Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: DUYUMLAR

DUYUMLAR 19 Ağu 2014 13:35 #25

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
AMACIM KİMseyi incitmek değil onu söyleyen kimse oda çok buyuk ayıp etmiş buradan kınıyrum o arkadşı am
Amacım sektörün devam etmesı ama günü birlik çözmlerle değil daha duzenlı bilimsel çözümler engelli bıreylerimize daha ıyı ve kalıteli eğitim vermek para kazanmayackmıyız elbette kazanacağız ama tüccar ruhlu olanlarda ayrıştırılmalı onlar bu sektöre ve engelli bireylerimize büyük zarar veriyorlar
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

DUYUMLAR 19 Ağu 2014 13:43 #26

• Kalemdar
  • Kalemdar Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 231
  • Teşekkür Sayısı: 92
  • Başarı: -6
Çok afedersiniz hocam şu sizin her forumda yazdığınız bilimsel çözümünüzün mevcut şartlarda bir yeterliliğinin olmadığını izah etmeye çalışıyorum, fakat siz klasik saplantılı "sınıfçı" sendromundan kurtulamadığınız için anlamak istemiyorsunuz...

DUYUMLAR 19 Ağu 2014 15:40 #27

• esinti
  • Platin Uye
ASLA BİR saplantım oyle anlışılıyrsam af ola ama sayın hocam sertıfıkan gelen personelinizi konuşturun orada ne yapmışlar sizde alandansınız o sertıfıka kurslarında ne oluyor bıtıyor çok ıyı biliyorsunuz
ben burada yazsam gülmekten kırılırsınız anlattıklarını neyse saygılrımla

DUYUMLAR 19 Ağu 2014 17:26 #28

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Ben ister özel eğitimci olsun, ister sertifikalı olsun, ister başka alandan olsun okuldan mezun olup hiç kimsenin çalışmaya başladığında mucizeler yarattığını hiç görmedim.

Benim gördüğüm; bu bir deneyim işidir, ekip işidir, yetenek işidir. Akademik eğitim bunun çok küçük bir küsüratıdır.

Bence boşa tartışıyorsunuz. Mevcut istemin en az öncelik taşıyan sorunlarından biri "niteliktir".
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Son Düzenleme: 19 Ağu 2014 17:28 yazan barisltd.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, Amir, kurs2 ve bu kullanıcının diğerlerinden 6 teşekkürü var

DUYUMLAR 20 Ağu 2014 08:58 #29

• zerwan
  • zerwan Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 175
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 1
KONU NERDEN NEREYE GELMİŞ ????
“Bakın, ben bir entellektüel değilim – sadece fotoğraf çekerim.”

– Helmut Newton (Alman fotoğrafçı)

DUYUMLAR 20 Ağu 2014 09:14 #30

• esinti
  • Platin Uye
Malesef özel eğitimde mantık şu yönde b çocuklar prof mu olacak muhendıs mı olacak 45 dk oyala çıksın dersten NİTELİK burada ön plana çıkıyor bazıarı içinde bu sektör sadece para kazanma yeri bzıları içinde işsiz kalmayalım yerı söyleyın tum bunlar yalan mı?

DUYUMLAR 20 Ağu 2014 09:25 #31

• zerwan
  • zerwan Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 175
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 1
batman82 yazan:
-8 Eylülde düşünülen Zihinsel Engelliler Sertifika programı açılmayacak onun yerine ileriki tarihlerde özel eğitim alan sertfika programı açılacak 240 saat
-Kurumlarda görev yapan sertifikalı öğretmenler 80 saatlik fark eğitimine tabi tutulacaklar (bölgelere yakın illerde)
-Damar okuma personel sadece sabah akşam giriş çıkışlarda olacak ( olmuştur belki bilmiyorum)
-İş planı kalkacak
-ileriki zamanlarda (muhtemelen 1 yıl içinde gruplar ortak kullanım alanı olabilecek zihin,öğrenme güçlüğü gibi)
-Şuan için rehber öğretmenler derse girebilir( çok yakın zamanda ikince yazı açıklanacak)

Şimdilik bunlar....

Esas konu yukarıda yazılanlardır arkadaşlar.bununla ilgili bir yorumumuz,değerlendirmemiz,duyumumuz varsa paylaşalım. sertifikalı , alan mezunu , ücret vb konuları başka başlıklar altında değerlendirirsek daha iyi olur.
“Bakın, ben bir entellektüel değilim – sadece fotoğraf çekerim.”

– Helmut Newton (Alman fotoğrafçı)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse

ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇ 21 Ağu 2014 10:05 #32

• sabri
  • sabri Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 98
  • Teşekkür Sayısı: 56
  • Başarı: 0
Bende bu sertifika konusun da şöyle düşünüyorum.Tüm branşları özel eğitim adı altında toplayan meb,bu özel eğitim öğretmenlerinin hepsini alacak ve bu kurumları yine çok zor durumda bıraktıktan sonra açığa göre sertifika kursu açaçak.Tabi burda özellikle işitmeye eğitim veren kurumlar çok zor durumda kalacak.Meb in bizim alanla ilgili en küçük bir iyileştirme düşündüğüne de kesinlikle inanmıyorum.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.358 saniye
Sistem Kunena Forum