Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: Damar tanıma iptal belgesi

Damar tanıma iptal belgesi 20 Mar 2015 22:11 #25

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Görünen o ki, bakanlık topu taca atıyor ve "bana mahkeme kararı tebliğ edilmeden bir şey yapamam" politikasını izlemeyi tercih ediyor.

Halbuki tek yapmaları gereken şey -iptal, durdurma falan değil- uygulamayı en azından 18 Mayısa kadar ertelemek... Hukuken buna hiç bir engel olmadığı gibi, hem kurumları gereksiz masraftan kurtaracak hem de yasal sürecin tamamlanmasını sağlayacaktır.

Eğer, kafası karışık, ne yapacağını bilemeyen yüzlerce kişi gereksiz masraflara girmek zorunda kalır ve kısa süre sonra bu sistem iptal edilirse Bakanlığa gösterilecek tepkileri hayal etmek hiç zor değil.

Dile kolay... en az 5-6 Milyon TL, belki 10-15 milyon TL çöpe atılmış olacak.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: egemenege

Damar tanıma iptal belgesi 21 Mar 2015 00:11 #26

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Peki ya amaci cihazlari satmaksa?
Kaldi ki cihazlar satildiktan sonra iptal kararida gelirse kurumlarin cok da fazla tepki gosterecegini sanmiyorum. Zira dune kadar forumda cihazlarin parasini odemeye razi olup sistemin iptal olmasini talep eden bir suru kurum vardi. Hatta cihaz paralarini direk bakanliga bagis yapmaktan bile bahsedildi. Bunlarin tumunun tek sebebi var biz bile kendi emegimizin alinterimizin helalligi konusunda tereddutlere sahibiz...
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozeltercih, gulen100, egemenege

Damar tanıma iptal belgesi 21 Mar 2015 00:21 #27

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Sayın barışltd MEB in umurunda değiliz ki biz zaten , zaten yapacağımız harcamayı yaptık şuan bile 15 bin tl masraf ettik ve bu bizim , üç aylık Kazandığımız paraydı .. Bu sistem zaten hastahaneler de iptal edilmişti bunu bile bile getirip engelli çocuklarımıza kurumlarınıza aynı eziyeti ettiler .. Ve Önümüze getirilen bu sistem baştan sona saçmalık hiç bir düzenleme getirilmeden zorla dayatılmaya çalışıldı .. Ve ben ne yapıp ne edip bu uygulamayı bize dayatacaklarını düşünüyorum ...

Damar tanıma iptal belgesi 21 Mar 2015 00:27 #28

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
birçok kişinin nasıl tepki vereceğini hayal edebiliyorum :)

açıkçası çok fazla zaman kalmadı; belki 5-6 gün daha dayanabiliriz bu belirsizliğe, sonra sonunu bilsekte, mecburen yürürlüğü devam eden mevzuata göre adım atacağız...

kaldı ki; mesele sadece cihazlar da değil, hiç gerek yokken birçok kurumda inanılmaz bir kaos oluşacak...

Damar tanıma iptal belgesi 21 Mar 2015 00:46 #29

• barisltd
  • Platin Uye
  • Cats bite!
Belki bu vesile ile muhtemel bir haksızlığı da düzeltmek lazım. Duyduğum kadarıyla Başkent Güvenlik de bu işin bir mağduru. Cihazları ithalatcıdan temin ederek satıyor. Yani işin taşeronu konumunda. Sanıyorum bu belirsizlik onları da zora sokuyordur. Elinde stok bulundursa bir dert, bulundurmasa başka dert.

Tabi bizim kendi derdimiz bize yeter, o da ayrı ama buradan hakkında çok kere atıp tuttuğumuz firmaya da haksızlık yaparsak yanlış olur diye düşünüyorum.

Ama doğru, ama yanlış; öğrendiğim kadarıyla firma yüksek bir teminat karşılığında sadece belli sayıda cihazı ithalatcıdan temin edebiliyormuş.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Son Düzenleme: 21 Mar 2015 00:58 yazan barisltd.

Damar tanıma iptal belgesi 21 Mar 2015 01:00 #30

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Evet barisltd sizin bu celiskili hallerinizi anlamak cok zor. Dune kadar maliyeti 200-300 usd olan cihazlari bizlere 1750 usd +kdvye kitliyorlar diyordunuz simdi de size kazik atana atamadi diye uzuluyorsunuz? Bu ne yaman celiski boyle? Bari aramizda para toplayip el birligiyle destek olalim da firma batmasin :)
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Son Düzenleme: 21 Mar 2015 01:01 yazan sizgin.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: beyazyelken

Damar tanıma iptal belgesi 21 Mar 2015 01:16 #31

• barisltd
  • Platin Uye
  • Cats bite!
Hala aynı şeyleri söylüyorum.

Daha öncesinde de bu cihazların TEK BİR FİRMA tarafından ithal edildiğini ve fahiş denebilecek bir karla satıldığını defalarca görüş olarak dile getirdim. Fikrim de değişmiş değil. Ayrıca taşeronluk yapan Başkent Güvenliğinde tek firma olarak satış yapmasını hiç bir şekilde etik bulmuyor, desteklemiyorum.

Benim söylediğim tek şey, bu durumdan tek bir kişi veya firmanın sorumlu olmadığı... Daha ilk ihalesinden sakat başlayan bir süreç.

Firma babamın oğlu değil ki savunayım. İsterse batsın, beni ne ilgilendirir. Ben sadece öğrendiğim bilgiyi aktarıyorum.

Damar tanıma iptal belgesi 21 Mar 2015 15:10 #32

• gunesli
  • gunesli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 264
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: -3
Çerkezköydeki kurumumuza pazartesi günü cihazı kuracaklar başkent güvenlik firması iptal falan yok demiş kısacası DAMAR TANIMA başlıyor 1 nisan'da

Hayırlı olsun
Sayfa oluşturma zamanı: 0.249 saniye
Sistem Kunena Forum