Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: damar ın sonu geldi;

damar ın sonu geldi; 31 Eki 2014 15:20 #25

• mdalyan
  • mdalyan Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 37
  • Teşekkür Sayısı: 18
  • Başarı: -1
SAYIN GÜLEN100 SİZ YERİNİZİ SÖYLEYİN BEN ÜSTE PARA VEREREK GELİP BU SİSTEMİ ÖĞRENMEK İSTİYORUM. HEM KURUCU HEMDE MÜDÜRÜM.BU SİSTEMİ UYGULAYAN İLLERİN ÇOGUNLUĞUNUN MEMNUN OLDUĞUNU SÖYLEMİŞSİNİZ. PİLOT İLLERDEN BİRİ OLAN KİLİSTE ÇALIŞIYORUZ, BURADA VE GÖRÜŞTÜĞÜMÜZ DİĞER PİLOT İLLDERDE Kİ KURUMLARDAN HİÇ MEMNUN OLANI DUYMADIM. SİZ NEREDESİNİZ ACABA? BENİM BİR TEK VASİ SİSTEMİNDEN DOLAYI EĞİTİM VERİPTE VELİSİNİ GETİREMEDİĞİM ÖĞRENCİLERDEN KAYBIM YÜZDE 25.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

damar ın sonu geldi; 31 Eki 2014 15:24 #26

• gulen100
  • gulen100 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 151
  • Teşekkür Sayısı: 82
  • Başarı: -8
Çetin Abi, yorma kendini sence ben Ankaradayım ya... Peki arkadaşlar, ben bu konuda görüş bildirmeyeyim sizler de kendi aranızda bu işin neden olmaması konusunda birbirinizi ikna edin, uğraşın... Yarın ki toplantıda ve Çarşamba günü olacak olan toplantıda zannetmeyin ki gelenlerin hepsi damar okumaya karşı...! Kimse Kral Çıplak diyemiyor o kadar... Hangi birimiz sorguluyoruz biz bu hale nasıl geldik, bizi bu hale neden getirdiler diye..? HİÇ
Gülen Yüz; Sevginin Anahtarıdır...! (Hz. Ali)

damar ın sonu geldi; 31 Eki 2014 15:30 #27

• serhatkul
  • serhatkul Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 183
  • Teşekkür Sayısı: 41
  • Başarı: 2
ewt sn gülen senin gibide kimse daxxxak geçmiyor burada.. aksini iddia ediyorsan söyle millet öğrensin üste para kazanma fırsatı var hem

damar ın sonu geldi; 31 Eki 2014 16:15 #28

• arslancan
  • arslancan Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 140
  • Teşekkür Sayısı: 40
  • Başarı: -1
t24.com.tr...rdu,275669

Danıştay 15. Dairesi, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından özel hastanelerde ve sağlık merkezlerinde uygulamaya konulan ‘Biyometrik kimlik doğrulama’ sistemi adı verilen avuç içi kimlik tarama sistemi hakkında yürütmeyi durdurma kararı verdi.

damar ın sonu geldi; 31 Eki 2014 16:49 #29

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın Gülenyüz;

Öncelikle herkes damar tanımanın böyle uygulanmasına karşı.

Bu sistem gelsin.Fakat telafi hakkını en az 1 aya yaysın.8senelikde olabilir)

iş planı kalksın,zorunlu eleman kalksın, ilgili branşlarda kısıtlamalar kalksın.

Alt yapı ve mebbis düzgün çalışsın.

Ücretler 2000 yılların altında, düzeltme yapılsın.

Çok şey mi istiyoruz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulen100

damar ın sonu geldi; 31 Eki 2014 17:24 #30

• gulen100
  • gulen100 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 151
  • Teşekkür Sayısı: 82
  • Başarı: -8
Haklısın Çetin Abi, ben yanlış düşünüyorum...! Özür dilerim...!
Gülen Yüz; Sevginin Anahtarıdır...! (Hz. Ali)

damar ın sonu geldi; 31 Eki 2014 17:53 #31

• rıncis
  • rıncis Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 2
  • Başarı: 0
Danıştay 15. Dairesi, 'Biyometrik kimlik doğrulama' sistemi adı verilen avuç içi kimlik tarama sistemi hakkında yürütmeyi durdurma kararı verdi.
Danıştay 15. Dairesi, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından özel hastanelerde ve sağlık merkezlerinde uygulamaya konulan ‘Biyometrik kimlik doğrulama’ sistemi adı verilen avuç içi kimlik tarama sistemi hakkında yürütmeyi durdurma kararı verdi. Hastaların, başkalarının yerine muayene olmalarını engellemek isteyen SGK, Aralık 2013 tarihinde ‘Biyometrik kimlik doğrulama’ sistemini özel hastanelerde ve sağlık merkezlerinde uygulamaya başladı. Yeni uygulama, özel hastanelerde muayene olmak isteyen hastalara avuç içi tarama zorunluluğu getiriyordu.
Radikal’den İdris Emen’in haberine göre uygulama yürürlüğe girdikten sonra Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası(SES) üyesi olan Mahmut Konuk Şubat 2014 tarihinde özel bir hastaneye gidip muayene olmak istedi. Hastane muayene için Konuk’tan avuç içi tarama işlemini yapmasını istedi. Konuk uygulamanın hukuka aykırı olduğunu savunarak avuç içi tarama işlemini yapmayınca hastane tarafından muayene edilmedi. Bunun üzerine SES, Mahmut Konuk adına Danıştay 15. Daire’ye başvurarak Biyometrik kimlik doğrulama sisteminin kaldırılmasını istedi. Danıştay 15. Dairesi Biyometrik kimlik doğrulama sistemi hakkında yürütmeyi durdurma kararı verdi.
‘UYGULAMANIN HUKUKA UYARLILIĞI YOK’
Anayasa ’nın ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin kişilik haklarını koruyan maddelerine atıf yapan Danıştay 15. Daire’si, Biyometrik kimlik doğrulama sistemini hukuka aykırı bularak sistem hakkında yürütmeyi durdurma kararı verdi. Danıştay tarafından verilen kararın bir an önce uygulanması gerektiğini belirten SES avukatı Öztürk Türkdoğan ise kararı şöyle değerlendirdi: ‘’Biyometrik kimlik doğrulama sisteminin ile ilgili olan kanuna göre hasta ancak rıza gösterirse avuç için taraması yapılabilir. Yeni düzenleme sonrasında özel hastaneler zorunlu olmamasına rağmen avuç içi tarama işlemini zorunluymuş gibi uyguluyordu. Bu uygulama ile hastaneler hastaların bütün kişisel bilgilerini de ele geçiriyordu. Ancak bu uygulama insan haklarına aykırı bir durum ortaya çıkarıyordu. Biz de bu uygulamanın kaldırılması için Danıştay’a başvurduk. Danıştay tarafından verilen yürütmeyi durdurma kararını olumlu buluyoruz. Umuyoruz ki verilen bu karar SGK tarafından bütün hastanelerde hemen uygulanır ve bu uygulama tamamen kaldırılır.’’
Sayfa oluşturma zamanı: 0.343 saniye
Sistem Kunena Forum