Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ÖZERKDER İSTANBUL TOPLANTISI

ÖZERKDER İSTANBUL TOPLANTISI 08 Mar 2017 12:47 #1

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın Arkadaşlar;

Özerkder Başkanı Faruk Sevindi Ve YK dan arkadaşlarımızın katılacağı bu toplantıda sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

ÖZERKDER üyesi olan ve olmayan herkese AÇIKTIR.

PROGRAM:

14.30-Açılış

14.30-Faruk Sevindi nin konuşması ve bilgilendirmesi

15.30-Kahve ve çay molası

16.00-Soru cevap

17.30 Kapanış

TARİH: 17.03.2017 CUMA

YER.İDEALTEPE-DREAM HILL OTEL(ANADOLU YAKASI)

KATILIM ÜCRETİ:40 LİRA.(Kişi başı)

ÖNCEDEN KAYIT ZORUNLUDUR.

Kayıt İçin:0216-457-99-00

Saygılarımızla.
Son Düzenleme: 16 Mar 2017 13:19 yazan tartanc.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozeltercih, vefa_03, sanemsunar ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

ÖZERKDER İSTANBUL TOPLANTISI 08 Mar 2017 14:18 #2

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
Arkadaşlar yönetmelik öncesi -özellikle İstanbul Kurumları için söylüyorum- ayağımıza kadar gelen bu toplantıya katılmak ve Ankara'dan gelen taze bilgilere birinci ağızdan vakıf olmak adına bu toplantıyı önemsemeliyiz diye düşünüyorum. Dernek üyesi olup olmamaya bakmaksızın yüksek bir katılım olmasını dilerim. Çetin Hocam üzerimize düşen bir şey olursa da seve seve yerine getiririz.
Son Düzenleme: 08 Mar 2017 14:28 yazan ozeltercih.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

ÖZERKDER İSTANBUL TOPLANTISI 08 Mar 2017 15:14 #3

• tartanc
  • Platin Uye
Arkadaşların katılımını bekliyoruz sayın Hocam. Yönetmelik öncesi önem arz eden bir toplantı.

İşine önem veren kurum sahiplerinin veya müdürlerin katılacağına inancım tamdır.

Yakın illerde ki arkadaşlarımızı da bekliyoruz. :)
Son Düzenleme: 08 Mar 2017 16:08 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozeltercih

ÖZERKDER İSTANBUL TOPLANTISI 09 Mar 2017 15:02 #4

• tartanc
  • Platin Uye
Arkadaşlar bu önemli toplantı için kayıt yaptırmaya başladılar. Sağolsunlar.

ÖZERKDER İSTANBUL TOPLANTISI 09 Mar 2017 17:11 #5

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
çetin abi, malum nedenden dolayı ben katılamayacağım. dernek damar okuma mı olacak, yoksa kamera mı bakanlıktan kesin kararın hemen çıkmasını talep etsin yani yönetmeliğin. yaz sıcağında elektrikçi, elektronikçi, telekomcu peşinde koşmayalım, malum izmir'de yazın kimse olmaz, rehabilitasyon öğrencileri dışında...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, waramiral

ÖZERKDER İSTANBUL TOPLANTISI 10 Mar 2017 03:14 #6

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
Günlük, haftalık , aylık, yıllık “seans dağılım” saçmalığı ortadadır...

Bu kararı kim veriyor...

Deniliyor ki; aynı engelli kış aylarında haftada 4 saat seans alamaz, yaz aylarında alabilir...

Merak ettiğim şu; yaz aylarında çocuklarımızın “beynine”, uzaydan “bir şey mi” düşüyor...

Kış aylarında, çocuklarımızın “beyninden” uzaya “giden bir şeyler mi” var...

Talim terbiye kurulu oturmuş ta; kış aylarında “alıcılığın” düşük, yaz aylarında alıcılığın ”yüksek” olduğuna dair bir bilimsel araştırması mı var...

Evet yaz aylarında; hem kurumların, hem çocukların tatil ihtiyacı var; buna göre ayarlanmış bir “seans dağılım” sistemi var... bunu anlıyoruz ama; bu kendi kendini reddetmek değil midir MEB açısından...

