Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: DAMAR OKUMA GELMEYECEKMİŞ?

DAMAR OKUMA GELMEYECEKMİŞ? 26 Kas 2014 13:51 #9

• etikgrup
  • etikgrup Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 179
  • Teşekkür Sayısı: 124
  • Başarı: 0
sövüyorum .... :angry: :pinch: :evil:
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

DAMAR OKUMA GELMEYECEKMİŞ? 26 Kas 2014 14:08 #10

• DUM
  • DUM Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 57
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 1
Çok ciddi girişimlere, yol göstericilere ve emin adımlara ihtiyacı olan sektörün umut kaynağı bu gibi söylentiler olmamalı. Pilot illerdeki kurumların durumu ortadayken...
Son Düzenleme: 26 Kas 2014 14:09 yazan DUM.

DAMAR OKUMA GELMEYECEKMİŞ? 26 Kas 2014 14:25 #11

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
arkadaşlar gerçek olmayan bilgileri burada paylaşmak çok da doğru değil , damAr okumada geri adım atılması tabiki en doğru karar olur , çünkü uygulanabilir bir sistem değil

DAMAR OKUMA GELMEYECEKMİŞ? 26 Kas 2014 14:29 #12

• huzun
  • huzun Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 222
  • Teşekkür Sayısı: 76
  • Başarı: -8
BEYHUDE!
DAMAR OKUMA YARIN GELECEKMİŞ GİBİ MEB İÇİN, HİÇ GELMEYECEKMİŞ GİBİ KENDİN İÇİN DÜŞÜN VE DE TAŞIN... HZ.MEB

Arkadaşlar, tekrar söylüyorum. damar okumayla ilgili engelli aileleri ve güçlü stk'lar direnç gösterip eylem yapsalardı gelmezdi. ancak böyle bir şey yok. kurumların karşı çıkması meb'deki badem bıyıkları bıyık altından güldürür yalnızca...meb ocak için bombayı patlatmaya hazırlanıyor (tabi yetiştirirlerse). ama ocak olmaz mart olur sonunda olacak ve olur. sizler ne yapacaksınız? çok basit bir öneri:
diyelim kurumunuzda 150 öğrenci var ve siz 150 öğrenciye göre eğitim,öğretmen, servis vs planlaması yapıyorsunuz. damar okuma geldiğinde bu planlamayı öğrencilerinizin devam durumuna göre 100-110 ya da 120 öğrenciye göre yapacaksınız (çünkü artık 150 full devam olayı bitecek). bu tamamen planlama işi. maddi götürüsü olacak olacak ama manen çok huzurlu olacaksınız. artık meb, müfettişler, medya, aileler size potansiyel ..... gözüyle bakamayacak. 1 yıllık geçiş dönemi stresli geçiş sürecinden sonra da ya ahhhh! ya da ohhhhh! diyeceksiniz. saygı ve hörmetle..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulen100, algın

DAMAR OKUMA GELMEYECEKMİŞ? 26 Kas 2014 16:07 #13

• ciga78
  • ciga78 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 113
  • Teşekkür Sayısı: 188
  • Başarı: 5
Bize de gelmedi zaten...Aşağıdaki cihazlar yaşanan kargaşa hepsi birer rüyadan ibaret :lol:

İşin tuhafı...Milli eğitim kanadıyla görüşüyoruz ara ara...Aldığımız bilgilere göre durumdan şikayetçi fazla kurum yokmuş...Sanırım olan yine iyi kurumlara oldu...Maliyeti az etliye sütlüye karışmayan gelsinler gitsinler tarzı kurumlar yine gemisini yürütecek :whistle: Bizde bu kargaşa kıyamette etkinlik yapalım çocukları oraya buraya götürelim,sosyalleşsinler,hayata katılsınlar diye uğraşalım ama nereye kadar...

