Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Nabi Avcı İstifa mı Etti?

Nabi Avcı İstifa mı Etti? 13 Mar 2014 08:39 #9

• Murat Çolak
  • Murat Çolak Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 79
  • Teşekkür Sayısı: 149
  • Başarı: 4
sizgin yazan:
TTK ÖĞRETMENLİĞE KAYNAK ALANLARI DEĞİŞTİRDİ.
GÖRME İŞİTME VE ZİHİNSEL ALAN ÖĞRETMENLERİ ORTAK ALANA DÖNDÜ. TÜM BU ALANLARIN HEPSİNE DEVLET ARTIK ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENİ DİYECEK BU DURUMDA TTKNİN YENİ KANUNUYLA BİZLER DE GÖRME VEYA İŞİTME ENGELİLER ÖĞRETMENLERİNİ DE ZİHİNSEL ENGELLİLER ÖĞRETMENİ OLARAK ATAYABİLECEĞİZ. ZİRA DEVLET BİLE BU ŞEKİLDE YAPACAK ATAMASINI.
BUYRUN BURDAN YAKIN:)
HA BU ARADA EĞİTİM FAKÜLTGELERİNİN HERHANGİ BİR BÖÜMÜNDEN MEZUN OLUP ÖZEL EĞİTİM ALANINDA YÜKSEK LİSANS VE YA DOKTORA YAPANLAR DA ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENİ OLARAK RESMİ VE YA ÖZEL EĞİTİM KURUMLARINA ATANABİLECEK.
BUYRUN BURDAN DA YAKIN :)

Gerçekten bir de böyle bir şey çıktı. Bu değişiklik pratik olarak bizleri nasıl etkileyecek? Yazdığınız gibiyse özel eğitim öğretmenliğinden mezun olmuş bütün öğretmenleri aynı isimle atayabilecek miyiz? Ya da örneğin sertifikalı sınıf öğretmenleri işitme engelliler rehabilitasyon merkezinde de çalışabilecek mi? Bununla ilgili somut bilgi sahibi olan var mı? O değil eğitim bir oyuncak misali bir bebeğin eline verilmiş ve bununla hunharca oynanıyormuş gibi hissetmiyor musunuz siz de? Ben artık yapılan değişiklikleri takip edip yorumlaması için bir personel istihdam ediyorum :) Ancak yetişebiliyoruz.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, barisltd, Ersoy

Nabi Avcı İstifa mı Etti? 13 Mar 2014 09:38 #10

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
TTK kalkmayacak mıydı? Yanlış mı biliyorum.
Son Düzenleme: 13 Mar 2014 09:39 yazan tartanc.

Nabi Avcı İstifa mı Etti? 13 Mar 2014 09:55 #11

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
sertifikalı öğretmenler bu uygulamaya dahil değil.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...

Nabi Avcı İstifa mı Etti? 13 Mar 2014 16:11 #12

• tatvanpozitif
  • tatvanpozitif Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 382
  • Teşekkür Sayısı: 136
  • Başarı: 9
zaten çökmüş olan eğitim sistemi böylelikle nakavt olmuştur :)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: nnilay

Nabi Avcı İstifa mı Etti? 13 Mar 2014 16:49 #13

• serhatkul
  • serhatkul Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 183
  • Teşekkür Sayısı: 41
  • Başarı: 2
tamamda bu yönetmelik iyi mi oldu kötümü.?
sektöre yansıması nasıl olacak .? :whistle:

Nabi Avcı İstifa mı Etti? 13 Mar 2014 17:04 #14

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
şimdi şöyle düşünmek lazım. İşveren boyutunda düşünürseniz bizim için ucuzlayan işgücü politikası benimsenmiş olur. Devlet en büyük patrondur bizler de onun altındaki patronlarız. Ezilen sömürülen her zaman en alttakiler olur. Bu her zaman böyledir değişmezde. Branş bazında değerlendirirsek zihinsel engelliler alan mezunu arkadaşlarımız için ciddi hak kayıpları doğuruyor zira 40-50 puanla atama yapılırken artık bu puan 70-80lere çıkacak. Yani işitem engelliler öğretmenleri ve görme engelliler öğretmenleri yüksek puanlı atamalardan kurtulmuş olacak. İşitme ve zihinsel engelli öğretmenler artık daha düşük paunlarla özel eğitim öğretmeni olarak atanıp zihinsel engellilerde görev yapabilecek. Elbetteki bizler de atayabileceğiz branş farkı gözetmeksizin. Ancak zihinsel engelliler alan mezunu arkadaşlarımız da atanmak için maalesef daha yüksek puanlar almak zorundalar. Bu durumda ek seçenek olarak kurumlarımızı tercih etmek zorunda kalacaklar. Sertifikalı öğretmenler ya daha düşük ücretlere çalışıtırlacak ya da alan mezunları tercih edilecek.

Doğru mu ? KESİNLİKLE HAYIR!!!

Bizlere gelince, başta da dediğim gibi bizler işvereniz devlet de öyle. En altta kalanın canı çıkacak hepsi bu...
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.289 saniye
Sistem Kunena Forum