Günlük, haftalık , aylık, yıllık “seans dağılım” saçmalığı ortadan kalkmadan; kaldı ki yıllın belli aylarında bu “saçmalık” makül iken, yılın belli aylarında bu “saçmalık” suç oluyorsa, zaten ortada bir sorun yok mu?...
BEP diye bir “bilimsel metod” ortada iken; sırf denetim mekanizmalarında kolaylık olsun diye, bu “aynılaştırma” mekanizması ne kadar doğrudur...

Hepimizin işini doğru yapmasını, her engellinin doğru hizmet almasını sağlamak için MEB in doğru adımlar atması gerekir... MEB ten ödenek alıyoruz ama, aynı MEB “yarattığı bu çelişik durumlar” ile bizi suçlu duruma düşürmek gibi, saçma bir mevzuat sistemine sahip... bunu da çok iyi değerlendiren; MEB çalışınından, iyi veya kötü yorumlayanların “ağzına sakız” oluyoruz...

Çok zor bir şey mi istiyoruz? “insan gibi” bir sistem kurun, bizde “gereğini” yapalım...

ayrıca dernek tercihleri ne olursa olsun, tüm kurum sahiplerinin bir derneğe üye olmasının, önemli olduğunu düşünüyorum...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, ozeltercih, waramiral

ÖZERKDER İSTANBUL TOPLANTISI 10 Mar 2017 10:19 #7

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
sn. egemenege ve sn. garip in (göndermeli) yorumlarına aynen katılıyor ve teşekkür ediyorum.

bana göre seans dağılımı çok önemlidir ama şöyle bir örnekle konuyu daha ivedi bir şekilde yapılması gereken bir yere çekmek isterim;

8 saat bireysel + 4 saat grup eğitimi veya sadece bireysel önerilmiş bir öğrenciye bu kadar az ders vermek neye çözüm oluyor? RAM ların ret vermek için her türlü güç ellerindeyken öğrenci eğer en basit kazanımı yapamıyorsa ve daha ileri bir kazanımı yapıyorsa (ki engelli bireylerde normal olarak karşılaşılan bir durum) yine ret vermek için bahane çıkıyor.
8 saati önce en az 16 saate çıkarmak gereklidir. bunun maddi kısmı 6 dan 8 e çıkarıldığı zamanki gibi değil, normal olarak karşılanmalıdır. bir kurumun 100 öğrenciye ulaşmadan yapılan yatırımın karşılığını alması gerçekten zor iken, neden 50 öğrenciye eğitim verip daha kaliteli hizmetle başarıya ulaşılması beklenmiyor. o zaman servisti yakıttı şuydu buydu vs. gibi giderler daha da düşer ve öğrenci kapma yarışı daha minimilize edilir diye düşünüyorum.

kısacası 50 öğrenci ile eğitim hizmetine devam etmek, 100 öğrenciye göre daha kolay ve başarılı olmaz mı? bunu 400 e 200 1000 e 500 gibi de görebiliriz.

bu demek değil ki herkes elindekiyle yetinsin. o zaman adını bile yazamayan fakat 3-5 akrabasını kuruma kaydettirip adına 'taramacı' denilen, diğer personel adı altında da mebbisten onay alınan neredeyse öğretmen kadar maaş alıp yakıtı ramdı heyetti diye keyfine göre sömüren ve yeri geldiğinde kendini müdürden üstün gören adamlara olan ihtiyaç azalır. bunun gibi birçok örnek verilebilir. bunları yaşayan arkadaşlar ne demek istediğimi anlarlar

saygılarımla
Son Düzenleme: 10 Mar 2017 10:23 yazan waramiral.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, zennisan

ÖZERKDER İSTANBUL TOPLANTISI 10 Mar 2017 11:11 #8

• tartanc
  • Platin Uye
Öncelikle yazılanlara katılmamak mümkün değil.

Dernekler tarafından çok doğru şeyler yetkililere iletildi.Elbette taktir onların.

Bu toplantıda eminim ki önemli paylaşımlar da bulunulacaktır.

Ne kadar önce yol haritamızı çizebilirsek o kadar avantaj sağlarız.

Çevre il ve ilçelerde ki arkadaşlarımız da kayıt yaptırıyor.

TOPLANTI HERKESE AÇIK.

Katılımlarınızı bekliyoruz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mkirilmaz, ozeltercih
Sayfa oluşturma zamanı: 0.391 saniye
Sistem Kunena Forum