Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: MEB atama dalgası

MEB atama dalgası 14 Mar 2014 14:59 #1

• ptmehmet
  • ptmehmet Kullanıcısının Avatarı
  • Administrator
  • Gönderiler: 263
  • Teşekkür Sayısı: 261
  • Başarı: 6
Milli Eğitim Bakanlığında Destek hizmetleri genel müdürlüğüne Kartal ilçe müdürü Bahattin GÖK;

Özel Eğitim Genel Müdürlüğüne Ömer Faruk YELKENCİ getirildi .

Yüksek Öğretim Genel Müdürlüğüne Yrd. Doç.Dr Semih AKTEKİN getirildi.

Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürlüğüne Yurdagül AYDOĞAN getirildi.

Milli Eğitim Bakanlığında 20'ye yakın il müdürü görevden alındı...

Görevden alınan il müdürlerinin bir kısmının yerine müdür ataması yapılırken , bir kısım il müdürlüklerine bu hafta içerisinde atamalar yapılacak.

Görevden alınan il müdürlerinden Ankara il müdürü yerine Altındağ ilçe müdürü Erol BOZKURT getirildi.

Adana milli eğitim müdürü Mehmet Ali SELAMET görevden alındı yerine eski il müdürü getirildi.

Görevden alınan il müdürleri ;

ANKARA

ADANA

BİTLİS

BURSA

DENİZLİ

GÜMÜŞHANE

HATAY

MALATYA

SİİRT

UŞAK

AKSARAY

YALOVA

OSMANİYE

KASTAMONU

KIRIKKALE İL MÜDÜRÜ ORTAÖĞRETİM DAİRE BAŞKANLIĞINA ATANDI

AYRINTILAR GELECEK

www.kamudanhaber.com
COŞKU ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI

Mehmet TAN
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kurs2

MEB atama dalgası 14 Mar 2014 15:10 #2

• kurs2
  • kurs2 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 428
  • Teşekkür Sayısı: 256
  • Başarı: 4
Ömer Faruk YELKENCİ
Birikim Eğitim Kurumları
Genel Müdür

ÖZGEÇMİŞ
Eğitim Hayatı
1969 yılında Çayeli'nde doğan Ömer Faruk YELKENCİ, tüm tahsil hayatını İstanbul'da tamamladı. 1986 yılında Haydarpaşa Lisesi'ni, 1992 yılında da İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nü bitirdi. 2008 yılında "Türk Modernleşmesinin Osmanlı Kökenleri: Sultan II. Abdülhamit Dönemi Eğitim Konuları" isimli tezi ile Yeditepe Üniversitesi'nde Eğitim Yönetimi ve Denetimi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisansını tamamladı. Yelkenci, Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Tarih Öğretmenliği Anabilim Dalında Doktora eğitimine devam etmektedir.
"Türk Modernleşmesi ve II. Abdülhamid'in Eğitim Hamlesi" adıyla yayınlanmış bir kitabı bulunmaktadır.

Meslek Hayatı
Meslek hayatına özel bir dershanede başladı. İstanbul'daki değişik resmi okullarda dört yıl Tarih Öğretmenliği yaptıktan sonra Özel Birikim Öğretim Kurumlarında sırasıyla Dershaneler Koordinatörlüğü, Kadıköy Birikim Dershanesi Müdürlüğü, Özel Bağcılar Birikim Lisesi Müdürlüğü ve Birikim Öğretim Kurumları Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
Halen Özel Birikim Öğretim Kurumları Genel Müdürlük görevini yürütmekte olan Yelkenci, evli ve iki çocuk babası.

MEB atama dalgası 14 Mar 2014 15:32 #3

• ptmehmet
  • Administrator
Milli Eğitim Bakanlığı’nda beklenen değişiklik yapıldı. Dershaneler yasası içine konulan kanun gereği Milli Eğitim’deki yönetici atamaları bugün Resmi Gazete’de yayınlanır yayınlanmaz değişiklikler yapılmaya başlandı.

Resmi Gazete’de kanunun yayınlanmasının ardından Bakanlıktaki yöneticilere kapalı zarf içinde görevleri bildirildi. Birçoğuna vekaleten görevlerini sürdürebileceği bildirilirken, aralarından bazıları ise görevden alındı.
Alınan bilgilere göre ilk değişiklik Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’nde yapıldı. Genel Müdür Mehmet Küçük’ün yerine İstanbul’dan bir öğretmenin atandığı öğrenildi. Özel Eğitim Rehberlik Genel Müdürlüğü’nde bulunan Mustafa Baloğlu’nun yerine Grup Başkanı Yurdagül Aydoğan vekaleten getirildi. Destek Hizmetleri Genel Müdürü Yusuf Esener’in yerine Bahattin Gök görevlendirildi. Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı’nda ise Başkan yerini koruyor. Üyelerden Abdülkadir Yılmaz görevden alındı. Ankara Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan’ın yerine Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt getirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda 3 Genel Müdür, 12 il milli eğitim müdürü, 23 daire başkanı ve 2 Talim Terbiye Kurulu üyesi görevden alındı. Bunun yerine 10 milli eğitim müdürü atandı, 3 milli eğitim müdür yardımcısının görev yeri değişti. Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı, Rehberlik, Strateji Daire Başkanlığı, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, İnşaat Emlak Daire Başkanlığı oluştu. Hukuk müşavirliği kadrosunu koruyor. 7 müsteşar yardımcısı kadrosundan 5’i yerini korudu. 14 genel müdür, 140 daire başkanı ve 81 il milli eğitim müdürü kadroları da şu anda dolu. 298 il milli eğitim müdür yardımcısı ve 919 ilçe müdürlüğü kadrosunda da değişiklik yapılmadı.

