Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: DAMAR OKUMAYA HAYIR

DAMAR OKUMAYA HAYIR 02 Mar 2015 23:33 #17

• aksona
  • aksona Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 16
  • Teşekkür Sayısı: 6
  • Başarı: 1
Cumartesi istanbul kurumlari icin yapilacak bir toplanti var duyurulur konu belli damar tanima bakalim sektorun nabzi ne kadar dogru atiyor
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

DAMAR OKUMAYA HAYIR 02 Mar 2015 23:46 #18

• yenisimay
  • yenisimay Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 6
  • Teşekkür Sayısı: 1
  • Başarı: -1
bugün okulumda 25 velime cumhurbaşkanlığı na mail gönderttim.bunu bir hafta içinde tüm velilerime yaptıracağım.

DAMAR OKUMAYA HAYIR 03 Mar 2015 00:35 #19

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
İMZA ATAN VELİLERDEN BİR DEMET....

Belki bürokratlarımız bir göz atmak ister:

kızım %90 engelli elini okutmuyor.RAMda da okutamadılar.sürekli ders için müümkün değil.eğitim almasın mı yani?

zaten özel eğitime götürmekte zorandığım çocuğumu katı kurallara bağlayarak götürmek zorunda kalacak olmam ürkütüyor ve endişelendiriyor beni...

Bende daha gitmemistim ram a inşallah ben gidene kdr iptal olur imzalar inşallah ise yarar

engelli çocuğum bu mikrop dolu alete elini sürmesini istemiyorum hastalandıklarında diğer çocuklara göre daha ağır bir tablo ile karşılaşıyoruz. İyileşme süreçleri daha uzun oluyor ve bu sırada derslere katılamıyorlar kesinlikle avuc içi okuma sistemini istemiyorum

öğrencilerin çoğunun damarının okunması için zorbaca ve kabaca davranılacak. bu özel çocuklara zorla bişey yaptırmak kadar iğrenç bir şey yok.

Sağlık açısından olumsuz etkisinden dolayı doğru bulmuyorum.zaten özel durumu olan çocuklara bu şekilde bir cihazı doğru bulmuyorum.

İmzalıyorum çünkü çağ dışı bu uygulama:

1.Çocuklarımızın, değerli uzmanlarımızın kişilik haklarına yapılan saygısızlık

2.Özel çocuklara her şeyini adayan değerli kurum sahiplerine (istisnalar kaideyi bozmaz) yapılan hırsız muamelesi utanç verici, ki hırsız arayan MEB yetkilisi varsa aşağıya değil sağına soluna ve yukarı hatta çok yukarılara hatta en yukarıya baksa daha verimli olur.

3.Zaten zor zahmet verilen sadece haftada 2 saatlik eğitimi her yıl ne yapıp edip arttırması ve haftalık belki de 8 saate çıkarması gerekirken verdiği üç kuruştan tasarruf etmek niyeti ile (ki bu paraları nereye aktaracaksa artık?) bu uygulamaya geçmek telafi imkanını çocuklarımızdan almakla engelli insanların haklarına giriliyor.

4.Bu formu niye dolduruyorsam bende "bu çocuklardan ne olacak" zihniyetinde olan insanlardan ne bekliyorsam artık?

Çünkü avuç içi damar tanıma sistemi insan haklarına aykırıdır. özellikle bizim çocukların(engelli birey)durumunu göz önüne alırsak çocuklara işkenceden başka bir şey değil.. onur kırıcı,aşağılayıcı bir uygulama...
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, anadolu33, argun ve bu kullanıcının diğerlerinden 3 teşekkürü var

DAMAR OKUMAYA HAYIR 03 Mar 2015 07:57 #20

• anadolu33
  • anadolu33 Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 38
  • Teşekkür Sayısı: 3
  • Başarı: 0
Arkadaşlar biz kurumlar olarak bu uygulamaya tepki gösterdiğimiz de bizleri sahtekar olarak görüyorlar tepkiyi velilerimize ve değerli personelimize yaptırmak gerek uygulama çok sıkıntılı olacak çünkü eğitimi bırakıp çocuklarının avuç içini okutmaya ağırlık vereceğiz bu durumda da olan değerli öğrencilerimize olacak yarış atı gibi koşuşturma olacak

DAMAR OKUMAYA HAYIR 03 Mar 2015 08:36 #21

• argun
  • argun Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 38
  • Teşekkür Sayısı: 5
15 yıldır bu sektördeyim damar tanıma çıksada bu zihniyetin süreceğini düşünüyorum.