Hepsini geçtim oh bize geldi bu psikolojiden kurtulduk diyemiyorsunuz...En kötüsü de bu zaten...her ay ayrı bir mücadele içerisindeyiz...Öğretmenler,aileler,öğrenciler,diğer çalışanlar herkes mutsuz...Damar tanıma anlatılmaz yaşanır diyorum :silly:

Kasım ayı içerisinde yaptığımız etkinlikler :

1- Duvara Yansıyanlar projesi kapsamında Özel çocuklarımızla, Karabük Üniversitesinde eğitim gören Üstün zekalı çocukları bir araya getirerek Karabük Emniyeti Çocuk Şubesinin duvarlarını boyadık...Bu çalışma Türkiye'de bir ilk olma özelliğine sahip...

2-Kurumumuzun sinema salonunda sinema günleri düzenledik...Bu etkinliğimize Üniversitedeki toplum gönüllülerini de dahil ederek bilet,mısır,oyuncak gibi katkılarla çocuklarımıza birebir sinema atmosferi yaşatmaya çalıştık...

3-Pazar telafi günümüzde dersler devam ederken yaklaşık 250 kişiye yakın veli ve öğrencimize mangal partisi yaptık.

4-AVM'de özel çocuklarımızdan oluşan müzik grubumuzla 1 saatlik bir konser verdik.

5-Okusunda Büyüsün projesi kapsamında kütüphanede çocuklarımızla aktif drama faaliyetleri yaptık...

6-Bu hafta sonu da okulda playstation,masa tenisi,basketbol ve futbol turnuvası düzenliyoruz...

Bunları niye yazdım derseniz damar tanımada herhangi bir gelişme olmazsa artık bu etkinlikler bir daha olmayacak :angry: Burada bu sistemle kalitenin geleceğine inanan arkadaşlara selam olsun :pinch:
Son Düzenleme: 26 Kas 2014 16:32 yazan ciga78.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, tartanc, kurs2 ve bu kullanıcının diğerlerinden 8 teşekkürü var

DAMAR OKUMA GELMEYECEKMİŞ? 26 Kas 2014 16:16 #14

• kdrcalis
  • kdrcalis Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 162
  • Teşekkür Sayısı: 198
  • Başarı: 2
BENİM DUYDUKLARIM DAHA FENA :))

OCAK 2015 itibariyle 8 bireysel 30 bireysel olacakmış,
Bireysel ücreti 100 TL+KDV olacakmış,
Servise ücret ödenecekmiş,
Soğuk illere kömür, sıcak illere klima için elektrik yardımı gelecekmiş,
Kiranın yarısını, maaşın 1/3 ile yemeğin tamamını devlet karşılayacakmış...

Sizler için bireysel yada örgütlü çalışan, işini gücünü bırakıp mücadele edenlere destek olamıyorsanız bari boş lakırdılarla köstek olmayın.
Siz yalnız pembe rüyalar görebilirsiniz ama başarısız olursak "KABUSU" hep beraber göreceğiz..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, barisltd, ozeltercih ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

DAMAR OKUMA GELMEYECEKMİŞ? 26 Kas 2014 16:51 #15

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
ciga78 yazan:
İşin tuhafı...Milli eğitim kanadıyla görüşüyoruz ara ara...Aldığımız bilgilere göre durumdan şikayetçi fazla kurum yokmuş...

Bizim milletimiz kaza geçirene kadar emniyet kemerinin takılması gerektiğine inanmaz.

Aldığınız bilgilerin bir kısmı muhtemelen doğrudur, bir kısmı da muhtemelen yetkililerin uydurması ve algı oluşturma çabasıdır.

Ama kurumların ağırlıklı bir kısmının bu tür konularda duyarsız olduğunu kabul etmek gerekir. MEB yarın yönetmelik değiştirip bütün kurumlar her ay kurban kesecek dese, pek çok kurum bunun gerekçesini bile sorgulamadan yapmaya başlar.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, AliGalipDursen, ozeltercih

DAMAR OKUMA GELMEYECEKMİŞ? 26 Kas 2014 17:03 #16

• tatvanpozitif
  • tatvanpozitif Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 382
  • Teşekkür Sayısı: 136
  • Başarı: 9
pilot bölgeler neden hiç sorunları yazmıyor paylaşmıyor ki
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: etikgrup
Sayfa oluşturma zamanı: 0.356 saniye
Sistem Kunena Forum