Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: Kamera sistemi

Kamera sistemi 17 Eki 2018 20:51 #137

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayın barış; %12 yi söyleyen arkadaş +2 ,-2 olur dedi. :)

Kurumlar nasıl ayakta? Normal koşullarda ayakta olması imkansız.Özellikle büyük şehirlerde.Sanırım krediler devrede. Aslında sıkıntı şu.Aylık belli bir para gelince olacak sanıyoruz. Olmuyor halbuki. Ödenekler bizim pekiştirecimiz. Sanırım bazı şeyleri şimdilik gizliyor.

Fakat daha küçük yerlerde çok ilginç maaş ödemelerini duyuyoruz.Üstelik doğruda.

Sağlıklar dilerim...
Son Düzenleme: 17 Eki 2018 20:53 yazan tartanc.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, zerwan

Kamera sistemi 18 Eki 2018 02:34 #138

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Yazıyorum, siliyorum, bir daha yazıyorum, bir daha siliyorum... Yazmayım diyorum, yine yazıyorum. :)

Zam kaç olur bu yıl hiç tahmin edemiyorum. Piyasaya can suyu olsun diye sürpriz de yapabilirler, bütçede para yok diye iyice kısabilirler. Her ikisi de şaşırtmayacak beni...

Ancak benim asıl şaşırdığım 60-70 çocuklu kurumların nasıl hala ayakta kaldığı, nasıl bu kadar verimsiz bir tarlada hala yeni kurumların açıldığı...

Bu işin bir maliyeti var. Kira, personel ücretleri, vergiler, sgk, akaryakıt vs. vs..Bunları altalta toplayınca ortaya çıkan bir rakam var. Bunu saat sayısına bölünce de elde ettiğimiz bir maliyet rakamı var.

Ben bakıyorum maliyet devletin ödediğini aşıyor. Evet, büyükşehirlerde özellikle kira gibi yüksek bazı kalemler var. Ama taşradakiler de kilometrelerce uzaktan çocuk taşıdıklarından şikayet ediyor.

Bu sektörde birileri çok fena yalan söylüyor. Öyle kredilerle falan dönmez ki bu iş. Hele şu dönemde yıllık kredi maliyetleri %30'ları geçmişken 3-5 ay kurtarmak için alınacak kredi insanı iyice batağa sürükler.

Yani bu iş nereye varacak bilmiyorum. MEB'in şimdiye kadar ki politikaları doğru düzgün iş yapmayı engelledi, nerede kalitesiz, uydur kaydır iş yapanlar varsa önünü açtı. Rekabet diye bir şey kalmadı. Rekabet edebilecek kaynaklarımız yok. Ona da 3 lira veriyor, sana da 3 lira veriyor. Senin yapmaya çalıştığın işin maliyeti 5 lira ama kimsenin umurunda değil.

MEB 100 çocuğa 6 eğitimci 1 sekreter çalıştıran kurumla, 15 eğitimci çalıştıran kurumu eşdeğer tutuyor. Sen çocuğa fazladan spor, sanat, müzik vs. aktiviteleri yaptırmışsın, aile eğitimi vermişsin, danışmanlık vermişsin, gidip okullarında öğretmenlerine kaynaştırmayı öğretmişsin umurunda değil.

Varsa yoksa çocuk kurumun kapısından girip 1 saat içeride kalmış mı? Koy her odaya bir TV, aç önlerine bir çizgi film 1 saat seyretsinler.

Yav yemin ediyorum ben paradan, puldan vazgeçtim. Ödeme falan yapmasın MEB! Toptan kessin. Yeter ki doğru düzgün iş yapabilmek için önümüzü açsın. Ödemelerin olmadığı dönemde bundan 100 kat daha rahattık.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: erkanyildirim, tartanc, ozal24 ve bu kullanıcının diğerlerinden 2 teşekkürü var

Kamera sistemi 07 Şub 2019 10:55 #139

• Fztyaşam
  • Fztyaşam Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 11
  • Teşekkür Sayısı: 2
  • Başarı: 0
Arkadaşlar kurumlara kamera sisteminde uygulanacak cezalarla ilgili yönetmelik elinizde acaba var mıdır?

Kamera sistemi 07 Şub 2019 12:57 #140

• Gumus29
  • Gumus29 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 263
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: 2
Hocam şu şekilde kamera da görülmeyen birey fatura edilemez kamera ödemeye esastır. Görünmeyen çocuk ücreti iki katı ike geri alınır ikinci kez olırsa kurum kapatılır
Sayfa oluşturma zamanı: 0.376 saniye
Sistem Kunena Forum