Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Kurstan dönüş çilesi

Kurstan dönüş çilesi 10 Mar 2015 17:30 #9

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
sn. çalış, sanırım bir çok kurumda öğretmen sayısıyla öğrenci imza karşılığı başa baş olduğundan böyle ince hesaplar yapılıyor (80 saat nasıl olsun falan). hoşgörün. grup odalarının bireysel olarak kullanılması geç kalınmış bir iyileştirmedir. son sertifika programı (bana göre garabet), ama kurumlar için mucizedir. damar okumanın götürüleri karşısında bu son dakika jestleri kurumlar için oksijendir. ama gelmeyen çocuğa fatura kesenler hariç.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Kurstan dönüş çilesi 10 Mar 2015 23:23 #10

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Yani sirf bizlere boyle bir hak verildi diye mi yazisi belgesi beli olmayan yonetmelikte tanimi olmayan bir uygulamayi yapacagiz? Yapmazsak kizarlar mi? Yirtarlar mi belgeleri sertifikalari? O zaman benim onerim 800 saat uygulama olsun yonunde. Uygulama egitimindeyken de maas ve sigorta 5 kat fazla yatsin..

Su 80 saat ki bizde ders yazilmayacagi nerde yaziyor?
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...

Kurstan dönüş çilesi 11 Mar 2015 00:03 #11

• telkin
  • telkin Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 69
  • Teşekkür Sayısı: 38
  • Başarı: 3
sizgin yazan:

Su 80 saat ki bizde ders yazilmayacagi nerde yaziyor?

Farklı bir değişiklik olmazsa kurstan dönenler ellerine sertifikalarını alıp dönmeyecekler. 80 saat uygulama tamamladıktan sonra sertifikayı almaya hak kazanacaklar.

Dolayısıyla sertifikası olmayan bir kişiye nasıl ders yazmayı düşünüyorsun?

Kurstan dönüş çilesi 11 Mar 2015 00:14 #12

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Bu 80 saat meselesini fazla uzatmanın anlamı olmadığını düşünüyorum. Sonuçta 2 haftalık ders süresidir ve bu kişilerin çoğu sertifikası olmadan da (zorunlu eğitimci olmadan) derse girebilmektedir.

Rahatsız edici tek husus, 80 saatlik uygulamanın nasıl tamamlanıp, sertifikaların nasıl alınacağının henüz netleşmemiş olması.

Açıkcası, bir yanlışı başka bir yanlışla düzeltiyor bile olsa bu sertifika kursları ile MEB sektöre oksijen vermektedir. Bunun orasını, burasını fazla kurcalamak doğru değil.

Diğer taraftan, 160 saat (veya 150 üstü saat) sertifikaları olan öğretmenler için de 240 saate tamamlama uygulaması getirilirse mevcut sertifika sahiplerinin durumu da çözülmüş olur.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Son Düzenleme: 11 Mar 2015 00:18 yazan barisltd. Sebep: imla

Kurstan dönüş çilesi 12 Mar 2015 00:02 #13

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Sayin telkin, kadrolu calisan okul oncesi ogretmenimize kurstan once nasil yaziyorsak oyle yaziyoruz. Yani kurstaki sertikisasiz sinif ogretmenleri disindaki calisan personellerimizin uzman ogreticilik belgesi gelmeden oncede halihazirda mevcut onayli calisma izinleri var. Bu personellerimiz brans degisikligi icin kursa gitmekteler. Bu durum kafa karistirici biraz. Bence asil derse girecekler ki 80 saat calistiklarini belgeleyebilsinler. Aksi halde 80 saat yani iki hafta kuruma getirilmeme ihtimalleri dogabilir. Kaldi ki bundan onceki zih.eng. sertifgika kursuna giden arkadaslarimiz doner donmez seansa girebiliyorlardi. Ne bir staj ne bir uygulama vardi. Haydi uygulama yeni geldi diyelim yahu zaten kadrolu calisip da kursa gonderdigimiz persinellerimiz nice 80 saatler doldurmadilarmi? Madem oyle ozaman hic calismamis olanlara gecerli olsun bu 80 saat. Eski csalisanlarda mebbisten geriye donuk calistklarinin 80 saatin ciktisini alsin milli egitim mudurlugu onaylasin bakanmliga sunsun.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...

Kurstan dönüş çilesi 12 Mar 2015 00:11 #14

• zaman
  • zaman Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 73
  • Teşekkür Sayısı: 14
  • Başarı: 1
www.guneye...d=673&gy=1
Güzel bir yazi

Kurstan dönüş çilesi 14 Mar 2015 08:31 #15

• kenancam
  • kenancam Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 40
  • Teşekkür Sayısı: 9
  • Başarı: 0
bu konuyla ilgili bir başlık açtım resmi yazıda var arkadaşlar oradan inceleyiniz

Kurstan dönüş çilesi 14 Mar 2015 10:20 #16

• aten
  • aten Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 8
  • Teşekkür Sayısı: 1
  • Başarı: 0
kurs dönüşü doldurulması gereken bir form varmış. bu formu internetten resim olarak buldum. ilçelerden mi temin edicez bu formu yoksa bakanlıktan mı gelecek. Yada matbuu şeklinde elinde olan varsa paylaşırsa sevinirim
Sayfa oluşturma zamanı: 0.265 saniye
Sistem Kunena Forum