Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Soru Cevap Bölümü

BAŞLIK: Danışma

Danışma 05 Şub 2021 11:24 #17

• ersoz_m
  • ersoz_m Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 8
  • Teşekkür Sayısı: 1
  • Başarı: 0
Peki Kurum Müdürü ve Memur ne İş yapıyorlar her işi Öğretmene yükleyerek güya üzerindeki sorumluğu sizlere atmaya çalışıyor kesinlikle kabul etmeyin
Dünyayı Değiştirmek İçin Kullanabileceğiniz En Güçlü Silah Eğitimdir.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Krondors

Danışma 05 Şub 2021 14:33 #18

• Krondors
  • Krondors Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 10
ersoz_m yazan:
Peki Kurum Müdürü ve Memur ne İş yapıyorlar her işi Öğretmene yükleyerek güya üzerindeki sorumluğu sizlere atmaya çalışıyor kesinlikle kabul etmeyin

"Bir bilebilsem" şarkısı ile seslenmek istiyorum size :)

Bakalım buna olan itirazımızdan sonra ne gibi bir karar alacak ve bize ne uygulayacaklar göreceğiz. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Hepinizin ilgisine teşekkür ederim.

Danışma 10 Şub 2021 10:43 #19

• adige Ömer
  • adige Ömer Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 59
  • Teşekkür Sayısı: 10
Sayın Krondors, muhtemelen öğretmen olan çoğunluk size burada gaz veriyorlar....Size verilen yazıda absürt bir durum yok...36 öğrenciden mi sorumlusunuz, o öğrencilerin devamını sağlamak için elinden geleni yap deniyor,bence de mantıklı...bazı öğretmen arkadaşlar hem çocuk gelmesin hem de maaşımı tam alayım derdinde olanlar maalesef çoğunlukta...Size nacizane tavsiyem yardımcı olmaya çalışın yoksa kimse size gelmeyen çocuğa gelmiş gibi yap demiyor...bana sorarsanız eğer bir öğretmenin yarı çocuğu gelmiyorsa hatta fazlası,normale dönüldüğü an işten çıkarırım,tabi tazminatı ile...Bep,PKT ;Değerlendirme yapmak kasıtlı evraklar ise sizin sorumluluğunuzda zaten....Benim şimdiye kadar şahit olduğum; öğrenci gelmediği zaman öğretmenin mutlu olduğu yönünde...maalesef...Herkes bence elini taşın altına sokmalı...Siz de kurumunuzun yanında olun,toplu hareketlerden kaçının..çocuk gelmedi paranı vermeyeceğim ya da gelmiş gibi yapacaksın diye bir şey yok...O Kurum da böyle bir şey dememiştir emin olun
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Feroglu

Danışma 10 Şub 2021 12:20 #20

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Bu konuya yazanların çoğu ya kurucu ya da idareci benim gibi . Mantık ve vicdan sahibi oldukları için size garip gelmiş olabilir. Öğrencinin devamını sağlama konusunda öğretmenin desteğini rica etmek başka bir şey bunu dayatmak, tehdit unsuru haline getirmek başka bir şey.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Fzt. Atak

Danışma 10 Şub 2021 20:53 #21

• Murat Çolak
  • Murat Çolak Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 79
  • Teşekkür Sayısı: 149
  • Başarı: 4
Krondors yazan:
İlgili yazı:
"Aşağıda ismi yazılı öğrencilerden sorumlu bulunmaktasınız. Sorumlu olduğunuz öğrencilerin kuruma devamının sağlanması ve her türlü evrakının tutulması konusunda gerekli dikkat ve titizliliğin gösterilmesi ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini önemle rica ederim."

ve altında öğrencilerin isimleri.

Bir süre önce okulumu satarak sektörden çıktım. 2 seneye yaklaşmasına rağmen çalışanından patronuna, sektörde en ufak bir olumlu gelişmenin bile olmaması en hafif ifadeyle tuhaf. Ne çalışanlar haklarından ve sorumluluklarından haberdar ne de kurum sahipleri. Okuduğumuzu anlamaktan bile aciz durumdayız. Bir keşmekeş halinde yerinizde sayıyorsunuz.

Bu yazının neresinde gariplik buldunuz gerçekten çok merak ediyorum. Bu yazıda bir yaptırımdan bile bahsetmemiş okul müdürü. Ki öğretmen öğrencilerle alakalı sorumluluklarını yerine getirmezse okulun hakkıdır bunun hesabını sormak. Okul müdürü öğretmenden listesinde bulunan öğrencilerin devamının sağlanması ve öğretmenin tutmakla yükümlü olduğu evrakları tamamlaması için bir duyuru yapmış sadece. Hatta sonuna da "rica ederim" diye eklemiş. Sıkıntı nerede ben gerçekten hayretler içinde bakıyorum. Aile eğitimleri ve aile görüşmeleri neden yapılıyor sanıyorsunuz ki? Bence öğretmen arkadaşa gaz vermek yerine sizler de öğretmeninden idarecisine kadar öğrencilerin devamlılığının sağlanması için daha fazla gayret gösterin. Herkese sabırlar diliyorum.

Danışma 11 Şub 2021 01:51 #22

• Feroglu
  • Feroglu Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 55
  • Teşekkür Sayısı: 25
Bende çok abes bir yazı göremedim açıkcası; bazı arkadaşlar kesinlikle kabul etmeyin demiş ama burada bir dayatma yok müdür rica ederim yazmış. Bence devamsızlıkların bu kadar fazla olduğu ve %9 zammın yapıldığı bu ortamda gayet normal, herkes elinden geleni yapmalı. Bu yazı yüzünden fazladan bir sorumluluk ya da yaptırıma sahip olmazsınız, zaten dediğiniz gibi dersler konusunda ve veli iletişiminde iyi olduğunuz elinden geleni yaptığınızı yazmışsınız eğer bu konularda gerekliliği hassasiyete sahipsiniz yeterli olduğunu düşünüyorum.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.460 saniye
Sistem Kunena Forum