Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: İşbirliği Yapmalısınız!

İşbirliği Yapmalısınız! 30 Oca 2015 09:23 #25

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın barış;

Bence de isterse 10 dernek olsun. Ama yeter ki üyeleri olsun. Katılımcı olsun.

İlkesel anlamda işbirliğinin sektöre avantaj sağlayacağını düşünüyorum yine de. Bir güç oluşabiliyor. Bunun örnekleri de var. Dernekler kendi varlıklarını sürdürsünler. Ben birleşin demiyorum ki. Birilerinin gayreti ile daha kötüsünü görmüyoruz yazmışınız. Ne güzel bu birileri arkasında sektörün büyük bir oranının desteğini bilmesi büyük avantaj sağlamaz mı?

Örgütlenme önemli bir sorun.Sayın egemen de yazmış. Örgütsüzlük hat safhada.Fakat bunda var olan yapıların örgütlenme biçimleri de sözkonusu. Tavan örgütlenmesi gibiler. Bu başka konu :)

Sayın Egemen sizin İstanbul için söyleminizi geçen gün bir arkadaşla konuştuk. İstanbul Ankara ve İzmir e göre çok daha iyi örgütlü.

Mehmet Bey e ayıp olmasın bana 50 krş yeter :) Uzatmayayım.

Sağlıcakla.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, egemenege, Egelim17

İşbirliği Yapmalısınız! 30 Oca 2015 09:40 #26

• anaeli
  • anaeli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 187
  • Teşekkür Sayısı: 69
  • Başarı: -1
TÜRKİYE OZEL OKULLAR BİRLİĞİ DERNEĞİ (www.ozelok...gi.org.tr/ ÇALIŞMALARI BİZLERE ÖRNEK OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM

İşbirliği Yapmalısınız! 30 Oca 2015 10:01 #27

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
  • Başarı: 1
sayın barış size özel olarak teşekkürediyorum günlerdir hatta aylardır yazmak istediğim ama kim bu kadar uzun yazacak diye üşenip yazmadığım yazıyı yazdığınız için teşekkürederim....olayı çok güzel özetlemişsiniz,yeni dernek meselesine gelince bende herkes kadar dernekleri eleştiriyorum ama açıkçası öyle büyük boyutlarda başarısızlık ve beceriksizlik görmüyorum , yeni dernek kuracak arkadaşlar bakanlığın onları kapıda karşılayacağını mı düşünüyor,yada üyeleri elerinde pankartlarla herşeye hazır olacağını mı ? yani bugun kü yaşanılanların faturasının sadece dernek başkanlarına kesilmesi acımasızca geliyor, yeni bir dernek kurmak ile mevcut derneğinin yönetimine talip olmak arasındaki fark nedir ? neden kimse bakanlığın bile uygulanmasının imkansız olduğunu bildiği bir sistemde ısrar etme nedenlerini tartışmıyor, bu durum kurum sahiplerinin eseri kimse ağlamasın, biz yaptık baskın çok uzak değil dün 2 kurum sözleşmem devam eden personelime afaki maaşlar vaat ederek istifa etmesini istiyor, bu ve buna benzeyer onlarca şeylerden dolayı inandırıcılığımızı yitirdik, güven duygumuzu yitirdik , bakın size bir olay anlatayım bizi nereye koyduklarını daha iyi anlamanız açısından önemli, millieğitimin üst düzey birimlerinin birimde görev dağılımı yapılıyor kim hangi birimi ( şubeyi ) seçecek , 5 brokrat birbirine giriyor kimse rehabilitasyon merkezlerini almak istemiyor , gerekçe hırsız , vicdansız engelli çocukların hakkını çalıyorlar, ben muhattap olmak istemiyorum, gerekirse bir alt müdürlüğe verin ona bile razıyım diyor....eğer gerçekten bir şey yapmak istiyorsak önce algıyı değiştirmemiz lazım, eğitim kalitesini artıracak projeler geliştirmemiz lazım, yoksa sittin sene 50 dernek olsada bir şey değişmez, değişmeyecekte....
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, gulen100

İşbirliği Yapmalısınız! 30 Oca 2015 10:13 #28

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın ares;

eğer gerçekten bir şey yapmak istiyorsak önce algıyı değiştirmemiz lazım. yazmışınız.

