Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Ne yapmalıyız ?

Ne yapmalıyız ? 07 Ara 2014 10:56 #1

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın Üyeler, değerli misafirler;

Belli bir süredir ,benzer konularda yazıyorum. Sanırım bu konuda son kez yazacağım.

Paylaşacağım yazı sadece benim kişisel görüşlerimdir. Yine belirteyim hiç bir beklenti içinde değilim.

1-Sektörün en büyük sorunlarından teki Güvensizlik dir. aynı ilçedeki kurumlar birbirine güvenmemektedir. Haklı nedenleri de var olabilir.

2-İlgisizliktir. Sektör paydaşlarının önemli bir kısmı olası ve var sorunlara karşı son derece ilgisiz ve bilgisizdir.

3-İtibar sorunsalımız. İtibarımız yerlerdedir. Bunun bir kısım sektör içinde bulunan tuhaf insanlardan kaynaklandığı da gerçektir.

4-Eğitimde kalite. Var olan yönetmeliklerle ve genelgelerle kaliteli eğitim vermeye çalışırız. ne kadar başarılı oluruz belli değil ?

Damar Tanıma, Zam Konusu, Ramlar, Personel Sorunu, Zorunlu Eleman Sorunu, Keyfi uygulamalar...

Onlarca sorun yazabiliriz. Sanılmasın ki tek sorunumuz damar tanıma.

Peki bu sorunlarımızı nasıl çözebiliriz? En azından bir kısmını.

Sektör paydaşları kurtarıcı beklemeyecek. Taşın altına elini sokacak.

Sorunlarımızı her platformda dile getirmek zorundayız. Bugüne kadar yapılmayanları yapmak zorundayız.

Bunlar;

1-Medya ve sosyal medyayı çok ciddi kullanmak;

2- Ankara da sorunlarımıza dikkat çekmek için Ocak ayı içinde bir buluşmadır. Bu buluşmada belirlenen bir kaç pankart dışından başka bir şey olmaması gerekmektedir.

Ağlamayan çocuğa meme verilmezmiş.

Bunları nasıl yapabiliriz?

Taban hareketi olmak zorundadır. Üst yapıyı oluşturanlar bu işe girmezler. Bunun bizim bilemediğimiz onlarca nedeni olabilir. Bu konuyu site üyelerine bırakıyorum.

Taban sorunlarına sahip çıkmalıdır. Çözüm yollarına sahip çıkmalıdır. Kurtarıcı beklememelidir.

Zamdan önce Ankara da sorunlarımıza dikkat çekilecek bir buluşma gereklidir. Bu bir başlangıç olabilir.

Taban biraz hareketlenince 2 aydır sektörün bir kısmında hiç olmazsa bir hareketlenme oldu. Taban kesinlikle sorunlarına sahip çıkmalıdır. Kurtarıcı beklemeden, ben varım demelidir.

Bu işi doğru yapmak isteyenlere çok önemli görevler düşmektedir.

Benim beklentim yok. (Kişisel olarak)

Sektör olarak, itibarımızı, onurumuzu ve yaptığımız müthiş güzelliklerin taktir edilmesini istiyorum. Mücadelem o yüzden.

Yenilmekten korkma. Mücadele edelim. Yine yenilelim.

Bu işi dürüst ve doğru yapmak isteyen tabanın düşünceleri önemli.

herkese öncelikle sağlıklar dilerim.
Son Düzenleme: 07 Ara 2014 11:09 yazan tartanc.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sevgi, barisltd, mkirilmaz ve bu kullanıcının diğerlerinden 3 teşekkürü var

Ne yapmalıyız ? 07 Ara 2014 14:32 #2

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
" Zamdan önce Ankara da sorunlarımıza dikkat çekilecek bir buluşma gereklidir. Bu bir başlangıç olabilir."

