Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
O.E.R Forum Sayfasına Hoşgeldiniz

Lütfen tanıdıklarınıza ve arkadaşlarınıza forumumuzdan bahsediniz. Sizin desteklerinizle bu sayfalarda gençlerimizin geleceği ve sektörel sorunlarımız hakkında pek çok konuyu tartışacağız.

BAŞLIK: NE YAPMALI?

NE YAPMALI? 19 Mar 2020 00:05 #33

• aakk
  • aakk Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 26
  • Teşekkür Sayısı: 6
  • Başarı: 0
Kısa çalışma ödeneğine dahil edileceğiz muhtemelen , kısa çalışma ödeneğiyle birlikte personelinizin maaş ve sgk yükü üzerinizden alınmış oluyor, bu durum sektörü rahatlatacaktır çalışanlarınızda evde oturup maaşının %60 ıyla geçinmeye çalışacak . Bu kapsama dahil edilirsek ücretsiz izine çıkarılıp mağdur olacak kimse de olmaz, benim maaşım niye eksik diyecek personelde olmaz sonuçta devlet kararı, işveren de çok zorlanmaz. Bence önemli bi destek olur . Hiç hasarsız durumu atlatmak mümkün olmayacaktır. Kira vb giderleri de iş veren üstlenecek yapacak çokta bişey yok.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: selim80

NE YAPMALI? 19 Mar 2020 00:07 #34

• selim80
  • selim80 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 106
  • Teşekkür Sayısı: 66
  • Başarı: 1
sayın barış
bence özel bir durum(mücbir sebep) olduğu için,tüm ülkeyi,tüm dünyayı etkisi altına alan bir olay söz konusu olduğu için bürokrasiyi azaltacaklarını düşünüyorum.kolaylaştırıcı uygulamalar yapacaklardır diye düşünüyorum.herkes,devlette dahil elini taşın altına sokacaktır yani.

NE YAPMALI? 19 Mar 2020 00:23 #35

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
Hiç bir gelirimiz olmadan kiramızı ödemeye devam edeceksek eğer biz devlete yardım etmiş oluyoruz. Kira gideri olmayan kurumlarda var onlar daha avantajlı olmayacak mı? Biz kazanamıyorsak oturduğumuz binanın sahibinin kazanmaya devam etmesi hakkaniyetli mi? Bana fiilen çalışmayan personelin stopajına,sgk'sına borçlanmak ve açık olmayan kuruma kira, stopaj ödemek saçma geliyor. E tabi Bina sahibinin de bu durumdan mağdur olması doğru değil.

NE YAPMALI? 19 Mar 2020 00:28 #36

• selim80
  • Tecrubeli Uye
cumhurbaşkanının konuşmasından
14- Kısa Çalışma Ödeneğini devreye alacak, bundan faydalanmak için gereken süreçleri kolaylaştırılacak ve hızlandırılacağız. Böylece faaliyetine ara veren işyerlerindeki işçilere geçici bir gelir desteği verirken, işverenlerin de maliyetini azaltmış olacağız.

NE YAPMALI? 19 Mar 2020 00:29 #37

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
scayking yazan:
Hiç bir gelirimiz olmadan kiramızı ödemeye devam edeceksek eğer biz devlete yardım etmiş oluyoruz. Kira gideri olmayan kurumlarda var onlar daha avantajlı olmayacak mı? .

Mesele kira ödeme, ödememe değil. Kendi işyerinde olanlarda genellikle kredi borcu oluyor. Vadelendirdiğimiz ödemeler var. Hiç bir şey yapmasak yine masraflarımız var. Mesela ben bu ay muhasebeciye kusura bakma kapalıyız mı diyeceğim? Elektrik, su faturalarını, doğalgaz faturalarını cebimden mi ödeyeceğim?

Kira ödeyenin stopajı ne olacak?

Gerçekten çok soru var yanıtlanması gereken.. Bakalım zaman gösterecek.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking

NE YAPMALI? 19 Mar 2020 00:31 #38

• selim80
  • Tecrubeli Uye
sayın scayking
haklısınız fakat cumhurbaşkanı açıklamasında biraz devlet biraz işveren elini taşın altına koyacak dedi.

NE YAPMALI? 19 Mar 2020 00:42 #39

• anaeli
  • anaeli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 187
  • Teşekkür Sayısı: 69
  • Başarı: -1
''HER ŞEYİN BAŞI SAĞLIK''

Bence bu uzun süreçte sağlığımızı ön planda tutalım.Korana kurbanı olmayalım.İtalya ortada.

Maddiyatı 2.plana atalım.Maddiyatta bir şekilde su gibi akar yolunu bulur.

NE YAPMALI? 19 Mar 2020 00:45 #40

• aakk
  • aakk Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 26
  • Teşekkür Sayısı: 6
  • Başarı: 0
Çok haklısınız keşke kira desteği de verseler ama buna şükretmek gerek , en büyük yük personel maaş ve sigortası. Süreç çok uzarsa kira desteği gibi yeni paket kapsamında bişeyler vereceklerdir. Bakan Albayrak’ın dediği ihtiyacı olan sektörlerde yeni paket açılımları da olacaktır. Unutmayınız ki sadece sıkıntı sizde değil 2600 kurum , 200 bin çalışan, yaklaşık 1 milyon nüfusun cebini etkileyen bir sektör , krizin arkasından da milyonlarca engelli aile bu hizmetten mahrum kalacak. Her şey düşünülüyordur mevcut milli eğitim bakanımız çok ilgili ve bilgili , özel eğitimi de düşünecektir mutlaka .
Sayfa oluşturma zamanı: 0.395 saniye
Sistem Kunena Forum