Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Soru Cevap Bölümü

BAŞLIK: 2020 ZAM ORANI

2020 ZAM ORANI 22 Oca 2020 15:53 #145

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
garip yazan:
"doğalgaz masrafını yarı yarıya düşüren taytlar üretilmiş pazarlarda satılıyor, bilginize..." diye bir yanıt yazsam hani seviyesizlerin seviyesine uygun, her şeye atlayan biri hemen atlar diye tahmin ediyorum...
yazdığınızdan utandınız ki ekleme yapma ihtiyacı hissettiniz. maalesef sizi kimse ciddiye almıyor. ilk yazdığınız hali ile siz seviyenizi gösterdiniz zaten.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

2020 ZAM ORANI 22 Oca 2020 16:02 #146

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayın Jaws,

Yaptığımız sözleşmeler kurumu da öğretmeni de bağlar.
Gerek meb yönetmelikleri gerek iş yasası maddeleri geçerlidir.
Yıllık izini iş yasası belirler. Aynı şekilde mazeret, doğum, evlilik, ölüm vb. İş yasasında bellidir.
Biz bu kurallara uymak zorundayız.

Ayrıca bu iş zor bir iş. Bütün arkadaşlarımızın çalışma şartlarını kolaylaştırmaya çalışmalıyız.

Sözleşmesi sona eren her arkadaşımızın maaşına zam yapıyoruz ayrıca. Bizlerin iyi öğretmenlere ihtiyacımız var. Öğrencilerin de iyi öğretmenlere ihtiyacı var. Sizlerin de iyi işverenlere...
Son Düzenleme: 22 Oca 2020 16:03 yazan tartanc.

2020 ZAM ORANI 22 Oca 2020 16:03 #147

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
garip yazan:
"doğalgaz masrafını yarı yarıya düşüren taytlar üretilmiş pazarlarda satılıyor, bilginize..." .

Ben tayt giyerim.. hatta gerekirse yün içlik de giyerim. Sıkıntı yok ama çocuklar derste üşüyor o zaman.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

2020 ZAM ORANI 22 Oca 2020 16:13 #148

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Jaws78 yazan:
Üvey evlatları bile olamadığımız devletimizin özel eğitim neferlerinden biri olarak kimse altında çalışan eğitimcilerini sorgulamamış maddi ve manevi olarak.

Söylediklerinize hak vermemek mümkün değil.

Ne yazık ki kurumların gelirleri düştüğünde bunun ilk yansıması personel ücretlerine oluyor. Çünkü diğer kalemleri değiştirmek, tasarruf etmek mümkün değil. Çoğu kurum aşağı yukarı devletin yaptığı oranda personel ücretlerine zam yapıyor. 10 yılda kurum gelirleri yapılan artışlarla üçte birine indi. İster istemez bu durum ücretlere yansıyor. Yani eğitimci ücretleri de bu süreçte çok ciddi anlamda düştü, üstüne iş yükü de arttı. Çünkü çoğu kurum 3 eğitimcinin işini 2 eğitimciye yaptırıyor. İzin yok, dinlenme yok.

Tüm bu sorunlar nasıl düzelir bilmiyorum. Bu işin sonu ya kendi işini yapan bireysel girişimcilere dönecek, ya da çok büyük, çok çocuklu işletmelere. Ortada kalanın canı çıkmak üzere...
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

2020 ZAM ORANI 22 Oca 2020 16:42 #149

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
SAYIN Hocam zaten herşeyi özetlemişsiniz çalışanlarla alakalı sorunları kesinlikle kurumlara verilen ödeneklerle çözülür.. şuan ki eğitim ücretleri şu halinden yüzde 40 fazla olmuş olsaydı !! ne bu denli kurumlar sıkışırdı , ne de bu çalışanlara yansırdı , ne de biz şimdi bunları konuşuyor olurduk ... çok daha iyi ücretle ve daha iyi şartlarda çalışırdı tüm çalışanlar... ben hep derim tüm sorunların ana kaynağı ücretler ve getirilmeyen kotadır. kim istemez ki çalışanını daha iyi şartlarda çalıştırmak ve daha iyi ücretle çalıştırmak... istemezse de o onun vicdanıyla alakalıdır... genel olarak kurum sahiplerinin benim gibi düşündüğüne eminim...
Son Düzenleme: 22 Oca 2020 16:45 yazan türkiyem.

2020 ZAM ORANI 22 Oca 2020 17:05 #150

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
cemkilinc yazan:
garip yazan:
"doğalgaz masrafını yarı yarıya düşüren taytlar üretilmiş pazarlarda satılıyor, bilginize..." diye bir yanıt yazsam hani seviyesizlerin seviyesine uygun, her şeye atlayan biri hemen atlar diye tahmin ediyorum...
yazdığınızdan utandınız ki ekleme yapma ihtiyacı hissettiniz. maalesef sizi kimse ciddiye almıyor. ilk yazdığınız hali ile siz seviyenizi gösterdiniz zaten.
malkoçoğlu! zokayı yutman için 45 sn. süre yetiyor! senin hiç mi işin gücün yok, tüm gün burada pusu atıp yüksek (!) seviyene () uygun konular olunca atlıyorsun?
işinle gücünle uğraş, zaten arka arkaya en fazla 2-3 cümle kurabiliyorsun, onu da normal yaşamında kullan!!!

2020 ZAM ORANI 22 Oca 2020 17:10 #151

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
yaptığının arkasında durabilecek kadar delikanlı olabilsen keşke.

2020 ZAM ORANI 22 Oca 2020 17:47 #152

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
delikanlılık dedin de aklıma geldi, geçen hafta birisini tehdit ettin buradan savcılık vs diye, o da yanıt verdi "bekliyorum, böylece kim olduğunu öğrenir gerekli yerlere bildiririm" türünden bir yanıt yazdı, sonra da kendince bir espri yapıp topuklamıştın delikanlı !!!...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.347 saniye
Sistem Kunena Forum