Kesinlikle katılıyorum, Toplanalım. :)
Su akar yolunu bulur..
Son Düzenleme: 07 Ara 2014 14:32 yazan fahrettin75.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Ne yapmalıyız ? 07 Ara 2014 16:49 #3

• hancan
  • hancan Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 102
  • Başarı: 2
Toplanalım demeyelim arkadaşlar, gün ve yer belirlensin bence. O zaman bir şekil katılım oluyor. Ama bu defa da katılım az olursa bilelim ki bazı arkadaşlarımız özellikle sayın tartanç boşa emek verip kendisini yoruyor.

Kendi işimize sahip çıkmıyoruz , yapılan toplantılara katılmamak için çeşitli bahaneler uyduruyoruz.

Eğer katılacak arkadaşın sağlık sorunu varsa kurumundan başka bir arkadaşı göndersin.

Kusura bakmayın ama sağlık sorunu bile katılmamak için bir bahane değildir çünkü yarın bu fırsatı bir daha bulamayacağız.

Saygılarımla....
Son Düzenleme: 07 Ara 2014 16:50 yazan hancan.

Ne yapmalıyız ? 07 Ara 2014 22:01 #4

• karaaytu
  • karaaytu Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 42
  • Teşekkür Sayısı: 11
  • Başarı: 0
HİÇ BİR ŞEY YAPMAMALIYIZ NEDENMİ

BU GÜNE KADAR ZAMDEDİK PİYASA 0/0 15-20 ARTARKEN BİZ 0/05 LERE EYVALLAH DEDİK
PERSONEL YOK DEDİK BİZ KURSA GÖNDERDİK DEVLET KENDİ ALDI
ÇOCUKLARI KÖYDEN ŞEHİRDEN BULDUK RAPOR ÇIKARDIK DEVLET KENDİ OKULUNA ALDI
YILLARDIR SERVİSLERE ÜÇRET ALINMADAN TAŞINDI SEN HİZMET VERİYORSUN BENDE AZDA OLSA ZAM VEREYİM DEMEDİ
STANDARTLAR YÖNETMELİĞİ ÇIKTI BİR PROĞRAMA İKİ ODA 10 M2 OLMAYAN ÖĞRENCİYE BİZLERDE SES SEDA CIKMADI
PERSONEL SIKINTISI HAT SAFADA KURUMLAR FATURA KESEMİYOR
EMEKLİ PERSONELİN SERTEFIKASINDA YOK 150-160 SAAT YAZMIYOR 10 YIL CALIŞTIN ŞİMDİ ÇALIŞAMAZSIN DEDİ KİMSEDEN SES SEDA YOK
DAMAR OKUMAMI ŞAMAR OKUMAMI KIMSEDEN SES SEDA YOK

1000 KİŞİ OLSAKDA KİM BİZİM SESİMİZİ DUYACAK BİZİ BİZDEN İYİ BİLİYORLAR AMA DUYMAK İSTEMİYORLAR
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, beyazyelken, Egelim17

Ne yapmalıyız ? 08 Ara 2014 02:39 #5

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
çok açık bir durum var ortada; bir "enerji" birikmişti, bundan bir kaç ay önce: "yenildi-bitirildi" ...

kimler "yedi-bitirdi"...

ben asla "kısa vadede" katılmayacağım böyle bir eylemliliğe...

zam oranı "0" olsun...

"eğitimci" sorunu hiç çözülmesin...

"kaynaştırma öğrencileri" MEB okullarında "destek eğitim" alsın...

"modül" saçmalığı devam etsin...

RAM lar saltanat sürsün... vb. vb. vb.

ocak ayında buluşma fikri!! ...

birileri "gazı-dumanı" aldı...

bugün "aynı taktikle" ortaya çıktı...

birileri; "ortaya çıkan enerjiyi çaldı, ve derneklere" bunu havale etti... şimdi "taban" inisiyatifi "yeniden" demeye başladı...