Bunu sektörün büyük çoğunluğu zaten biliyor. Yaşıyoruz. Üstelik yeni bir şey yok.

Bu algı ile ilgili uzun zamandır ilgili oluşuma bir şey yapmamız gerektiğini anlattım.Kendimce yolda gösterdim. Olmadı-olamadı.

Ya sizin bağlı olduğunuz oluşum!

Aslında bir yeri överken,eksiklerimizi de söylüyoruz. Eksikleri tamamlayalım diyorum.

Sonra bana kavgacı,hırçın, uzlaşmaz vs vs vs ile geliyorlar.

Çok ciddi eksiklikler mevcut. Bu yüzden bazıları bazen kral çıplak demeli.Herşeye rağmen.

sağlıklar dilerim.
Son Düzenleme: 30 Oca 2015 12:23 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, ares94, gulen100

İşbirliği Yapmalısınız! 30 Oca 2015 10:51 #29

• umudum ol
  • umudum ol Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 14
  • Teşekkür Sayısı: 3
  • Başarı: -1
Sayın barisltd: okullar için yasa taslağı hazırlanmasını(eski tarihde) burada özel eğitim için olumsuz bir gelişme gibi algılayıp bahsetmeniz size yakışmadı.Umarım bunu ekonomik olarak düşünüp karar vermişsinizdir.Yoksa bundan sonraki eğitim ile ilgili yazılarınız çok ciddiye alınmaya bilir.

İşbirliği Yapmalısınız! 30 Oca 2015 13:17 #30

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
umudum ol yazan:
Sayın barisltd: okullar için yasa taslağı hazırlanmasını(eski tarihde) burada özel eğitim için olumsuz bir gelişme gibi algılayıp bahsetmeniz size yakışmadı.Umarım bunu ekonomik olarak düşünüp karar vermişsinizdir.Yoksa bundan sonraki eğitim ile ilgili yazılarınız çok ciddiye alınmaya bilir.

Okullar için yasa taslağının okullarla doğrudan ilgisi yok. :) Adı öyle kaldı ama içerik sadece ödemelerle ilgili idi... Tek maddelik bir değişiklikti. :) Zaten hiç bir dönemde okulun kendisine itiraz olmadı. Bu değişiklikle özel eğitim merkezlerinin hedef gösterilmesi sorun oldu.

Okullarla ilgili görüşlerim ayrıca mahfuzdur. Belki bir gün onları da tartışmak kısmet olur. Mevcut sistemin pek de işe yarar bir düzenleme olduğu kanısında değilim.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

İşbirliği Yapmalısınız! 30 Oca 2015 13:55 #31

• gulen100
  • gulen100 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 151
  • Teşekkür Sayısı: 82
  • Başarı: -8
Yaaa kaç gündür yazmıyayım diyorum AMMA.......
Algının değişmesi için de adı Damar Tanıma olsun, Retina Tanıma olsun, Kamera Sistemi olsun hatta mümkünse da ÇİP li sisteme geçelim. Yani toplumun nazarında, bürokratların gözünde önce görüntümüzü düzeltelim. Ondan sonra gerisi kendiliğinden yerine gelecektir...! (Gerçi herkez yine benim damarı savunduğumu düşünse de, Değerli başkanımız HİPNOZ altında olduğumu vurgulasa da...! )
Gülen Yüz; Sevginin Anahtarıdır...! (Hz. Ali)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: oyguler

İşbirliği Yapmalısınız! 30 Oca 2015 14:21 #32

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
gulen100 yazan:
Yani toplumun nazarında, bürokratların gözünde önce görüntümüzü düzeltelim.

Sizce damar tanıma, kamera vs. veya çip görüntümüzü düzeltir mi gerçekten? :)

Bu sadece bir algı yönetiminden ibaret! Görüntümüzü düzeltmek için gereken şey kelle saymak değil, yaptığımız işin ne tür katma değerler yarattığını ortaya koymak.

Ve iddia ediyorum ki, sektör kendi etik kurallarını koyup bunları işletmedikçe, bunlara uymayanları dışlamadıkça değil damar tanıma, DNA tanıma getirseniz de toplumsal, bürokratik algı değişmez.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.302 saniye
Sistem Kunena Forum