Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: RAM da YASA DIŞI İŞLER

RAM da YASA DIŞI İŞLER 11 Nis 2014 09:55 #1

• adige Ömer
  • adige Ömer Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 59
  • Teşekkür Sayısı: 10
  • Başarı: 0
Arkadaşlar XXX ili XXX Rehberlik ve Araştırma Merkezinde; başvuru yapan sıfır öğrencilerin adresleri bir Özel Eğitim Merkezi'ne verilerek Yasa dışı işler yapılmaktadır....Yeni öğrenci randevu alıyor,hocam biz Ram a baş vurmuştuk..Bugün Randevu saat ve günümüz verildi.....Örnek 18 NİSAN 2014 RANDEVU VERİLMİŞ.....Bugün günlerden 11 NİSAN 2014.....AİLE YARIN YADA 14 ünde bana telefon açıp diyor ki hocam XXXX Özel Eğitimden geldiler,siz zannettik,anlayınca kibarca yolluyoruz diyor.....SORU 1 Randevu günü alındıktan 1 yada 2-3 gün sonra nasıl haber alınıyor......Örnek sadece 1 değil aynı şekilde 5 kere oldu....hatta sonuncusuna birkaç güne evinize birileri gelir kovalayın dedim...kadıncağız 1 gün sonra geldiler hocam diyor........RAM ile gidip konuştuk.....yok ARGE ymiş yok ARAMA TARAMACI ymış...ne alakası var diyoruz müdüre....bir kere akıl var mantık var....arama tarama meselesi ise, çocuğu önceden tespit eder kendi ilgilenir.....ilgintir...randevu alınıyor....sonrasın kurum damlıyor ve hep aynı kurum....başındakilerde Eğitimle alakası olmayan insanlar,arama taramacıları da süslü püslü, ucuz zihniyetli pazarlamacı zihniyetli insanlar.....ÖZEL EĞİTİMİN SON DURUMU BU ARKADAŞLAR...Adam 4. okulunu açtı.....neden RAM ın içinden yüksek rütbeli birini ayarlamış muhtemelen(şüphelendiğimiz kişi de daha önceki şehirlerde bir sürü vukuatı olan birisi) Kafayı yiyeceğim.....Bu insanlarla ilgili nasıl bir şikayette bulunabilirim,NE YAZARSAM ETKİLİ OLUR.....RAM düpedüz gizliden bir kuruma çalışıyor...lütfen yardım edin
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

RAM da YASA DIŞI İŞLER 11 Nis 2014 10:02 #2

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Hocam yapacağınız şu;
Evine gidildiği iddia edilen velilerinizi de ikna ederek savcılığıa bir suç duyurusunda bulunun.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: adige Ömer

RAM da YASA DIŞI İŞLER 11 Nis 2014 10:44 #3

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Aynı şeyleri yazıyorum.

Kahrolsun bağzı ramlar.:)

Şaka bir yana ama RAM lara karşı ciddi şekilde hak arayışına girmemiz gerekiyor.

Ramlarla ilgilide tape ler çıksa :) :) :)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: uludag111, adige Ömer

RAM da YASA DIŞI İŞLER 11 Nis 2014 10:55 #4

• ÖmerFC
  • ÖmerFC Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 157
  • Teşekkür Sayısı: 40
  • Başarı: 2
Aynı şekilde biz de bir kurum ile sıkıntı yaşıyoruz. Ram dan mı yoksa ilçe milli eğitim den mi bilmiyorduk ama bulunduğumuz ilçenin tüm özürlü çocuk listelerine ulaşmışlar. Bizim öğrencilerimizi sıra ile arayıp ziyaret ediyorlar. 2 aydır veliler arıyor bizi birileri aradı birileri geldi yok direk konuya giriyorlar yok anket yapıyoruz vs diyerek fln. Yapan kurumu biliyoruz 20 defa aradım uyardım geri vites atmadılar. Bilinçli bir veli ile dilekçe hazırlayıp arayan numara gelen kurum ismi VAAD EDİLEN YALAN DOLAN işleri de ekleyip savcılığa suç duyurusu için hazırlık yapıyoruz.. Benim elimin ne kadar uzun olduğunu arkadaş bilmediği için tınlamadı beni. Listeye nereden ulaştığını buldum gerekli görüşmeleri de yaptım 1 aya kalmaz o kurum gerekli cezaları alarak kapanacaktır.. Sizlerde gerekli yerlere dilekçelerinizi verin. MUTLAKA VELİLERİN İFADELERİ İLE GİDİN...