"aynı suda iki kez yıkanılmaz"

ALLAH "derneklerimize zeval vermesin"...

bence bu saatten sonra; "herkes işine baksın"... ne dernekler, ne platformlar...

kalın sağlıcakla...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, zerwan, etikgrup

Ne yapmalıyız ? 08 Ara 2014 08:23 #6

• hancan
  • hancan Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 102
  • Başarı: 2
İyi o zaman. Sessiz kalırsak yetkililer de imana gelir bundan böyle bizim lehimizde kararlar alırlar diyorsunuz yani..

İyi susalım, hatta bu forum da yazıda yazmayalım, fikirde beyan etmeyelim.

Kaderimize razı olalım öyleyse...

Çok yazık bize çoookkk...

Ne yapmalıyız ? 08 Ara 2014 10:45 #7

• AliGalipDursen
  • AliGalipDursen Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 343
  • Teşekkür Sayısı: 655
  • Başarı: 16
Ne yapmalıyız?

1. Derneklere acilen üye olmalı, toplu aidat ödemeleri ile derneklerin finansal kapasitelerini var etmeli ya da arttırmalıyız.

2. Dernekleri sektörel gelişmeler konusunda her hafta görüş açıklama, yapılanları ve yapılmayanları ya da yapılamayanları ve nedenlerini bildirme görevi ile yükümlendirmeliyiz.

3. Eylem biçimleri, yerleri, zamanları konusunda önerilerde bulunmalı, önerilerimizin dernek YK'larında tartışılıp cevaplanmasını ve uygulanmasını talep etmeliyiz.

4. Derneklerimizi güçlü kılmalıyız, arkalarında durmalıyız, bir, birlik, çok ve güçlü olmalıyız.

5. Sektörel örgütlülüğe katılmalı, katkı sunmalı ve olanın da olmayanın da hesabını sormalıyız.

6. Kısacası örgütlü birey, sivil güç, haklarının ayırdında yurttaşlar olmalıyız!

7. Sorunlarımızı çözecek mercinin yine sorunun sahibi olan bizler olduğumuzu, bizim yerimize hiç bir mercinin bize bir çözüm bahşetmeyeceğini bilerek sorumlu, etkin ve eylemci olmalıyız.

8. Aralık ayı için kararlaştırdığımız buluşmanın akıbeti konusunda sorgulayıcı, ısrarcı, kollektif aklın verdiği hükümlere saygı gösterilmesini isteyecek kadar özsaygılı olmalıyız.

9. Amacın üzüm yemek olduğunu, bağcının dayak yemesinin dayak atanı yormaktan başka bir anlamı olmadığını, öfkelerimizin değil, sorunlarımızın derdinde olmamız gerektiğini anlamalıyız.

Sabırlar ve kolaylıklar dileğiyle,
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ahmetali, tartanc

Ne yapmalıyız ? 08 Ara 2014 11:27 #8

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
  • Başarı: 1
son dönemlerde derneklerin olumlu çıkışları olduğunu düşünüyorum, dernekler öneriye açıklar, maddi ve manevi olarak desteklenmeliler acil olarak başka bir oluşum gücü bölecektir, sizin kadar karamsar düşünmüyorum çok vahim bir tablo olduğuna inanmıyorum bu sektör çok daha kötülerini gördü, illaki alternatif bir güç arıyorsanız derneğe üye olun ve mayısta yönetimi alın.....iki dernekte her ilçede temsilciler ve iletişim kurulacak kişileri belirlediler, çok uzağa gitmeyin kendi bölgenizdeki temsilcilere ulaşarak, oradan hareketi başlatın, bir çok yerel kuvettler dernekler le koordineli olarak siyasilere görüşmeye başladılar son bir ay içinde hayırı sayılır görüşmeler sağlandı, macera aramaya gerek yok, eğer BÖLGENİZDEKİ TEMSİLCİYİ BİLMİYORSANIZ SORUN SÖYLEYİM DERNEĞİN SAYFASINDA DA VAR.....
Sayfa oluşturma zamanı: 0.255 saniye
Sistem Kunena Forum