Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: Damar tanımaya İmza Kampanyası

Damar tanımaya İmza Kampanyası 29 Eyl 2014 13:27 #1

• ptmehmet
  • ptmehmet Kullanıcısının Avatarı
  • Administrator
  • Gönderiler: 263
  • Teşekkür Sayısı: 261
  • Başarı: 6
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde pilot illerde uygulamaya geçen Kurumları çok zor durumda bırakan Damar Okuma sistemi uygulaması sonunda velileri de isyan ettirdi.

Eğitim alan 300 bin Özürlü birey,600 bin anne-baba,50 bin personel(ayrıca eş ve çocukları) bu durumdan birebir etkilenmekte olduğunu bildiren veliler Yapılan yanlıştan bir an önce dönülmesi için her yolu deneyeceklerini belirttiler.

Bir çok ilde örgütlenen veliler seslerini duyurabilmek için Damar okumanın uygulanabilirliğinin neden olmadığı( Örneğin Hastanelerde 6 yaş altı ve özürlüler muaf iken rehabilitasyonlarda zorunlu olması hangi mantıga uygundur gibi ) ile ilgili görüşler yazıldıktan sonra altına imzalar toplanmaya başladı bile.Toplanan bu imzalar bulundukları ilçe,il ve Genel Merkezde bulunan Siyasi partilere,Milli Eğitim Bakanlığı Birimlerine,Başbakan ve Cumhurbaşkanlığı'na ulaştırılacağı bilgisi alınmıştır.

İmza Kampanyasına destek isteyen veliler her kurumun kendi velilerini örgütleyip imza kampanyasına dahil olmaları için Kurumlara büyük görev düştüğünü ve destek beklediklerini belirtmektedirler.

İmza kampanyası ile ilgili gelişmeler burada yayınlanacaktır.
COŞKU ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI

Mehmet TAN
Son Düzenleme: 29 Eyl 2014 16:38 yazan ptmehmet.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, tartanc, kurs2 ve bu kullanıcının diğerlerinden 3 teşekkürü var

Velilerden İmza Kampanyası 29 Eyl 2014 13:50 #2

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Oluşturmaya çalıştığımız metni de her kurum velilerine ve çalışanlarına imzalatsın. Bu imzaları gerekli yerlere ulaştıralım. Medyayada gönderelim.

Gün doğmadan neler doğar. Vazgeçmiyelim.

Bir cümle okudum biryerlerde;

Koş.Koşamazsan yürü,yürüyemezsen sürün ama durma hep ilerle...

haydi arkadaşlar kendi kuyruğumuzu kendimiz keseceğiz....
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sabri, safakbalcik

Velilerden İmza Kampanyası 29 Eyl 2014 14:00 #3

• sabri
  • sabri Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 98
  • Teşekkür Sayısı: 56
  • Başarı: 0
Elinize sağlık arkadaşlar.Bende tüm velilerimizden almaya çalışacam.

Velilerden İmza Kampanyası 29 Eyl 2014 14:15 #4

• kurs2
  • kurs2 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 428
  • Teşekkür Sayısı: 256
  • Başarı: 4
Şu metin geliştirilebilinir.
İLGİLİ MAKAMA

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde Eğitim alan öğrencinin devam takibini kontrol
etmek amacı ile Türkiye de 17 vilayette pilot uygulama ile başlatılan damar tanıma sisteminin
çocuklarımızın almış olduğu eğitimi çileye dönüştürmek olduğunu duyuyor ve görüyoruz.
Bir veli olarak çocuğumun devam ve devamsızlığını ben her ay sonu tarafıma imzalatılan seanslarla
takip edebiliyorum.Bu uygulamanın çocuğumun kişisel bilgilerinin paylaşımına neden olmasıda ayrıca
beni derinden rahatsız etmekte ve üzmektedir.
Çocuklarımızın verimli eğitim alabilmeleri için bu sistemin uygulanmasından vaz geçilmesini ve oluşan,oluşabilecek mağduriyetler yaşamamız için aşagı da bulunan ismimin karşısına imzamı atıyorum.
Bilginize arz ederim.

