Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Sitemizden Duyurular

BAŞLIK: YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ

YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ 23 Tem 2014 10:02 #49

• huzun
  • huzun Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 222
  • Teşekkür Sayısı: 76
  • Başarı: -8
sn.ares, son kez size ve dolayısıyla diğer arkadaşlara da yanıt verip bir daha tartışmalara girmeyeceğim.
aslında özel eğitime bakış açılarımız farklı bu nedenle hiç bir şekilde uzlaşmamız mümkün değil. siz olanı ben ise olması gerekeni savunuyorum. siz de haklısınız ben de.
1-siz diyorsunuz ki meb bana haftada 2 seansı zorunlu kılmış, ben o 2 seansı verir (futboldaki doldur/boşalt taktiği gibi) geçerim gerisine bakmam, çocuk bahçeyi yalnızca servise binerken yol olarak kullanır.
ben, haftada 2 seans bir garabettir, kurumlar tam zamanlı olmalı meb bunun üzerinden ödeme yapmalı ama eğitsel raporla çocuğun gereksinimi ya da ailenin talebi haftada 2 seanssa o kadar alsın. ama kurumların tüm fiziki ve eğitsel düzenlemeleri tam zamanlıya göre olsun.bu nedenle bahçe, oyun ve spor alanları zorunlu olmalı diyorum.
2- siz damar okumaya tümden karşısınız (birkaç kişi hariç) ben ise bu kadar olumsuz yaftayla toplumda sıkıntılı durumda olan bir sektörün bundan kurtulmasının ve meb'in denetimlerini kolaylaştırmanın bir yolunun da damar okumayla mümkün olabileceğini düşünüyorum (her zaman söylediğim gibi esnetilmiş haliyle).
3- g.antep örneğini veriyorum şehir efsanesi diyorsunuz, şehir efsanesi demek yerine açın sorun bakanlığa, onlar söylesin efsane mi kestane mi? izmirde mayıs ayında tüm kurumların öğrenci sayısı ve kesilen fatura tutarları ayrıca sisteme işlendi, müfettişlerin ifadesiyle devam oranı yüzde 97 imiş diyorum. bir tane izmirli kurum sahibi çıkıp da "hayır, bizim mayıs ayı devam oranımız yüzde 96 demiyor.
4- aslında temel farkımız sizin işletmeci, tüccar bizim ise engelli ailelerinin temsilcisi olmamız. bu nedenle varolan koşullarda uzlaşmak mümkün olmadığına göre, siz mücadelenizi meb'le örgütlü olarak yapın ve enerjinizi burada harcamayın. o zaman belki siz de pişer bizim çocuklara da düşer.
NOT: sn. barışltd gibi bir word sayfası açıp sayfalarca yazarım ama inanın sıkıldım içimden gelmiyor. bir daha yazmayacağım lütfen sataşmadan yazın yanıtlarınızı. size kolaylıklar. 2015 özel özel eğitimin yeniden dizayn edileceği bir yıl olacak umarım alıcı ve satıcılar için en iyisi olur.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ 23 Tem 2014 10:10 #50

• kurs2
  • kurs2 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 428
  • Teşekkür Sayısı: 256
  • Başarı: 4
Kurumlar tam zamanlı olsun olsundaa bu çocuklar mahalle mektebine gitmeyip gelip bizim bahçemizdemi oynasın...biz okul saati dışında eğitim verebilmek için günlerce proğram hazırlıyoruz..sanki bu konulara uzak gibi görüş bildiriyorsunuz sayın hüzün.
Buyurun tam gün olsun damarda olsun beyinde olsun...

YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ 23 Tem 2014 12:07 #51

• özel şifa
  • özel şifa Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 10
  • Teşekkür Sayısı: 2
  • Başarı: 0
ARKADAŞLAR HİÇ BU KONUDA EYLEM FİKRİ MASAYA YATIRLMADI BENCE İLK ÖNCE HER İLDE Kİ KURUMLAR VALİLİKLERDE TOPLANIP SIKINTILARI BÜTÜN KURUM SAHİPLERİ VE BİLİNÇLİ AİLELER İLE DİLE GETİRLSİN .OLMADI EYLEM PLANI HARILANIP BU YUGULAMA ESENETİLMEZ VE BİZİM İSTEDİĞİMİZ ŞEKİLEDE DÜZELTİLİLMEZ İSE EYLEM PLANI YAPILMALI .TABKİ İ BU ÇOK ZOR BİR İŞ İOLACAK AMA HER İL KENDİSİNİ TOPARLAMALI ÖYLE MERKEZE FALAN GELMEYE GEREK YOK .BUNU MERKEZDE BÜTÜN KURUMLARIN KATILMIİLE YAPSAK YEREL BASIN VE ENGLLİ AİLELERİ DAVET ETSEK ÇOK SES GETİRİR. DAHA SONRASINDA TÜRKİYE GENELİ BU KURUMLARDA K.D.S ESASLARINI BİZİM BELİRLEYEBİLECEĞİMİZ BİR KURUL OLUŞTURULUP M.E.B VE BAŞBAKANA ULAŞTIRILMALI .YOKSA BÖYLE GİDER İSE ÇOK KÖTÜ SONUÇLAR DOĞACAK HEM ÖĞRENCİLERİMİZ HEM KURUMLARIMIX İÇİN
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, beyazyelken

YENİ STANDARTLAR YÖNERGESİ 23 Tem 2014 14:00 #52

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
huzun yazan:
lütfen sataşmadan yazın yanıtlarınızı.

Sn huzun,

Herhalde yanlış anladınız. Ben size sataşmak için değil, konu hakkında genel fikirlerimi belirtmek için yazıyorum. Muhalif bir görüş sunarak bence önemli bir görevi de yerine getiriyorsunuz.

Fikirlerimizde uyuşmayan yerler olması doğaldır. Siz tüm gün çocuğa bakacak bir kurum yapısı hayal ediyorsunuz. Biz bunları "okul, bakım evi, kreş, anaokulu vs." olarak değerlendiriyoruz. Eğer mevcut bu şekilde yapılar etkili sonuç verebilseydi, bizim varlığımıza pek gerek kalmazdı. Ama bir veli olarak sizin gereksinimiz bu olabilir. Ona da bir şey diyemeyiz.

Bu tür tartışmalar olması da doğal.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.286 saniye
Sistem Kunena Forum