Mehmet TAN

MEB atama dalgası 14 Mar 2014 16:12 #4

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Hayırlısı...

Paralel,düzlem,üçgen filan derken yamuk olmasın da...

Bu arada bizi de görevden almasınlar :) :) :) Tırs geldi bir yerden :)

MEB atama dalgası 14 Mar 2014 17:22 #5

• ptmehmet
  • Administrator
Milli Eğitim Bakanlığında 14 genel müdürden 3'ü, 140 daire başkanından 23'ü, 81 il milli eğitim müdüründen 12'si, Talim Terbiye Kurulunun 2 üyesi değişti.

Görevden alınan 2 Talim Terbiye Kurulu üyesinin yerine yeni isimler belirlenirken, değiştirilen 12 İl Milli Eğitim Müdürü'nün 10'unun yerine yeni atama yapıldı. Görevden alınan Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan'ın yerine ise Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Eranıl getirildi.

Milli Eğitim'de yapılan değişiklikler şöyle;

7 müsteşar yardımcısı görevden alındı

14 genel müdür görevden alındı,

298 il müdür yardımcısı görevden alındı,

919 ilçe eğitim müdürü görevden alındı;

2 Talim Terbiye Kurulu üyesi görevden alındı,

10 il milli eğitim müdürü göreve atandı,

İşte görevden alınan genel müdürler...

Destek Hizmetleri Genel Müdürü: Yusuf Esener

Özel Öğretim Genel Müdürü: Mehmet Küçük
Özel Eğitim Genel Müdürü: Mustafa Baloğlu

Bunların yerine yeni genel müdürlerin atandığı belirtildi. Yeni yasa ile kurulan iki genel müdürlükten birine de atama yapıldığı öğrenildi. Özel Öğretim Genel Müdürlüğü'ne Ömer Faruk Yelkenci getirildi. Dershanelerin özel okullara dönüştürülmesi sürecinde yeni atanan genel müdür önemli rol üstlenecek. Özel Eğitim Genel Müdürlüğü'ne Yurdagül Aydoğan, yasayla kurulan Yüksek Öğretim Genel Müdürlüğü'ne Semih Aktekin getirildiği öğrenildi.

Görevden alınan iki Talim Terbiye Kurulu üyesinin yerine de yeni isimler belirlendi. Değiştirilen 12 İl Milli Eğitim Müdürü'nün 10'unun yerine yeni atama yapıldı. Bu kapsamda Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan görevden alınırken, yerine Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt getirildi.

Merkeze çekilenler...

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, merkeze çekildi. Yerine vekaleten şube müdür yardımcısı Mustafa Bilici atandı. Adana İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet merkeze çekilen isimler arasında yer aldı.

Diğer görevden alınan il milli eğitim müdürleri şöyle:

Mehmet Emin Korkmaz (Bitlis), Sebahattin Akgül (Denizli), Murat Yazıcı (Gümüşhane), Halil Sanlı (Hatay), Mehmet Bulut (Malatya), Gıyasettin Taş (Siirt), Recep Düzgün (Uşak), Lütfiye Deneri(Aksaray), Mustafa Sami Akyol (Yalova), Kadir Kılıç (Osmaniye), Bekir Aksoy (Kastamonu).

Mehmet TAN
Son Düzenleme: 14 Mar 2014 17:27 yazan ptmehmet.

MEB atama dalgası 14 Mar 2014 17:48 #6

• ptmehmet
  • Administrator
This image is hidden for guests.
Please log in or register to see it.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Mehmet TAN

MEB atama dalgası 14 Mar 2014 17:55 #7

• mineyilmaz
  • mineyilmaz Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 197
  • Teşekkür Sayısı: 61
  • Başarı: 2
ÖZEL EĞİTİM SEKTÖRÜNUN, İÇLER ACISI HALİ ÜLKEMİZE SIRAYETTİ ETTİ!

MEB atama dalgası 15 Mar 2014 18:57 #8

• gulumse
  • gulumse Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 241
  • Teşekkür Sayısı: 146
  • Başarı: 1
bürokrasiden gelmeyen bir genel müdür

umut verici

inşallah bürokrasiye teslim olmaz..
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.201 saniye
Sistem Kunena Forum