DAMAR OKUMAYA HAYIR 03 Mar 2015 08:48 #22

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
  • Başarı: 1
BASTA İSTANBUL OLMAK ÜZERE TÜM TÜRKİYEDEKİ ÖZELEĞİTİM MERKEZLERİNE ÇAĞRIMIZDIR....

İSTANBUL 3. BÖLGE KURUMLARI OLARAK CUMARTESİ YAPILAN TOPLANTIDA ORTAYA ÇIKANLAR...VE HAREKET TAKVİMİ

3-6 MART ARASI İSTANBUL 2.BÖLGE VE 1.BÖLGE KURUMLARINA KENDİ ARALARINDA TOPLANTI YAPMA ÇAĞRISI, ORTAK İRADE BEYANI....

İSTANBUL ÖZELİNDEN YOLA ÇIKILARAK TÜM İLLERİN VE İLÇELERİN ,KENDİ TOPLANTILARINI İVEDİLİKLE YAPMASI....

7. MART CUMARTESİ 1. BÖLGEDENDE TEMSİLCİ DÜZEYİNDE KATILIM OLMAK ŞARTI İLE AVRUPA YAKASINDA İSTANBUL GENELİ, TÜM KURUCULARIN KATILACAĞI VE DAMAR OKUMAYA HAYIR PLATFORMU YÜRÜTME KURULU OLUŞTURACAĞI BİR TOPLANTI...

9-13 MART TARİHLERİ ARASINDA İMZA KAMPANYASI,( ÖĞRETMENLER VE VELİLER ) BAŞLATILMASI, BİMER , DİLEKÇE , FAKS , MEKTUP VS TÜM İTİRAZ ARAÇLARININ KULLANILMASI...

SOSYAL MEDYA VE BASIN AYAĞININ ÖRÜLMESİ BAKIMINDAN BASIN VE İLETİŞİM KURULUNUN OLUŞTURULMASI,

DENETLEME KURULUNUN KONTROLUNDE BÜTÇE OLUŞTURULMASI...( BASIN VE REKLAM GİDERLERİ İÇİN...

9-13 MART TARİHLERİ ARASINDA AKP İL VE İLÇE BAŞKANLARI , BELEDİYE BAŞKANLARI İLE VELİLERİN ÖN PLANDA OLACAĞI GÖRÜŞMELER TALEP EDİLMESİ...

15 GÜN SONRA GELİNEN NOKTA İTİBARI İLE FARKLI EYLEM BİÇİMLERİNİN GÖZDEN GEÇİRİLMESİ İÇİN TEKRAR BİR ARAYA GELİNMESİ....

DERNEKLERE DESTEK KONUSUNDA ÇAĞRI YAPILMASI , BEKLENEN DESTEK OLMAZSA DERNEKLERLE İLİŞKİLERİN GÖZDEN GEÇİRİLMESİ, ALTERNATİF DERNEK OLUŞUMLARININ TARTIŞMAYA AÇILMASI....

BAŞTA A.E.P GİRİŞİMİNDEN SAYIN SİZGİN VE EKİBİNİN MEVCUT HAREKET PLANINA DESTEK VERİP İL TEMSİLCİLERİ İLE HIZLICA İLETİŞİME GEÇİP HAREKETE GEÇMELERİ....

KONUŞMA ZAMANI DEĞİL HAREKET ZAMANI İSTANBUL. 3. BÖLGE DAMAR OKUMAYA HAYIR PLATFORMU....
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, beyazyelken, mart

DAMAR OKUMAYA HAYIR 03 Mar 2015 09:20 #23

• kiram
  • kiram Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 36
Allah yardımcınız olsun bunları daha önce yapsaydık belkide bu gün bu duruma gelmezdi ancak artık bu saatten sonra olumsuz bir tablo çizmekten çok harekete geçme zamanı zararın neresinden dönülürse kardır.İnşallah bizde bulunduğumuz bölgede alınan bu kararlar çerçevesinde bir girişimde bulunacağız.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.344 saniye
Sistem Kunena Forum