Antalya'da Önemli Toplantı

 

Konu: Antalya Toplantısı 11.04.2014

Protokolü

Sayın

Üyemiz

25-27 Nisan 2014 tarihleri arasında Antalya Rixos LARES (5*) Otelde “Özel Özel Eğitimin Sorunları ve Çözüm Önerileri Konulu” toplantımızın düzenleneceği, toplantıya katılım hususunda WEB sayfasında bilgileri bulunan Uygar Tur firması nezdinde rezervasyonların yapılması hususu siz değerli arkadaşlarımızla paylaşıldığı malumlarınızdır.

Belirtilen toplantıya davet edilmek üzere ziyaret edilen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Orhan ERDEM, Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik ve Denetim Başkanı Sayın Atıf ALA, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Sayın Ömer Faruk YELKENCİ, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Yurdagül AYDOĞAN, Sağlık Bakanlığı Bakan Danışmanı Dr. Alim TUNÇ (22. Dönem Uşak Milletvekili) ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Aylin ÇİFTÇİ, toplantımıza katılacaklarını tarafımıza beyan etmişlerdir.

Ayrıca, kurumlarımızın özellikle İş Hukuku (görevden ayrılma v.b) alanında yaşadığı sorunları asgari düzeye indirebilmek amacıyla siz değerli üyelerimizi bilgilendirmek üzere YARGITAY Başkanlığından İş Hukuku alanında bir Hakim üyenin toplantımıza katılmasına izin verilmesi talep edilmiş, Yargıtay Bakanlığı da bu yöndeki talebimize olumlu cevap vermiş, katılacak üyenin ismini derneğimize bildirmiştir.

Bakanlığımızca, kimlik doğrulama sistemine işlerlik kazandıracak mevzuat çalışmaları yanında (18 Mayısa kadar sonuçlanması hedeflenmektedir.), kurumlarımızın tabi olacağı standartları belirleyecek Yönerge değişikliği ile uygulanan destek eğitim programlarının revize çalışmalarının son aşamaya geldiği bu dönemde, yukarı bölümde arz ettiğimiz davetliler nezdinde/yanında toplantıdan beklentimiz birlik beraberliğimizin en üst seviyede yetkililere hissettirilmesidir.

Bu beklentimizin 400 kapasiteli toplantı salonunun siz değerli üyelerimizce doldurması ile gerçekleşeceği açıktır. (Bu toplantıdan istenilen sonuç alınamadığı taktirde, başka zamanlarda arzu ettiğimiz katılımlı toplantılar gerçekleşse bile geç kalınmış olacağını da sizlerle paylaşmak isterim.)

Ayrıca, toplantımızı gerçekleştirilecek ilgili firmayla yapılan protokolde “15 Nisan 2014 tarihinden sonra gelecek rezervasyonlar otelin müsaitlik durumuna göre ilave olarak alınacaktır” hükmünün yer aldığını, bir başka ifade ile “bu tarihten sonra derneğimize ayrılan kontenjanın başka müşterilere tahsis edilebileceğini arzu edilse bile bazı üyelerimizin yer bulmakta zorluk yaşayabileceğini” dikkatlerinize sunmakta yarar görülmektedir.

Bu çerçevede, toplantımızın “birlik ve beraberlik günü” olarak hissettirilmesini hem sizler, hem de bizler açısından zorunluluk olarak görüyor, bu vesileyle otel rezervasyonlarınızı daha fazla gecikmeden acilen yaptırmanızı rica ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.Sabahattin YILDIZ
Genel Başkan