Hayırlı cumalar
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: adige Ömer, sizgin

RAM da YASA DIŞI İŞLER 11 Nis 2014 11:18 #5

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Yapın arkadaşlar, Kanunlar ölçüsünde gerekli yerlere şikayet dilekçelerinizi hazırlayın ve şahitlerinizle verin. Başklarının sizi şekillendirmesine asla ama asla izin vermeyin. Bedeli ne olursa olsun. Ben neredeyse iki yıldır bir ram müdürübe karşı kendimi savunmaktan bıktım. Öğrenci başı alınan ve aile birliği adıyla süslenen bu rüşvetleri sesli ve görüntülü olarak sunduk. Gerekli izinlerle birlikte ama maalesef birileri koruyor ve savcılık herhangi bir ceza vermedi. Üst mahkemeye taşıdık ve karar bozulacak eminim.

Korkmayın verin, şikayet edin, böyle ahlaksızlar yüzüdnen sırf ayakta kalmak için bazı kurumlarımız boyun bükmekte ve sonrasında da manşetlerde ''BÜYÜK VURGUN'' gibi haberlerle hepimiz karalanmaktayız. Yok olma pahasına yapmayın arkadaşlar.
Bir ikincisi kurumlar kendi aralarında sorunlarını üst kurumlara gizli şikayetlerle yapmakta ve medyanın, bakanlığın ve toplumun gözünde ''VURGUNCU'' damgası yemekteyiz. Halihazırda forumlarda ve haberlerde kısa bir araştırma yapma şansınız olursa göreceksiniz ne derece olumsuz bir kamuoyu oluşturulduğunu. Bir insanı idam etmeden önce toplum karşısında küçük düşürürsünüz, aşağılarsınız, suçlarsınız ve toplum da hep bir ağızdan bağırır : AS-AS-AS-AS diye. İşte bu noktada toplum asılmamıza hazır hale getirildi. HAtta AS AS diye bağırmakta nerdeyse.
Peki Kim yaptı bunu bize?
BİZ YAPTIK. BİRBİRİMİZDEN ÖĞRENCİ ÇALARAK, AYAKTA KALMAK İÇİN BİRBİRİMİZİN KUYUSUNU KAZARAK, RÜŞVET İSTEYEN RAMLARA (dürüst çalışan arkadaşlarımdan özür diliyorum) SIRF ZARAR GÖRMEMEK İÇİN RÜŞVET VEREREK, HASTANELERDEKİ DOKTORLARA SAĞLIK RAPORUNDAKİ ÖZÜR ORANLARINI BELİRLEMESİ SÜRECİNDE RÜŞVET VEREREK (değerli ve hakkıyla çalışan sağlık emekçilerinden özür diliyroum)YAPTIK...

BENCE ARTIK BAŞKALARININ BİZİ ŞEKİLLENDİRMESİNDN VAZGEÇİN.
BENCE ARTIK HER BÖLGEDEKİ TÜM KURUMLAR OTURUP KENDİ ANAYASALARINI YAZSINLAR.
UNUTMAYIN BİR MENFAAT BİREYSEL OLMAKTAN ÇIKTIKÇA DEMOKRATİK OLUR.
BİREYSEL ÇIKARLARDAN SIYRILIN, BÖLGESEL ÇIKARLARINIZ İÇİN ÇALIŞIN, SONRA DA ULUSAL ÇIKARLARINIZ İÇİN...

