Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: PİLOT İLDEKİ KURUMLAR

PİLOT İLDEKİ KURUMLAR 27 Haz 2014 12:21 #49

• komandanteÇ
  • komandanteÇ Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 4
  • Teşekkür Sayısı: 1
  • Başarı: 0
barisltd yazan:
tatvanpozitif yazan:
arkadaşlar hepimiz damar tarama sistemine takıldık ama hiç dikkat etmedik pilot bölgelere bir bakın
hiç büyük şehir yok neden ?
:)

Çünkü sistemin düzgün işleyip işlemeyeceğini kendileri de öngöremiyorlar. O yüzden az sayıda kurumla başlayacaklar, gidişata bakacaklar. Bir çeşit pilot uygulama.

Örneğin Ankara'da başlasalar 150-200 kurum var. 1 ayda bunların altyapısı bile yetişmez. Her gün 7-8 kurumun cihazını kurmaları gerekir.

Siz öyle sanın, yalova'da ki Çankırı'daki adamın günahı ne o kadar masraf yapıp sonra "aaa gidişat iyi değil istanbul, ankara hadi yine iyisiniz size damar tanıma gelmiyor" mu diyecekler :)) 2.5 senedir düşünmüşlerdir herhalde gidişatı falan sanki dün ortaya çıktı bu damar tanıma... Bence gerçekle yüzleşirsin istanbul, ankara, mars! Damar tanımayla tanışacak ve uzun yıllar bu sistem kullanılacak...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

PİLOT İLDEKİ KURUMLAR 27 Haz 2014 13:22 #50

• serkan05
  • serkan05 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 169
  • Teşekkür Sayısı: 73
ARKADAŞLAR TÜM İLLERE VE KURUMLARA BU SİSTEM KURULACAK.DANIŞTAY YADA MEB ENGELLİLERİN KULLANIMIYLA İLGİLİ KISMİ İYİLEŞTİRME YADA İPTALLER GETİRSEDE EĞİTİM PERSONELİ KULLANACAKTIR.YANİ SİSTEM EĞİTİM PERSONELİ İÇİN DE OLSA MUTLAKA KURULACAK DİYE DÜŞÜNÜYORUM.ÖNEMLİ OLAN MEB İN İLK UGULANAN İLERDE YAŞANAN SORUNLARLARA YAPICI ÇÖZÜMLER BULARAK İLGİLİ YÖNETMELİĞİ YADA YÖNERGEYİ YAYIMLAMASIDIR.

PİLOT İLDEKİ KURUMLAR 27 Haz 2014 14:01 #51

• tatvanpozitif
  • tatvanpozitif Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 382
  • Teşekkür Sayısı: 136
  • Başarı: 9
komandanteÇ yazan:
barisltd yazan:
tatvanpozitif yazan:
arkadaşlar hepimiz damar tarama sistemine takıldık ama hiç dikkat etmedik pilot bölgelere bir bakın

Çünkü sistemin düzgün işleyip işlemeyeceğini kendileri de öngöremiyorlar. O yüzden az sayıda kurumla başlayacaklar, gidişata bakacaklar. Bir çeşit pilot uygulama.

Örneğin Ankara'da başlasalar 150-200 kurum var. 1 ayda bunların altyapısı bile yetişmez. Her gün 7-8 kurumun cihazını kurmaları gerekir.

Siz öyle sanın, yalova'da ki Çankırı'daki adamın günahı ne o kadar masraf yapıp sonra "aaa gidişat iyi değil istanbul, ankara hadi yine iyisiniz size damar tanıma gelmiyor" mu diyecekler :)) 2.5 senedir düşünmüşlerdir herhalde gidişatı falan sanki dün ortaya çıktı bu damar tanıma... Bence gerçekle yüzleşirsin istanbul, ankara, mars! Damar tanımayla tanışacak ve uzun yıllar bu sistem kullanılacak...

büyük şehirlerin sesi tüm türkiye ye yayılır ama küçük şehirlerin sesi sadece kendi sınırlarında kalır.
damar okuma sistemi sıkıntı yaratacak kurumlar feryad edecek ama bunu kimse duymayacak. bakanlık bence bilerek büyük şehirleri seçmedi ki sıkıntılar fazla dile getirilemesin
tabi bu benim görüşüm

PİLOT İLDEKİ KURUMLAR 27 Haz 2014 16:34 #52

• algın
  • algın Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 27
  • Teşekkür Sayısı: 15
  • Başarı: -1
pilot ildeki arkadaşlar router cihazını taktıran varmı,vpn hattını aktif duruma getiren vilayet varmı?

PİLOT İLDEKİ KURUMLAR 27 Haz 2014 18:38 #53

• yalovamelekler
  • yalovamelekler Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 8
  • Teşekkür Sayısı: 4
Yalova Melekler Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi VPN ve ROUTER tamam. pazartesi günü de damar izi kimlik doğrulama cihazı gelecek.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: 4558, algın

PİLOT İLDEKİ KURUMLAR 27 Haz 2014 21:55 #54

• sabri
  • sabri Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 98
  • Teşekkür Sayısı: 56
Gözümüz aydın, vatana millete hayırlı olsun

PİLOT İLDEKİ KURUMLAR 28 Haz 2014 12:16 #55

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
  • Başarı: 1
bu arada kaç adet cihaz takılacak? bunu nasıl belirleyeceğiz?

PİLOT İLDEKİ KURUMLAR 29 Haz 2014 01:12 #56

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
komandanteÇ yazan:
barisltd yazan:
tatvanpozitif yazan:

Ben öyle sanıyorum. :)

Yalova'daki, Çankırı'daki adamın günahı var demedim ki... Ben sadece pragmatik bir değerlendirme yaptım. Ankara'yı pilot uygulama için kullanamazlar. 150 civarında kurum var. Günde 3 kurumun cihazını yapsalar 50 iş günü sürer. Ayrıca 15-20 kurumun verilerini takip etmekle 150 kurumun verilerini takip etmek aynı şey değil.

Ayrıca bu sistemin uzun yıllar kullanılacağı kanısında da değilim. Teknoloji sürekli değişiyor. Yönetmelikte damar tanıma diye bir zorunluluk yok. Bakarsın 2 sene sonra yüz tanıma çıkar. :)
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.284 saniye
Sistem Kunena Forum