Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: HAYDİ GÖZÜMÜZ AYDIN!!!!!

HAYDİ GÖZÜMÜZ AYDIN!!!!! 24 Eyl 2014 13:34 #9

• geceee
  • geceee Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 235
  • Teşekkür Sayısı: 24
  • Başarı: 0
kitabınızda damar okumadan da bahsedin bari :cheer:
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

HAYDİ GÖZÜMÜZ AYDIN!!!!! 24 Eyl 2014 13:42 #10

• cihansahin
  • cihansahin Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 72
  • Teşekkür Sayısı: 10
şöylede bir başlık atabilirim ben. MEB özel alt sınıfları maliyet gerekçesiyle kapatıyor. HEmde kaynağıyla..(yalan yanlış bilemem )
ÖZEL EĞİTİM KALDIRILIYOR
İlköğretim okulları bünyesinde sürdürülen özel eğitim sınıfı uygulaması kaldırılıyor. 4+4+4 yasasının ardından her okul düzeyinde açılma zorunluluğu doğan özel eğitim sınıfı uygulaması ‘maliyet’ gerekçe gösterilerek tasfiye edilmek isteniyor.

www.mebper...51159.html

HAYDİ GÖZÜMÜZ AYDIN!!!!! 24 Eyl 2014 13:53 #11

• beyazyelken
  • beyazyelken Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 173
  • Teşekkür Sayısı: 45
  • Başarı: 1
fzt halit dogru söylüyor. çünkü artık modül kalmayacak.... türkçe matematik modülleri zaten ikincisini veriyoruz. türkçe mat modüllerini unutun.2018 görürsek iyi.......

HAYDİ GÖZÜMÜZ AYDIN!!!!! 24 Eyl 2014 14:30 #12

• fzt.halit
  • fzt.halit Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 33
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 2
Bilgi kirliliği yapmayın diyen arkadaşa tavsiyem 2018 yılını bir yerlere not etsin..2018 yılında görüşürüz bu forumda eğer kurumu o tarihte devam ediyorsa......

HAYDİ GÖZÜMÜZ AYDIN!!!!! 24 Eyl 2014 14:45 #13

• cihansahin
  • cihansahin Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 72
  • Teşekkür Sayısı: 10
işte bende onu söylüyorum halil bey. 2018 de devam eden bir kurumum kalacak mı? şuan ki sorunum meb'in bu işi 2018 de bitirecek olmasından daha önemli..Cünkü bu sorun bana daha yakın. Modul süreleri düzgün planlanırsa bir birey 7-8 yıl destek eğitim alabiliyor. bu sektör için şimdilik sorun değil.. Suan tartışılması gereken 2 konumuz var.. PERSONEL SORUNU ve AVUC İÇİ OKUMA.. Bunu cozelim 2018 e hak var hayır var.. :S

HAYDİ GÖZÜMÜZ AYDIN!!!!! 24 Eyl 2014 15:07 #14

• fzt.halit
  • fzt.halit Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 33
  • Teşekkür Sayısı: 20
Sayın Cihansahin modüller başlı başına zaten saçmalık..Özel Eğitim ve Rehabilitasyon ne zaman bitti biliyormusun.? özel eğitime DESTEK EĞİTİMi dendiğinde bu iş zaten bitmişti..kurum sahipleri o zaman nasıl olsa paramızı alıyoruz diye günü kurtardıklarını kâr sayıp itiraz etmek bile akıllarına gelmemişti..Çünkü hiç birisi bu günleri görememişti..MEBin bürokratlarının sinsi planlarını görememişlerdi..Ama biz AFYON TOPLANTIsında görmüştük fotografın son parçasını...
MEB 2018 yılında bu işi bitiriyor arkadaşlar..2018 yılından sonra MEBin planında ve programında böyle bir ödenek yok..
MEB sistemli olarak bu işi bitiriyor ... kanser hücresinin sağlam hücreyi yiyip bitirdiği gibi planlı ve programlı bir şekilde sonunu getiriyor bu işin.
Önce DESTEK EĞİTİMİ dediler.sonra MODÜLLER dediler şimdide DAMAR TANIMA SİSTEMİ diyorlar.Hiç bir uygulamaya da kimsenin sesi çıkmadı.Ne meslek elemanlarının nede iş verenlerin..hepsi uyuşmuş bir vaziyette dolaşıyorlardı ve dolaşmaya devam ediyorlar...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, ozeltercih

HAYDİ GÖZÜMÜZ AYDIN!!!!! 24 Eyl 2014 15:24 #15

• ÖmerFC
  • ÖmerFC Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 157
  • Teşekkür Sayısı: 40
Daha önce başka bir konu başlığı altında bunu yazmıştım ama kimse dikkate almamıştı.

Benim aldığım duyum; 2016 dan itibaren burada da belirtildiği gibi sadece T-M modülü olan Kaynaştırma ve özel alt sınıf öğrencilerine verilen eğitim desteği kesilecek, demiştim..

Benimle aynı duyumu alan başkaları da varmış demek ki. İhtimal kuvvetleniyor.

HAYDİ GÖZÜMÜZ AYDIN!!!!! 25 Eyl 2014 01:00 #16

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
fzt.halit yazan:
Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılı sonu itibariyle Özel Eğitim Desteğine verdiği ücreti bitiriyor....İşkence bitiyor........

Valla iyi olur. Bu işkence biter. Eğer ayakta kalırsak hiç değilse parasıyla bu hizmetten yararlanacak aileler yapılan işin kıymetini bilir. Yok el taramaymış, aylık çizelgeymiş, modülmüş, çanakmış, tencereymiş uğraşmamıza gerek kalmaz.

Tüm kurumlar küçülür ve sadece parasını verenlere çalışır. Kömür, maaş vs. vaadiyle başka kurumdan çocuk ayartan kalmaz.

Kurumlarla işbirliği yapan Ram, okul müdürü falan gibi söylentiler kalmaz.

Devleti milyonlarca lira dolandırdılar diyen kalmaz.

Neredeyse gündemde olan sorunların %90'ı bıçakla kesilmiş gibi sona erer.

Kurumlar arasında parasal rekabet değil, hizmette rekabet olur.

Çok iyi olur bence... kararı destekliyorum. :silly:
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Son Düzenleme: 25 Eyl 2014 01:04 yazan barisltd.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc
Sayfa oluşturma zamanı: 0.242 saniye
Sistem Kunena Forum