Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: Asansör

Asansör 08 Nis 2015 14:33 #9

• Dilarafb
  • Dilarafb Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 15
  • Teşekkür Sayısı: 1
  • Başarı: 0
Arkadaşlar affınıza sığınarak teftiş dediniz kurumumuz yeni açıldı ve bende daha önce hiç böyle bir kurumda çalışmadım müfettişler geldikleri zaman kontrol ettikleri dosyaları evrakları bana belirtirseniz bende eksiksiz olarak hazırlayabilirim yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Saygılar
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Asansör 08 Nis 2015 14:34 #10

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Erişilebilirlik kanunu sadece bizi veya okulları bağlamıyor. Türkiye'de kamuya yönelik hizmet sunan her kesimi bağlıyor.

MEB müfettişleri bunu niye denetler? Çünkü yönetmeliğe bununla ilgili madde koydular. Yani burada MEB veya müfettişler kusurlu değil. Nasıl ki yangın merdiveni yangın yönetmeliğinin bir parçası ise, bu da öyle bir şey. Bakanlar kurulu kararıyla bir erteleme gelir belki. Gelirse şaşmamak lazım. Ne de olsa 10 yıldır erteleniyor. Ama ertelenmezse, Temmuz 2015'den itibaren fizyoterapiniz zemin katta da olsa, hatta hiç Bedensel Engelliler programınız olmasa da asansörü isteyecekler.

Bırakın bizi, sürücü kursundan bile isteniyor.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

Asansör 08 Nis 2015 14:40 #11

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Dilarafb yazan:
Arkadaşlar affınıza sığınarak teftiş dediniz kurumumuz yeni açıldı ve bende daha önce hiç böyle bir kurumda çalışmadım müfettişler geldikleri zaman kontrol ettikleri dosyaları evrakları bana belirtirseniz bende eksiksiz olarak hazırlayabilirim yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Saygılar

Denetim MADDE 27 – (Değişik:RG-29/5/2014-29014) (1) Kurumlar Genel Müdürlük, maarif müfettişleri tarafından denetime tabi tutulur. Maarif müfettişlerince kurumlar yılda en az bir defa denetlenir. Tutulacak defter ve dosyalar MADDE 28 – (1) Özel eğitim okullarında, dengi resmî okullarda kullanılan defter ve dosyalar tutulur. (2) Özel eğitim okulunun özel eğitim ve rehabilitasyon biriminde ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde aşağıda belirtilen defter ve dosyalar tutulur:
a) Defterler: 1) Gelen giden evrak defteri, 2) Ders defteri, 3) Evrak zimmet defteri, 4) Personel kurulu karar defteri. b) Dosyalar; 1) (Değişik ibare:RG-24/5/2013-28656) engelli birey dosyası, - Aile görüşme formu ve kaba değerlendirme formu, - Aylık performans kayıt tabloları, - Dönem sonu bireysel performans değerlendirme formu, - Son değerlendirme formu, - Bireyselleştirilmiş eğitim programı, 2) Aile eğitim danışmanlığı dosyası, 3) Personel dosyası, 4) Gelen giden evrak dosyası, 5) Teftiş dosyası. (3) Defter, dosya ve kayıtlar istenen bilgileri içermesi, yıl sonunda çıktısının alınması ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi müdürlüğünce onaylanması şartıyla elektronik ortamda da tutulabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Dilarafb

Asansör 08 Nis 2015 15:36 #12

• argun
  • argun Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 38
  • Teşekkür Sayısı: 5
Biraz önce denetleme geçirdim.asansır ve yangın alarm sistemi istediler

Asansör 08 Nis 2015 15:56 #13

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Asansörü şu anda isteyemezler. Temmuz'a kadar vaktiniz var. Yeni açılan kurumlarda isteyebilirler.

Ancak, yangın alarmı olmadan nasıl ruhsat aldınız anlamadım.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

Asansör 08 Nis 2015 16:53 #14

• anadolu33
  • anadolu33 Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 38
  • Teşekkür Sayısı: 3
bizde denetleme geçirdik asansör yok diye yazdılar eksik olan şeyler arasında yoktu yani yapmamız gerek yokmuş bende yaptırmadım

Asansör 08 Nis 2015 16:55 #15

• oka12
  • oka12 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 71
  • Teşekkür Sayısı: 3
biz yerleşim planı değişikliği yaptık gelen müfetttişler asansör istediler...

Asansör 08 Nis 2015 18:27 #16

• akay4242
  • akay4242 Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 25
  • Teşekkür Sayısı: 2
siz denetleme geçirmişsiniz röleve değişikliği yapmadığınız için asansör kurmanız gerekmez.ama röleve değişikliklerinde asansör şartı sağlanmazsa onay alamazsınız...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.216 saniye
Sistem Kunena Forum