Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ÖZERKDER TÜRKİYE TOPLANTISI.

ÖZERKDER TÜRKİYE TOPLANTISI. 11 Eki 2016 22:50 #9

• oka12
  • oka12 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 71
  • Teşekkür Sayısı: 3
  • Başarı: 0
Lutfen bilgi verir misiniz?Toplanti nerede ve saat kacta baslayacak?Uzak illerden katilmak isteyenler icin yararli bilgileri paylasir misiniz?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

ÖZERKDER TÜRKİYE TOPLANTISI. 12 Eki 2016 00:09 #10

• tatvanpozitif
  • tatvanpozitif Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 382
  • Teşekkür Sayısı: 136
  • Başarı: 9
herkes katılabiliyor mu
yoksa sadece üyeler mi

toplantı nerde
konaklama kime ait
gündem konusu ne
Son Düzenleme: 12 Eki 2016 00:22 yazan tatvanpozitif. Sebep: a

ÖZERKDER TÜRKİYE TOPLANTISI. 12 Eki 2016 08:48 #11

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Arkadaşlar kayıt yaptırmak şartı ile toplantı herkese açık.
Toplantı Ankara da.Toplantı yeri sonradan bildirilecek.Konaklama katılımcıya ait.(bu konuda otel indirimi söz konusu olabiliyor)
Toplantı konuları zaten belli gibi. :lol: :lol: :lol:
Son Düzenleme: 12 Eki 2016 08:58 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozeltercih

ÖZERKDER TÜRKİYE TOPLANTISI. 12 Eki 2016 10:10 #12

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
herkes elinden geldiğince toplantıya katılmalı şahsi düşüncem her kurum olmasa da her ilçe birer kişi yollamalı , bunu dernek için değil kendi geleceğimiz için yapmalıyız... birlikten rahmet doğar...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

ÖZERKDER TÜRKİYE TOPLANTISI. 12 Eki 2016 10:44 #13

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
bu ahval ve şerait içinde derneklerden çok fazla şey beklemek hayalcilik olur. ancak bir kaç konuda pansuman yapmaya yardımcı olurlarsa o da bir kazanımdır. tartanç toplantıya katılma talebimi kabul etmediği için buradan birkaç öneri yazayım:
1- yüzde 3 saçmalığı sona ermeli
2- kurumlar fatura onaylarını 2 iş günü içinde, meb de 3 iş günü içinde yaparsa ödenekler bir hafta önce yatar ve diğer aya sarkmaz.
3- damar okuma geleceği için çalışma takvimi saçmalığı son bulsun tıpkı özel hastanelerdeki gibi damarını okutan sisteme girsin yalnızca haftalık dağılım konusu düzenlensin.
4- kuruma gelen öğrenci "ilköğretimde kayıtlı " gibi engellemeyle karşılaşmasın. bir öğrenci kuruma geliyorsa ve o saatte devlet okulunda dersi görünüyorsa sorumlusu devlet okulu olsun. zira kayıtlı görünen öğrencilerin yüzde 50-60'ı zaten okula gitmiyor. böylece meb de test etmiş olur engelli öğrencilerin ne kadarının okula devam edebildiğini.
5- açık öğretimden mezun olup bir de 4 hafta kurs görüp sonra titr'i "özel eğitim alanı" olma uygulaması son bulsun.yine okul öncesi öğretmeni olarak görünsünler. çünkü meslek ve branşta esas olan lisanstır. bunlar lisans üstü değil ki o da yanlış olur, 4 haftalık kurstur.
6- özel eğitimlerin en güzide meslek grubu olan psikolog ve psikolojik danışmanların bu atıl durumları sona ersin. nitelikli meslek elemanlarının tekrar özel eğitimi tercih etmeleri için en azından aöf mezunları kadar değeri olsun.
7- eğitim bilimine aykırı olan haftada 2 seans uygulaması değişsin, engelli bireylere normal gelişim gösterenler kadar anayasa ve BM engelli hakları sözleşmesindeki eğitim hakları verilmeli.
8- yeniden kurum açmak yalnızca fiziki koşullar açısından değil idari ve mali açıdan da zorlaştırılsın.
9-kamuda görev yapan özel alt sınıf öğretmeni, rehber öğretmen, ram görevlisi, psikiyatr ve nörologların ve benzeri meslek gruplarının ne idüğü belirsiz kurumlara komisyon karşılığı öğrenci yönlendirme ticaretinin önlenmesi için ilgili bakanlıklarla temasa geçilmesi ve önlemlerin alınması...
şimdilik bu kadar...
Son Düzenleme: 12 Eki 2016 16:31 yazan garip. Sebep: imla
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, tartanc, zerwan ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

ÖZERKDER TÜRKİYE TOPLANTISI. 12 Eki 2016 11:39 #14

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın garip,toplantıya kabul etmemek diye bir şey söylemek söz konusu değil.buyrunuz geliniz.
Bir öneride ben sunayım.
Yıllık vermemiz gereken bireysel ve grup eğitimlerini 9 veya 10 ayda verelim.Gerekirse iki üç ay kapalı olalım.kimse kaybetmez.herkes kazanır.meb de istediği sistemle kontrol edebilir.
Gruplarda ki modül sistemi kaldırırsın.
...
Daha yazacak çok şey varmış.
Son Düzenleme: 12 Eki 2016 12:37 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, zerwan, ozeltercih

ÖZERKDER TÜRKİYE TOPLANTISI. 12 Eki 2016 12:04 #15

• gulumse
  • gulumse Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 241
  • Teşekkür Sayısı: 146
  • Başarı: 1
garip kardeş aramıza hoş geldin..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozeltercih, egemenege

ÖZERKDER TÜRKİYE TOPLANTISI. 12 Eki 2016 16:36 #16

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
"eğitim bilimine aykırı olan haftada 2 seans uygulaması değişsin, engelli bireylere normal gelişim gösterenler kadar anayasa ve BM engelli hakları sözleşmesindeki eğitim hakları verilmeli."
sn tartanç, seans saatleri ile unuttuğum maddeyi yukarıda belirttim. ama benim kişisel görüşümü soracak olursanız, daha önceleri de yazmış olduğum gibi kaynaştırma öğrencilerinin kendi okullarında destek eğitimi alması rehabilitasyon merkezlerine yönlendirilmemesi, eğitimde kaynaştırma ve bütünleştirme modeli. özel eğitime gereksinim duyan bireyler için tam zamanlı kurumların yaygınlaştırılması yani okullaşma. aylık ücretlerin de buna bağlı olarak en az 1500 TL olması...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.310 saniye
Sistem Kunena Forum