Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 14 Haz 2016 14:57 #113

• DUM
  • DUM Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 57
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 1
Bu kadar akıl mantık dışı nasıl hareket edilebilir anlamak güç cidden. Kontrol mekanizması isteniyorsa bir çok farklı çözüm getirebilir ve de uyumsuzluklara yol açan yönetmeliği, çalışma sistemini revize edebilirler. Daha vahimi, böyle bir sistemin Engelli bireylere zorla uygulanabilirliğini konuşabilen kurumlar; çünkü sistemin ne engelli bireye ne de kurumlara hiç bir olumlu yansıması yok. Bırakın engelli bireyleri, normal eğitimle bile asla bağdaşmayacak çağdışı bir yaklaşımla hareket ediliyor. Engelli bireyler, aileleri ve kurumlarıyla koskoca bir sosyal çevreyi, 'damar okutup/okutamama' ya indirgemek, eğitimi, Engelli Bireyin tüm Özel Eğitim yaşantısını, aileleri, kurumları içinden çıkılmaz bir saçmalığa sürüklüyor. Sektörün elinden tutulup kalitede ileri adımlar atılmasının yolları aranması ve mevcut yönetmeliğin ve çalışma sisteminin geliştirilmesi gerekirken, Engelli Bireyle asla bağdaşamayacak bir makine ile çağı yakalamaya çalışıyorlar.

Engelli Aileleri Platformunun açıklaması, ilgili kişi ve yerlere atılacak mailler de son derece doğru bir hareket; çünkü en büyük kayba ve sıkıntıya uğrayacak olanlar nihayetinde Engelli Bireyler ve Aileleri olacak.
Son Düzenleme: 14 Haz 2016 14:59 yazan DUM.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mehmetcan, NergisOzelEgitim

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 15 Haz 2016 10:48 #114

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Yani bu saçma sapan durumu Allah bile kabul etmez... yok böyle bir mantıksız diretme şekli.. arkdaşlar bırakalım bu işi devlet yapsın damar mı okutur ne yapar bilmem ama engelli öğrencilerin damar okutulması kadar saçma sapan bir anlayış ancak bizim ülkemizde olur... sakın susmayın herkes elinden geldiğince taşın altına elini koysun..gün bugündür yarın yok bu haksızlığa ancak bizler ses çıkarabiliriz çünkü bizi yönetenler bizim seçtiklerimizdir..
Son Düzenleme: 15 Haz 2016 10:49 yazan türkiyem.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: zaman

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 17 Haz 2016 08:56 #115

• mart
  • mart Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 174
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: -2
Konuyla alakalı bütün KOMİSYON ÜYELERİNE bir engelli babası olarak faks gönderdim.Kurum sahibi olarak da 37 tane velime dilekçe imzalatıp gönderdim.Toplamda yaklaşık 900 faks gönderdim göndermeye de devam edeceğim.Ben kimlik doğrulamanın karşısında olan biri değilim.Ama uygun bir uygulama olursa karşı olmam.Şu anda getirmek istedikleri sistem tamamen yanlış tamamen engelli bireylerin zararına olan bir sistemdir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozal24

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 17 Haz 2016 09:44 #116

• EMREYAVUZHAN
  • EMREYAVUZHAN Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 71
  • Teşekkür Sayısı: 15
  • Başarı: 1
Bu gibi durumlarda demokratik bir hukuk devleti oldugumuz icin dua ediyorum. Komisyon uyeleri eminim paydaslarin gonderdigi bu fakslari dikkate alacak ve bu kanunun komisyondan gecmesine izin vermeyecektir.
Ya adaletin ve demokrasinin olmadigi bir ulke olsaydik...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mineyilmaz, Egelim17

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 17 Haz 2016 15:08 #117

• serkan05
  • serkan05 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 169
  • Teşekkür Sayısı: 73
AYNI TASARIDA YER ALAN MAARİF VAKFI KANUN TASARISI TBMM DE GÖRÜŞMELERİ 16.06.2016 TARİHİ İTİBARİ İLE BAŞLADI.ÇOK YAKINDA(1-2 GÜN) KDS İLE İLGİLİ MADDELER GÖRÜŞÜLMEYE BAŞLANIR.BENCE KANUN ÇIIKMASINA HARCADIĞIMIZ ENERJİYİ MUHTEMELEN 1 KASIMDA YÜTRÜRLÜĞE GİRECEK OLAN VE GEÇEN YIL İPTAL EDİLEN KDS YÖNERGESİNİN UYUGULANAMAZ MADDELERİNİN DEĞİŞTİRİLMESİNE HARCAMALIYIZ.

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 19 Haz 2016 12:45 #118

• etik
  • etik Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 21
  • Teşekkür Sayısı: 11
Girmeye çalıştığımız AB'de belediye otobüsüne binmek için bilet almak gerekli ancak bilet basmak gibi bir uygulama yok.Çünkü AB ülkeleri vatandaşına hırsız muamelesi yapmıyor, bir başka deyişle vatandaşına güveniyor ve değer veriyor.Bizdeki uygulama ise suya göndermeden dayak...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: nevinmudur

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 21 Haz 2016 00:14 #119

• HAMZAtaha
  • HAMZAtaha Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 7
geçenlerde destek eğitim odası bulunan okulda görev yapan ve destek eğitimi veren bir öğretmen arkadaş en son ki seminerde destek eğitimin daha profesyonel şekilde özel eğitimlerde verileceğini ve okullardaki destek eğitim odalarının kapatılacağını söyledi hatta aman hocam tam tersi olmasın o dedim yok dedi direk seminerde bize söylenen bu dedi hadi hayırlısı bakalım inşllah aslı astarı vardır

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 21 Haz 2016 14:08 #120

• mineyilmaz
  • mineyilmaz Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 197
  • Teşekkür Sayısı: 61
  • Başarı: 2
Kurumları kapatsalar da biz de rahatlasak onlarda.işkence yapa yapa öldürmek bu ,başka bir şey değil.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: zaman
Sayfa oluşturma zamanı: 0.258 saniye
Sistem Kunena Forum