Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

BAŞLIK: Sertifika kursu

Sertifika kursu 04 Kas 2014 22:24 #17

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Alanı ne olursa olsun, özel eğitimle ilgili yüksek lisans yapanlara çalışma imkanı sağlanmalıdır.

örneğin Anadolu üniversitesinde özel eğitim alanında yüksek lisans programı mevcut ve bu programdan yüzlerce kişi mezun oldu ancak çalışma izni verilmedi..
Sayın Barışın dediği gibi Yüksek Lisans Programlarını bitiren lisans mezunları alanda ciddi bir açığı kapatacak uzman kişilerdir.
Bakanlığın bu konuda TTKB ile bir an önce görüşmesi sanırım olayı çözecek ivedi bir yöntemdir
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Sertifika kursu 06 Kas 2014 13:13 #18

• mkirilmaz
  • mkirilmaz Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Niyet hayır, akıbet hayır.
  • Gönderiler: 122
  • Teşekkür Sayısı: 88
  • Başarı: 1
Sayın Esinti, Bu konu her açıldığında hep aynı tepkiyi veriyorsunuz. Sizin çözüm öneriniz nedir?
Benim çözüm önerim kursa gerek yok. En az 5 yıl özel eğitimde çalışmış Z.E.S.Ö. bulunan bir kurum bu öğretmenini uzman kabul edecek. Aday öğretmene 3 ay hiç ders yazmadan sadece o uzmanla derse girecek ve kalan 9 ay uzman öğretmenin kontrolünde imza atarak derse girecek ve bir yılın sonunda uzman öğretmenin oluruyla bu alanda çalışma hakkı kazanacak. Bana göre alanda 1 yılını bu şekilde tamamlayan sınıf öğretmenleri gerçekten bu işi severek yapıyorlarsa ve tatmin edici ücretler de alıyorsa sizi temin ederim alan mezunu arkadaşları aratmayacaklardır.
Saygılar,
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: nurten33

Sertifika kursu 06 Kas 2014 14:08 #19

• kasımpaşa
  • kasımpaşa Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 23
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: 0
Bugünden itibaren sertifika saati eksik olan tüm öğretmenlerin sistemden düşmesi sağlanacak.3 ay sonra acılacak kurs kimseyi kurtaramaz siz halen uyuyun...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.263 saniye
Sistem Kunena Forum