Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: 20.07.2016 Türkiye Toplantısı

20.07.2016 Türkiye Toplantısı 19 Tem 2016 16:28 #9

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
tatvanpozitif yazan:
mesele 2000 kişiyi de bir araya getirmek değil

Biz daha değil 2000, 200 kişiyi bir araya getirme meselesini aşamadık. :)
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

20.07.2016 Türkiye Toplantısı 20 Tem 2016 10:25 #10

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Öncelikle bütün şehitlerimize Allah tan rahmet,yaralılarımıza da acil şifalar dilerim.

Demokrasi iyidir.

fahrettin 75 yazan:Onun için ücretsiz öğrenci uygulaması daha kesin hatlarıyla belirginleştirildi değil mi?

Bundan önce hiç %3 ücretsiz öğrenci uygulaması yoktu. Bu dilekçeden sonra oldu herhalde.

fahrettin75 yazan;Şu an yapılan uygulama tamamıyla mevcut üyeleri sıvazlamak ve devlet nemalarından kopmama adına bağlantı güçlendirme gösterisinden başka bir şey değil.

Derneklere,(yanlış anlamadıysam) önemli bir ithamda bulunmuşsunuz. Lütfen devlet nemalarını açıklayınız. Cidden çok merak ettim. Bizlerin bilmediği sizin bildiğinizi lütfen açıklayınız.

herkesin farklı yaklaşımları vardır. Kimi telefon bekler.Kimi telefon eder. Sanırım dernek yönetimi sizden farklı düşünüyor. Bu arada kendi üyelerine de telefon edilmedi diye biliyorum.

Kendimle ilgili daha önce de açıklamıştım. Yine açıklayayım. Bir beklenti içinde hiç olmadım. Kimi zaman farklı ve ilginç teklifler aldım. Fakat ne yaşım,ne sağlığım,ne ekonomik gücüm yoğun dernek faaliyetlerini kaldırmaz.

Sektörün bir olamamasının onlarca nedeni var. En azından bir kısmının dahi bir birlik oluşturması sektör adına önemli katkılar yapar düşüncesindeyim. (Umarım yanılmam)

20.07.2016 Türkiye Toplantısı 20 Tem 2016 12:44 #11

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
sayın fahrettin75, benim bildiğim kadarıyla bu başvuru o yazı yayınlandıktan sonra yapıldı.

20.07.2016 Türkiye Toplantısı 20 Tem 2016 16:35 #12

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
barisltd yazan:
fahrettin75 yazan:
Sitede gerçekten iyi niyetli ve birlikteliği arzulayan arkadaşlarım var, saygı duyuyorum. Ama bunun yönteminin bu olmadığını en az benim kadar kendileri de bilmektedirler.

Peki alternatifiniz, çözümünüz nedir?

Eskiyi boş verdik de son 10 yıldır neredeyse 2000 kurum ve en az 2 dernek varken ıkınsan sıkınsan 200 kişiyi bir araya getiremediğin sektörde ne yapılabilir?

Bu durum hiç birimizin hoşuna gitmiyor ama yapacak ne var?

Bu sitede en az 6 kişi sayabilir herkes, görüşleri mantıklı, tuttuğunu koparabilecek, ortalığı pohpohlama yerine icraatta kendini ortaya koyabilecek ve gelen tekliflerle satın alınamayacak..

Önerim 5-6 kişinin buradan seçilmesi ve bu gurubun diğer iletişim organlarındaki aktif insanlara ulaşması, neticesinde 15-20 kişilik iş bitirici bir temsilci bir topluluk oluşturulması.

E o kadar aktif zekada, gerekeni gereken zamanda nasıl yapacağını da bilir herhalde..

Saygılar..
Su akar yolunu bulur..

20.07.2016 Türkiye Toplantısı 20 Tem 2016 17:00 #13

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Bu söylediğiniz hayalden başka bir şey değil... Mümkün değil yapılamaz. :)

Değil 6 kişi, 3 kişiyi zor sayarsınız.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

20.07.2016 Türkiye Toplantısı 20 Tem 2016 21:55 #14

• yokluk
  • yokluk Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 21
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: 0
fahrettin75 yazan:
tartanc yazan:
Bu süreçte Özerkder neler yaptı?

Meclis de çok önemli çalışmalar yapıldı.

MEB e tekrar %3 ücretsiz öğrenci uygulamasının kalkması için başvuruda bulundu.

Maliye Bakanlığına ticari araçlarda ÖTV indiriminin bizlere de uygulanması için başvuruda bulundu.

Akaryakıt tüketiminde tüm ülkede geçerli %6 indirim sağladı.(üyelerine)

Bu toplantının da sektöre önemli katkılara yapacağı umudunu taşıyorum. Üyelerin ve üye olmayanların toplantıya katılması sektörümüze katkı yapacaktır.

Onun için ücretsiz öğrenci uygulaması daha kesin hatlarıyla belirginleştirildi değil mi?

Derneklerin bu konuda göstermelik (ne şiş yansın ne kebap hesabı) uygulama yaptığını az çok herkes farkında.

Bunu daha belirginleştirip bu çağrının da göstermelik olduğunu anlamak mı istiyorsunuz?

Her derneğin ama az ama çok personeli var değilmi,
Her deneğin yine kendine ait (şu sıra binlerce dakikanın sudan ucuz olduğu ortamda) bir telefonu da vardır sanırım,
Ya bizim telefonlarımız, MİT den öğrenmesine gerek yok MEBe sorsa tam listeyi de alır,

Peki sorarım size, hanginize (derneğe 3-5 aidat ödemediyseniz) böyle bir telefon geldi?

Dernek madem ki toplumsal bir birlikteliği arzuluyor, bizlere ulaşması ve bir telefonla bilgi vermesi bu kadar zor mu?

Şu an yapılan uygulama tamamıyla mevcut üyeleri sıvazlamak ve devlet nemalarından kopmama adına bağlantı güçlendirme gösterisinden başka bir şey değil.

Sitede gerçekten iyi niyetli ve birlikteliği arzulayan arkadaşlarım var, saygı duyuyorum. Ama bunun yönteminin bu olmadığını en az benim kadar kendileri de bilmektedirler. Onların içerisinde dernek yönetimleriyle ikili ilişkide olanlarda zaten acil ve bir adım sonrası durumlardan haberleri olanlar kendilerini bu sebeple az çok FARKLI ve güvende hissettikleri için başı çekme yönünde FEDAKARLIK tan uzak.

Bu sebeple bu iş yaş, her zaman olduğu ve ol(MAYA)acağı gibi..

Saygılar.

:) :) :)
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.324 saniye
Sistem Kunena Forum