem Kunena Forum