Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: koyadakı rehabılıtasyon merkez

koyadakı rehabılıtasyon merkez 18 Mar 2017 15:19 #9

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
Daha öncede Konyada rehabilitasyon merkezınde olay oldugunu soyleyen arkadım olayın alan mezunu özel eğitimci oldugunu iddia edıyorsun ama benım hatırladıgım kadarıyla alan mezunu rehberlıkoyle hatırlıyorum

TÜRKİYEDE ÖZEL EĞİTİM ÖZEL EĞİTİMALAN MEZUNLARINDAN ZIYADE İŞSiZ kalmamak için devlete atanana kadar bu sektöre geçen saatlik sertıfıka ile kendılerını prof uzman sanan bireylerin eğitimi için bilgi teknik yöntemden ziyade ÖZVERİ SEVGİ GÖNÜLLÜLÜK DENEME YANILMA YOLU Devlet teşvıği ile kolay para kazanma yolu Uzman girince bunlar prof mu olacak dıye bir sektör bakış açısı bu
SAYIN ALAN MEZUNU EĞİTİMCİLER DEVLETE ATANIP NASIL OLSA BEN ATANDIM DEYIP ALANINI SAVUNMAYAN 3-5 KURUŞ EKDERS FAZLA ALACAGIZ DIYE SAATLIK SERTIFIKA YA TERCIH EDIP DERS VERENLER OKUYAN ARKADŞLAR ÖZEL EĞİTİMDE ALANINIZA SAHİP ÇIKIN

ALAN MEZUNLARI HARIC HERKEZ OZEL EGITIMDE SÖZ SAHIBI
ÖZVERI VE SEVGI İÇİN BENCE OKUMAYA GEREK YOK DISARDAN BILE BOYLE KİŞILER BULUP İMZA ATTIRABILIRIZ......
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

koyadakı rehabılıtasyon merkez 18 Mar 2017 15:38 #10

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Alan mezunu hocam isterseniz görev yerini söyleyeyim arayıp sorun ha rehberlik olunca ne değişir hiç bir şey. Ayrıca bu olaydaki öğretmenin (lafın gelişi)ne mezunu olduğunu bilmiyoruz.
Son Düzenleme: 18 Mar 2017 15:45 yazan cemkilinc.

koyadakı rehabılıtasyon merkez 18 Mar 2017 16:00 #11

• AliGalipDursen
  • AliGalipDursen Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 343
  • Teşekkür Sayısı: 655
  • Başarı: 16
Arkadaşlar,

Her vesile ile alanda çalışan personelin branşları ve eğitim kaynakları üzerinde yürütülen ve maalesef kamu, özel ayırt etmeksizin tüm eğitim camiasını zehirlemekte olan meslek şovenizminden beslenen yıpratıcı bir spekülasyonla karşı karşıyayız.

Ancak hepimizin hatırlaması gereken söz konusu branşların tarihsel gelişim süreçleridir;

- Başlangıçta anılan branşların hiçbiri mevcut değildi. Sadece psikoloji vardı.
- Psikolojinin içinde küçük yaş bireyleri konu ve hedef edinen bir bilgi alanı olarak gelişim psikolojisi vücud buldu.
- Gelişim psikolojisinin bir türevi olarak çocuk gelişimi ve eğitimi uzmanlığı zuhur etti.
- Çocuk gelişimi ve eğitimi bilgi alanı içinde engelli bireylerle çalışanların çabaları özel eğitim alanının doğmasına yol açtı.
- Yine çocuk gelişimi ve eğitimi branşı, okul öncesi grupların eğitimi konusu üzerinden okul öncesi öğretmenliği branşının çıkmasına vesile oldu.

Dolayısıyla tüm bu branşların ontolojik kökenleri ortaktır, hedef aldıkları sorun ve bilgi alanları ortaktır, birbirlerinden beslenerek varolmuşlardır ve varolmaktadırlar. Pedagojinin kendisi dahi uzun süre psikolojinin bir konusu olarak süregelmiş, ancak 19. yüzyıl sonlarında bağımsız bir alan haline dönüşmüştür.