Velilerden İmza Kampanyası 29 Eyl 2014 14:46 #5

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
İlgili Makama;

Uzun zamandır bilimsel verilerin ışığından uzak,ben yaptım oldu mantığı ile hareket eden değerli MEB bürokratlarımız yüzünden;Özel Eğitim merkezlerinden eğitim gören 250.000 öğrenci ve ailesi,ayrıca 50.000 çalışan ve ailesi olumsuz etkilenmektedir.

Aşağıda imzası olan bizler ivedilikle;

1-17 İlde başlatılan Kimlik Bilgisi Doğrulama Sisteminin Kaldırılmasını istiyoruz.ÖSYM aynı sistemi uygulama istemi;danıştay idari Dava daireler Kurulu tarafından,Anayasanın 12.Maddesindeki ''kişisel veriler ancak kanunda öngörülen hallerde veya kişinin açık rızasıyla işlenebilir'' hükmüne yer veren Danıştay Avrupa İnsan hakları Sözleşmesinin ''özel hayatın ve aile hayatının korunması''maddesi ile BM Medeni ve Siyasi hakları Sözleşmesindeki''mahremiyet hakkını işaret ederek yürütmeyi durdurmuştur.
Bu sistemin engelli bireylerde yaşanan onca soruna ve olumsuzluklara rağmen inatla uygulanmaya çalışılmasına anlayabilmiş değiliz. Sonlandırılmasını talep ediyoruz.

2-Daha kaliteli eğitim almak bütün herkesin hakkı iken,psikolog ve pdr ye getirilen kısıtlamaların (dünyada bir benzeri yoktur) personel ve eğitim sorununu derinleştirmekten başka bir işe yaradığı yoktur.
Psikolog ve PDR cilerin kısıtlama olmadan seansa girmelerini istiyoruz.

3-R.A.M ların keyfi uygulamalarına ve ailelere karşı kötü muamelerine son verilmelidir.

Sorunlarımızın bir an önce giderilmesi için;

Gereğini arz ederiz.Saygılarımızla.

Uzun olduysa ve ekleme yada çıkarma olacaksa yapabilirsiniz.Ama biraz acil.:=)

Velilerden İmza Kampanyası 29 Eyl 2014 15:02 #6

• hancan
  • hancan Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 102
  • Başarı: 2
Arkadaşlar toplayacağımız bu dilekçeleri toplu halde bir makama mı gönderecez yoksa bizler Ankara da buluştuğumuzda mı getirecez???.

Bu konuda bir bilgi verilirse iyi olmaz mı?

Eğer önceden gönderilecekse hangi makam lara gönderelim.

TEŞEKKÜRLER....

Velilerden İmza Kampanyası 29 Eyl 2014 16:10 #7

• ptmehmet
  • ptmehmet Kullanıcısının Avatarı
  • Administrator
  • Gönderiler: 263
  • Teşekkür Sayısı: 261
  • Başarı: 6
20 gün içinde her kurum öğrenci sayısının 3 katı yani anne baba bakıcı personel vb imza toplayın.nerelere gönderileceği site yönetimi tarafından daha sonra duyurulacak ve herkes o gün gönderecek.
Kimlere gönderilmeli kısmında fikri olanlarda buradan paylaşabilirler
COŞKU ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI

Mehmet TAN
Son Düzenleme: 29 Eyl 2014 16:12 yazan ptmehmet.

Velilerden İmza Kampanyası 29 Eyl 2014 16:37 #8

• Ersoy
  • Ersoy Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 31
  • Teşekkür Sayısı: 19
  • Başarı: 0
Mehmet bey, Ortak imza metni var mı?
Sayfa oluşturma zamanı: 0.419 saniye
Sistem Kunena Forum