Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: Kontenjan artirimi

Kontenjan artirimi 12 Şub 2017 19:10 #9

• Egelim17
  • Egelim17 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 375
  • Teşekkür Sayısı: 197
  • Başarı: 5
Hocam, KontenjanX1.5m2

Not (Yeni yönetmeliğe uygun açanlardanım)
Son Düzenleme: 12 Şub 2017 19:12 yazan Egelim17.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mart

Kontenjan artirimi 12 Şub 2017 19:29 #10

• oka12
  • oka12 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 71
  • Teşekkür Sayısı: 3
  • Başarı: 0
Teşekkür ederim hocam da 21 x1.5 ,yani 35 m2 bahçe yeterli midir?En az 250 m2 bahçe şartı aradılar mı sizde?

Kontenjan artirimi 12 Şub 2017 20:49 #11

• mart
  • mart Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 174
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: -2
Ben yeni kurum açtım. Ruhsatımı 3 gün önce aldım. Kontenjan artırımı Yen'i kurum demektir. Herşeyinizi Yen'i yönetmenliğe göre yapacaksınız. Kurucu,müdür,yangın merdiveni ,asanssör gibi konular önemlidir. Özellikle asansör için yeşil bandrolu almak adeta imkansız gibi bir şey. Diğer tarafta sınıfların yeni metrekareleri ve buna bağlı olarak havalandırma(pencere alanı) önemli sayılabilecek. Bahçe şartı ise bir saatte alacağınız kontenjan(bir saatteki öğrenci sayısı) x 1,5 metrekaredir. Yani sizin bir saatteki öğrenci kontenjanınız 40 ise bahçenizin 60 metrekare olması gerekir.

Kontenjan artirimi 14 Şub 2017 14:35 #12

• Kilikya
  • Kilikya Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 121
  • Teşekkür Sayısı: 45
Asıl problem bence şu. Tadilatı yaptık, eski sınıfları da yeni yönetmeliğe uygun hale getirdik ve müfettiş beklemeye başladık. Bu süre zarfında eğitim verme durumumuz ne olacak?

Kontenjan artirimi 14 Şub 2017 14:48 #13

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Biliyorsunuz ki teftiş kurulu bakanlığa yazıyor ve bakanlık onaylıyor ruhsatları ve ilgili milli eğitim müdürlüğüne gönderiyor. En erken 3 haftada gelmektedir onay. Süreci yakından takip etmenizi öneririm.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...

Kontenjan artirimi 14 Şub 2017 21:29 #14

• Egelim17
  • Egelim17 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 375
  • Teşekkür Sayısı: 197
  • Başarı: 5
Kilikya yazan:
Asıl problem bence şu. Tadilatı yaptık, eski sınıfları da yeni yönetmeliğe uygun hale getirdik ve müfettiş beklemeye başladık. Bu süre zarfında eğitim verme durumumuz ne olacak?

Hocam daha kontenjan arttırma işlemleriniz olmadığı için,Eski durumunuz devam ediyor.Müfettişler gelene kadar eğitime devam edebilirsiniz.Ne zaman ki bakanlığa gider evraklar,O zaman müfettişlere sormak lazım.Sıkıntı olabilir.

Kontenjan artirimi 15 Şub 2017 10:57 #15

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
Egelim17 yazan:
Kilikya yazan:

Hocam daha kontenjan arttırma işlemleriniz olmadığı için,Eski durumunuz devam ediyor.Müfettişler gelene kadar eğitime devam edebilirsiniz.Ne zaman ki bakanlığa gider evraklar,O zaman müfettişlere sormak lazım.Sıkıntı olabilir.

Benim mantığım yeni onay gelene kadar eski onay geçerlidir diyor ama.. MEB den bahsediyorsak mantık aramamak lazım :))

Kontenjan artirimi 15 Şub 2017 11:21 #16

• Kilikya
  • Kilikya Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 121
  • Teşekkür Sayısı: 45
Bizim tadilatta birleştirilecek sınıflar ve açılacak yeni sınıflar var. Sanırım bizi kökten yakarlar. Hiç ellememek daha iyi sanki.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.348 saniye
Sistem Kunena Forum