Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: ÖZERKDER TOPLANTISI

ÖZERKDER TOPLANTISI 19 Nis 2014 16:04 #9

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Kimlik tesbiti sistemini özerkder teklif etti hikayesi biraz boş bir masal.

Keşke derneklerin teklif ettiklerini uygulasalar.

Özerkder deki arkadaşlar,ÖEM sahibi olan arkadaşlar.Dernekten bir kazançları da yok.Üstelik derneğin onlara çok masrafı yap.Bu durumda kendi ayaklarına niye sıksınlar.

sayın Sabak,toplantıda sektörün sorunlarını mı konuştunuz?Yoksa.....

sayın hancan;YD istemi rededildi.Davanın sonucu ile ilgili birşey değil.Dava devam ediyor.Nasıl sonuçlanır?Bugünkü sistem içinde ne desek boş.beklemekten başka birşey yapamayız şimdilik.

Artık kuyuya taş atmaktan birileri vazgeçse, iyi olur.Yakında kafamıza kaya atacaklar, haberimiz yok.Hala birbirimize birşeyler anlatmaya çalışıyoruz.Ne biçim bir sektör bu...:)
Son Düzenleme: 19 Nis 2014 16:07 yazan tartanc.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hancan

ÖZERKDER TOPLANTISI 19 Nis 2014 17:32 #10

• gulumse
  • gulumse Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 241
  • Teşekkür Sayısı: 146
  • Başarı: 1
sektör adına bu tür toplantıları olumlu buluyorum
hatta çok uzun aralıklar olmadan yapılmalı

toplantıya katılacağım inşallah
ama
ankara dışında olanlar dikkate alınmalı:)
ve en az üç hafta önceden duyurulmalı..

ÖZERKDER TOPLANTISI 19 Nis 2014 17:47 #11

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
hancan yazan:
Sayın barışltd;

Yürütmenin durdurulması doğrultusundamı karar çıktı, yoksa yürütmenin durdurulması istemine ret kararımı çıktı?

Sn. hancan,

Yürütmenin durdurulması ile ilgili karar çıktı şeklinde ifadem herhalde yanlış anlaşıldı. Çıkan kadar red kararıdır. Yani mahkeme yürütmenin dururulması için geçerli hukuki neden ve telafisi imkansız zarar olmadığını söyledi.

Bu karar nihai karar değildir. Esas kararın ne zaman çıkacağını bilemeyiz ama ben 2-3 yıldan önce Danıştay'dan karar çıktığını görmedim daha. Yanlış hatırlamıyorsam 2011'de açılan bir dava daha geçen yıl sonuçlanmıştı.

Esasen bu işin kestirme bir yolu da var ama kimler elini taşın altına koyar bilmiyorum. Eğer bir kaç YENİ veli doğrudan İdare Mahkemesine (danıştay değil) el taraması vermek istemediklerine dair dava açarlarsa, çok daha kısa sürede sonuç alabilirler. Çünkü biz kurumlar olarak doğrudan yönetmeliğin muhattabıyız, ancak el taraması alınan velinin kendisi... Onun kişisel hakkı ihlal ediliyor.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hancan

ÖZERKDER TOPLANTISI 19 Nis 2014 18:54 #12

• hancan
  • hancan Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 102
  • Başarı: 2
Velilere bu durumun kişisel haklarına aykırı olduğunu bildirmek lazım..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sizgin

ÖZERKDER TOPLANTISI 19 Nis 2014 20:05 #13

• sabak
  • sabak Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 72
  • Teşekkür Sayısı: 9
  • Başarı: 0
''bakanlık müfettişlerinin kasıp-kavurduğu dönemde gündeme gelen bu konu''derken hangi konu olduğunu öğrenmek isterdim sayın barışltd? ayrıca damar okumaya karşı veya yanında olduğumu ifade eden herhangi-bir cümle kurmadığım gibi hakaret de içermeyen ve duyumuma dayalı sorumu;tamamen:''biometrik incelemenin kurumlarımıza getirilmek istenmesinin ki getirilecekse alt-yapı hazırlıklarının yeterli olup-olmadığını''öğrenmek için sormuş bulunuyorum...hem,teklifi özerkder'in yaptığıyla ilgili duyumu tek öğrenen ben olmasam gerek...suçlamak için olmadığı ama gerek duyarsanız bir açıklamanıza ihtiyaç duyulduğu gerçeği,sanırım yadsınamaz...o günün koşullarıyla, bu günün koşullarını en azından mukayese eder;önümüzü daha net görmeye çalışırız...
Son Düzenleme: 19 Nis 2014 20:08 yazan sabak.

ÖZERKDER TOPLANTISI 19 Nis 2014 20:34 #14

• hancan
  • hancan Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 102
  • Başarı: 2
Sayın sabak,

Sizlerin gerçekleştirdiği istanbul buluşmasından aldığım duyuma göre sektörel sıkıntılardan (Damar okuma veya yönetmelikle ilgili sıkıntılar v.s) daha çok bölgesel yani çalıştığınız bölgeye yakın ilçelerdeki kurum sahipleri ile damar okumanın gelmesi durumunda birbirinize verebileceğiniz zararları aza indirgeme doğrultusunda konuştuğunuzdur.

Hal böyleyse herkes kendi çıkarları için uğraşıyor demektir.Eğer ki derneklerde bilek gücü gösterisi peşindelerse kimse kusura balmasın ana hiç birimizin diğerinden farkı yok.BU YÜZDEN KURUMLAR BİTMEYE MAHKUMDUR.....

ÖZERKDER TOPLANTISI 19 Nis 2014 21:16 #15

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
sayın Hancan;

Şayet bu toplantı sizin yazdığınız gibi geçti ise;yazdıklarınız doğru ise bu toplantıyı bu adla organize eden arkadaşlar kınanmalı diye düşünüyorum.

ÖZERKDER TOPLANTISI 19 Nis 2014 21:41 #16

• sabak
  • sabak Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 72
  • Teşekkür Sayısı: 9
  • Başarı: 0
yanlış ve eksik duyum almışsınız hancan...bir kere,konuşulup önerilen konuları katılımcıların ortak iradesi belirlemiştir ve tavandan değil,tabandan gelen ihtiyaç üzerine toplanılmıştır;kanımca sağlıklı olan da budur...kaldı ki elbette biz tüm türkiye hakkında karar verecek değildik;bölgemize özgü sorunları doğal olarak daha somut görüşebildik...bunu bir suçlama malzemesi olarak kullanmanıza rağmen üslubumu bozmayacağım sayın tartanç... alınan öneri ve kararlar Antalya'da paylaşılacak olup;ist toplantımız 4.5 saat sürmüştür ve bunun 50 dk'sı bölgesel;3 saat 10 dk'sı da sektörel(özellikle damar okuma)başlıklarının görüşülmesiyle geçmiştir......)üstelik,özerkder ile ilgili iddianın ist toplantısıyla uzaktan yakından alakası olmadığını belirtmek isterim....derneğinizin,ist toplantısını düzenleyen de Avrupa yakasında bendim(şu an tarihini hatırlamıyorum)...deneğinize karşı herhangibir önyargım yoktur,üstüne üstlük,büyük derneğin de temsilcisi falan değilim...
Son Düzenleme: 19 Nis 2014 21:46 yazan sabak.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.359 saniye
Sistem Kunena Forum