Hepinize iyi çalışmalar diliyorum Eğitime Gönül vermiş değerli arkadaşlarım.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, adige Ömer

RAM da YASA DIŞI İŞLER 11 Nis 2014 11:21 #6

• adige Ömer
  • adige Ömer Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 59
  • Teşekkür Sayısı: 10
  • Başarı: 0
Veliler sağlam şükür ki.. kendileri çok rahatsız olmuşlar...Yaptırım burada RAM a mı olur yoksa o beş para etmez kuruma mı....köstebeği bulsunlar başka bir şey istemiyorum....RAM bağımsız olmalı....biz avuç içi derken....karşı taraf: ben zaten kaynağı ayarlamışım.....artık diğer kurumlar yeni çocuk yüzü de göremez...eee avuç içi taramada da çoğu kurum zaten dökülecek....onların kurumları da kendi bünyemde toplarım...oh ne güzel.....adamlardaki zihniyet bu...Bazen değil çoğu zaman yaptığım işten nefret ediyorum....Dünyası yıkılmış bir ailenin günahsız engelli çocuğu üzerinden rant...dişiliklerini öne çıkaran arge denilen pazarlamacılar...yalanlar...dolanlar....Eğitim düzeyini nasıl geliştiririz,yeni bir program geliştirme yerine diğer kurumların çocuklarını nasıl çalarız...mantık bu...sonra da Aferdersiniz bu tür pislikler yüzünden devletten tokat üstüne tokat yiyoruz...15 yıldır bu işin içindeyim...Eğitimciyim...İdareciyim....ama herşeyden önce %84 otizmi olan bir çocuk babasıyım....ama bu amele takımına dayanacak gücüm kalkmadı....korkuyorum elimde kalacaklar...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, esari5353

RAM da YASA DIŞI İŞLER 11 Nis 2014 11:38 #7

• ÖmerFC
  • ÖmerFC Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 157
  • Teşekkür Sayısı: 40
  • Başarı: 2
Şimdi kısaca yaptırım olayını sıra ile söyleyim size. Önce RAM'a soruşturma açılır Müdür,müdür yardımcısı,diğer personel her kim ise tek tek soruşturma yer.. Eli sağlam değilse bu soruşturmadan sağ çıkamaz.. Daha sonra buna bağlantılı olarak yardım ettiği kuruma VELİNİN DİLEKÇESİ doğrultusunda soruşturma açılır. Kurum bu işten sağ çıkar eğer ki arada ki bağlantı bulunamaz ise..... Burada önemli olan şudur; RAM ile KURUM arasında ki bağlantıyı resmi olarak kanıtlamanız.. Bunu yapamazsanız eğer istediğiniz kadar şikayet edin sonuç çıkmaz.

RAM da YASA DIŞI İŞLER 11 Nis 2014 12:12 #8

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sadece bizim alanımızda pekçok alanda kötü niyetli insanlar var.Üçkağıtçılar var.

Yaptığımız işe bir baksanıza;

Kimi ilçeler bir nedenle açıktan para ister.
Kimi Ramlar bir nedenle para ister.
Kimi Ram çalışanları,kimi ÖEM leri ile PİS işlere girer.Para karşılığı.
Kimi ÖEM,velilerle para için işbirliğine girer.
Kimi ÖEM,para için her numarayı mubah sayar.(yasadışı ve gayri ahlakı)
Tepemizde MEB,Maliye,İçişleri;Belediye,Tarım Md,SGK kılıç sallar.Para için.

Bakın şimdi bana doğruyu söyleyin,herkes kazandığımızı sandıkları paranın peşinde.Bu işi doğru yapanlar bu kadar çok mu para kazanıyorsunuz?

Acaba bundan sonra para yerine,takas yöntemine geçsek bize avantaj sağlar mı? :)
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.271 saniye
Sistem Kunena Forum