Mesleğini sevmek, yaptığı meslek tercihlerinden memnun ve gururlu olmak iyi bir şeydir, ancak kendi olduğu halin dışındaki tüm "ötekileri" potansiyel kriminel vakalar, bir işe yaramaz kalabalıklar, hak çalıcı ve yiyiciler, düşmanlar vb. olarak görmek sadece ülkemizde görülen ağır bir zihinsel bozukluğun semptomlarıdır. Her alanda sürdürülen ayırıcı, ötekileştirici, düşmanlaştırıcı, bölücü zihin problemlerinin alanımızdaki varyasyonlarıdır.

Hepimizin kabul etmesi gereken nokta, işimizin ancak multi-disipliner ekipler eliyle hakkıyla yürütülebileceği, her türden bilgi, beceri ve uzmanlığa ihtiyacımız olduğu, hiç birimizin bir diğerimizden daha değerli olmadığı, kişisel katkılarımızın ancak iş arkadaşlarımızın desteği ile anlam ve değer bulacağıdır.

Özel eğitim ve rehabilitasyon ekiplerinin anglosakson ülkelerde hala en önemli insan kaynağının psikoloji alanı olduğunu hatırlamak dahi bizi gerçekliğe yakın tutmaya yardımcı olacaktır.

Biz kendi uzmanlık ve becerilerimizle değerliyiz, bizimle birlikte çalışan tüm "diğer" uzmanlık ve beceri sahibi yol ve iş arkadaşlarımız da bizim kadar değerlidir. Ortaklaşa ürettiğimiz sinerji sayesinde topluma sunduğumuz katma değer ise, bizden, kişiliklerimizden, yeteneklerimizden daha da değerlidir.

Gereksiz tartışma ve çatışmalar yerine ortak aklımızın ürünlerini iyileştirmeye devam etmemiz hayırlı olacaktır.

Sabır ve kolaylıklar dileğiyle,
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, barisltd, mkirilmaz ve bu kullanıcının diğerlerinden 5 teşekkürü var

koyadakı rehabılıtasyon merkez 23 Mar 2017 09:28 #12

• akay4242
  • akay4242 Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 25
  • Teşekkür Sayısı: 2
  • Başarı: 0
fizyoterapistlere yapıldığı gibi alan mezunları sayısı şişirilmeli ve özel sektör alan mezunlarıyla çalışmalıdır.yoksa esinti hanımı sektör tatmin etmeyecek :silly: .yada yeterli alan mezunu bulunmayan kurumlar kapatılmalı ortada hiçbir şekilde eğitim alamayan yüzbinlerce öğrenci alan mezunu bulabilmiş kurumlar tarafından alınmalıdırlar yada yeterli mezun verene kadar beklemelidirler. yoksa Allah korusun yarım doktor candan yarım hoca imandan yarım öğretmen(!) de zekadan eder... :lol:
Son Düzenleme: 23 Mar 2017 09:29 yazan akay4242. Sebep: eksik bilgi

koyadakı rehabılıtasyon merkez 23 Mar 2017 12:39 #13

• esinti
  • Platin Uye
Beden eğitimi öğretmenlerinede imza yetkisi verılse aynı sözleri söyeleyecekmisin her kurumda en az 1 tane zorunlu olarak alan mezunu olmalıdır iş özel eğtim kurumun 300-400-500 öğrencisi var alan mezunu yok saatlık sertfıkalı uzmanlar ucuz iş gücü eğitmde anca okladar olur...

koyadakı rehabılıtasyon merkez 23 Mar 2017 16:31 #14

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Bence beden öğretmenleri kurumlarda çalışabilmelidir zaten. Çocuğa spor yaptıracaksın, kim yapacak?
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

koyadakı rehabılıtasyon merkez 23 Mar 2017 16:48 #15

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Mesela biz arıyoruz.Bulamadık hala. :(

Birde Konya yazılsaydı daha iyi olurdu.koyadaki doğru yazım değil.
Son Düzenleme: 23 Mar 2017 16:50 yazan tartanc.

koyadakı rehabılıtasyon merkez 24 Mar 2017 08:43 #16

• esinti
  • Platin Uye
Nasıl arıyorsunuz TARTANC BEY ve Neden bulamıyorsunuz.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.350 saniye
Sistem Kunena Forum