Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Damar Okuma Savunması?

Damar Okuma Savunması? 05 Nis 2014 13:16 #17

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
1-ne yazık ki bizlere görüş soracağımız bir derneğimiz yok.

2-ne yazık ki bizlere kendi kendimize bulduğumuz ve forumlarda paylaştığımız çözümlerimizi hazırlayacak organize edecek derleyecek bir derneğimiz yok..

3-ne yazık ki bizler adına orgütlü mücadele yürütecek ve bütün kurumlara ivedilikle damar okuma sistemine öğrencilerinizi götürmeyin diyecek ve işin huuksal boyutunu yüklenecek bir derneğimiz yok.

4-ne yazık ki gelen yazılara '' damar okuma siseminin duyurusunu yapma, velileri götürme ve onların kişisel bilgilerinin paylaşılmasına ortaklık edecek kurumlarımız yok'' diye cevap verecek derneğimiz yok.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Damar Okuma Savunması? 05 Nis 2014 15:31 #18

• deniz76
  • deniz76 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 63
  • Teşekkür Sayısı: 18
  • Başarı: 0
RAM BİZDEN 31 NİSAN 17.00 A KADAR TÜM ÖĞRENCİLERİMİZİ GRUPLAR HALİNDE GETİRİP TARATMAMIZI İSTEDİ..SONRASINDA SİSTEM KAPANIYORMUŞ..NE KAPANIYORSA!AMA MİLLİ EĞİTİMİN KONUYLA İLGİLİ BİLGİSİ DAHİ YOK...

Damar Okuma Savunması? 05 Nis 2014 15:36 #19

• munitiz
  • munitiz Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 71
  • Teşekkür Sayısı: 36
  • Başarı: 1
sayın tatvanpozitif,

biz nispeten küçük bir ilçede hizmet veren nispeten küçük bir kurum olduğumuz için öğrencilerimizi okutma konusunda bir sıkıntı yaşamadık...kaldıki bizim RAM'da sistem geçen sene kurulmuştu,biz geçen seneden başladık okutmaya (gerçi arada 6 ay falan bozuk kaldı ama) her gün 2-3 öğrenci dersten önce veya sonra (RAM'da yakın olduğu için)götürdük ve bitirdik....

benim söylemim binlerce öğrenciye hizmet veren buna rağmen işini son dakikaya bırakan RAM'larla iş yapmaya çalışan kurum ilgililerine idi...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tatvanpozitif

Damar Okuma Savunması? 06 Nis 2014 23:01 #20

• egeefe
  • egeefe Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 68
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: 0
bizde de ram bu görevi kurumlara yıkmaya çalışıyor. bir yılı aşkındır ramlarda olan cihaz varken tanıtmamışlar. şimdi kendi genel müdürlüklerinden baskı gelince milli eğitimler aracılığı ile kurumlarımızı sıkıştırıyorlar.

Damar Okuma Savunması? 08 Nis 2014 09:29 #21

• tatvanpozitif
  • tatvanpozitif Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 382
  • Teşekkür Sayısı: 136
  • Başarı: 9
asıl mesele şu arkadaşlar.
neden bakanlık hemen damar taramaların yapılmasını istedi. ram larda tarama işlemi yapılmadığı için mi yoksa bize süpriz yapıp bir an evvel sistemi kurmak mı.
ankarada olan ve/veya derneğe üye kurumlar bi araştırabilir mi nedir asıl mesele

Damar Okuma Savunması? 08 Nis 2014 09:51 #22

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
tatvanpozitif yazan:
sayın munitiz
RAM size öğrencileri getirin dedi sizde 'biz getirmek zorunda değiliz' mi dediniz. :)

Biz ona yakın bir şey söyledik. "Getiremeyiz ama, siz bize yazılı olarak bildirin, biz de yazınızı ilgi tutarak duyurusunu ve takibini yapalım." dedik. öyle de yaptık.

Damar Okuma Savunması? 08 Nis 2014 09:54 #23

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
ramlara ve bize bakan genel müdürlükler farklı. ben birbirlerinden bağımsız olarak ÖZEL EĞİTİM VE REHBERLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ nün üzerine düşeni yapıp kenara çekildiğini düşünüyorum. Özel öğretim kurumları genel müdürlüğü bu işi yapmak istese bir sene boyunca kurumlara yaptırabilirdi. bu sistemin kurulması ve uygulanması konusundaki zorlukları bence onlar da çok iyi biliyor. şu an ki gidişata göre mayıs ayında bu işin başlaması imkansız görünüyor. 6 ay ve ya 1 sene daha ertelenir ve ne olacağı belli olur mayısta. açıkçası bende merak ediyorum .

Damar Okuma Savunması? 08 Nis 2014 11:14 #24

• tatvanpozitif
  • tatvanpozitif Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 382
  • Teşekkür Sayısı: 136
  • Başarı: 9
zaten mayıs 2015 ertelenmişti. ben daha fazla erteleneceğini düşünmüyorum ya tamamen bu sistem kalkacak (ki söylentiler bu yönde) yada kimsenin gözünün yaşına bakmadan sistem uygulamaya girecek.
sistem hatası cihaz arızası mebbis giriş sorunu öğrencinin damarını okutamama vs vs vs
vay ki vay halimize :)
Sayfa oluşturma zamanı: 0.229 saniye
Sistem Kunena Forum