Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Soru Cevap Bölümü

BAŞLIK: 2020 ZAM ORANI

2020 ZAM ORANI 19 Ara 2019 19:27 #49

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Sayın garip biraz el insaf bu kadar...insanların nasıl sıkıntılar cektigi ortada senin yaptığına bak ,Artık söylemlerinin cılkı çıktı.. lütfen artık görüntü kirliliği yapma..
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

2020 ZAM ORANI 19 Ara 2019 22:13 #50

• ciga78
  • ciga78 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 113
  • Teşekkür Sayısı: 188
  • Başarı: 5
Sayın Garip insanlar seni ciddiye alıp insan gibi cevap yazıyor...Bir zahmet sen de insan gibi hareket edip alaycı,ucuz mesajlar yerine karşındakine saygı gösterir şekilde yanıtlar yaz...Ben bu şekilde konuşan birinin ne dediğine bakmam bile...Hem öyle herkesi zan altında bırakarak konuşamazsın...Bu saygıdan öte yasal da bir suç...

Bizler dört dörtlüğüz harikayız,uçuyoruz kaçıyoruz demiyoruz.Herkes imkanı ölçüsünde bir şekilde hizmet vermeye çalışıyor...450 öğrencimiz var şuan ama keşke diyorum daha küçük,kirası daha uygun olan bir bölgede daha az öğrenciye ama nitelikli şekilde,gerçekten çocuğunun geleceğini önemseyen bir kitleye hizmet verebilsek...

Tutturmuşun bir yerden konuşup duruyorsun...Biz konuşamayacak mıyız ? Bizim sorunlarımız yok mu yani...Herkes doğru,her şey harika da bizler mi kötüyüz sadece...El insaf...Tüm başlıkların altından Garip garip çıkıyorsun...Yüzde doksan özel hayatında da mutsuz birisin belli...Bu şekilde davranarak bir insan mutlu olamaz zaten...Rehabilitasyonlar kapatılsa keşke ama öyle olursa sen işsiz kalırsın...Kendini bir boşlukta hissedersin...

Zam falan da istemiyoruz...Üzerimize beton atsınlar...

2020 ZAM ORANI 20 Ara 2019 09:08 #51

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
ciga78 alaycı sözler söylemiyorum, son yıllarda 2 şey söylüyorum:
1- kurumların çoğu illegal yöntemlere başvurduğu için (kamera sistemine uymama ve sgk primlerinden/vergiden kaçırma gibi) kağıt üzerinde kazanıyormuş gibi görünüyorlar.
2- kurum sayısı 2005 yılından bu yana sürekli arttığı için meb de kurumların bu ücretlerle kar ettiğini düşünüp haftada 2 seans yılda yüzde 10 zam garabetiyle bu düzeni sürdürüyor ve bedelini de özel eğitim gereksinimi olan çocuklarla, ahlaklı çalışan kurumlar ödüyor.
var mı itirazı olan???
Son Düzenleme: 20 Ara 2019 09:09 yazan garip.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: yetis, renmei

2020 ZAM ORANI 20 Ara 2019 10:38 #52

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
gerçekten çıldırmamak elde değil...

daha neyin kafasını yaşıyoruz arkadaşlar???
faturada bile engelli bireylere %50 indirim uygulanıyor. kar marjı yok denecek kadar az. servis ücretsiz, hatta kurumlarında yemek veren kurumlar da var. hijyen belgeli aşçı alıyorlar. yemek bedava. sgk primi nedir yaa. vergi nedir yaa. biz hayır kurumu değiliz ama diğer ticaret yapan esnaflardan da bir farkımızın olması gerekiyor. adamlar dolmuş işletmesi yapıyorlar, mazota zam mı var kurtarmıyor mu, hemen öğrenciye 1 lira sivile 1 lira zam yapıyor. taksici ise basit usul iş yapıyor zaten gideri belli ona göre karar alıyor odaları sendikaları vs. bu saydıklarım değil sadece tümü istediği fiyatı odaları sendikaları dernekleri sayesinde istediği gibi kendini kurtarıyor. yanlış anlaşılmasın kelime seçip yorum yapılmasın mümkünse... onların da mesleğine falan diyecek bişeyim yok. ama bizimki için konuşacak olursak kafamıza göre zam yapma hakkımız yok. servis hizmeti yapmaksak öğrencinin geleceği yok, öğrenci hastaysa sen yine günlük giderin değişmiyor. maaş sgk kira vs. boş odayı ısıtıyorsun vergini ödüyorsun stopajı ödüyorsun. tamam ticaret kanununa aykırı falan olabilir ama öde öğretmenimin maaşını ben onu kontrol edeyim. öde fizyoterapistimin sgk maaş vs. sini devlet olarak sen ne verebiliyorsun bakalım. eskidendi o asgari ücretin bilmem kaç katı maaş almalar. o zaman neden sesinizi çıkarmadınız. neden bir sonuç elde etmediniz??? bana doğruyu konuşma arkadaş. bana doğru için mücadele et sonuç al. alamıyorsan burada insanlıktan falan bahsetme. patronundan çektiğin sıkıntıyı buradan çıkarma.

biz engelli vatandaşlara hizmet veriyoruz.

2020 ZAM ORANI 20 Ara 2019 11:37 #53

• garip
  • Platin Uye
benim patronum yok amiral bey, ben yöneticiyim. idari anlamda masanın her iki tarafında, vicdanen çocukların yanındayım...

2020 ZAM ORANI 20 Ara 2019 11:39 #54

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Yönetici de olsan patronun var sonuçta
Son Düzenleme: 20 Ara 2019 11:44 yazan cemkilinc.

2020 ZAM ORANI 20 Ara 2019 12:17 #55

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
yüzde 10 muhabbeti dönüyor ama asgari ücretteki artış zam oranını belirleyecek.. bakalım asgari ücret 2500 civarı olacak mı şahsi fikrim 2200-2300 aralığı olacaktır.. verilecek zam oranı ise yine şahsi fikrim 7-8 civarı olacaktır... asgari ücreti 2500 yaparlar ise de bir ihtimal yüzde 10 civarı verirler.. maalesef durumumuz böyle olacak muhtemelen... ama her zaman derim hak olan doğru olan kesinlikle tek hane oranları değildir... yüzde 12 altı kesinlikle hiçbir şekilde doğru olmayacaktır

2020 ZAM ORANI 20 Ara 2019 12:17 #56

• garip
  • Platin Uye
patronsuz sistemler de vardır...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.417 saniye
Sistem Kunena Forum