Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: İSTANBUL-ANADOLU YAKASI...

İSTANBUL-ANADOLU YAKASI... 14 Mar 2015 12:03 #25

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın karınca02;

Gene merakımdan soruyorum.Yazdıklarınızı niçin sildiniz?

Biliyorsunuzdur mutlaka ama Danıştay 8.Dairesi SKDS için YD vermiş diye bir söylenti var.

Yani sildiğiniz yazı da bir kısım zaten yanlış oldu.

Şayet söylenti doğru ise bile,uygulanabilir,insancıl,bilimsel,mağdur yaratmayacak bütün taraflar için zararı asgariye indirebilecek bir DENETLEME sistemi olmalı diye düşünüyorum.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

İSTANBUL-ANADOLU YAKASI... 14 Mar 2015 13:11 #26

• karinca02
  • karinca02 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 59
  • Teşekkür Sayısı: 11
  • Başarı: 1
Toplantida dile getirmeye calistigim tek sey bunlardi aslinda. Hatta bakanligin istedigi kalite ve markada kamera kaydi olusturulmasini, teftislerde de geriye donuk kamera kayitlarinin izlenmesini arkadaslarla paylastim ama ne fayda.
Yazdiklarimi silmemin nedeni ise. Siz ya da baska bir uye resmi aciklama olmadan yanlis anlasilmalara meydan vermemek adina yazilarin silinmesini rica etmisti. Ona istinaden sildim. Ama şuna emin olun bu forumu 7-8 yildir takip ediyorum ve bu kadar alçaldigina ilk defa şahit oldum. Yok baska bi gezegenden yaziyormusum, yok hangi suyu iciyormuşum gibi basit basit yorumlar hiç yakismadi...

İSTANBUL-ANADOLU YAKASI... 14 Mar 2015 13:40 #27

• tartanc
  • Platin Uye
Sayın02,
Açıklamanız için teşekkür ederim.

Biz yazdıklarınızı sizin düşünceleriniz sandık galiba. Bir küçük ifade ekleseydiniz sıkıntı olmazdı.

Hepimiz gergin süreçler yaşıyoruz. Kırdıysak af ola.

İSTANBUL-ANADOLU YAKASI... 14 Mar 2015 14:37 #28

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
karinca02 yazan:
Hatta bakanligin istedigi kalite ve markada kamera kaydi olusturulmasini, teftislerde de geriye donuk kamera kayitlarinin izlenmesini ...

Kamera sistemini kullanan çok arkadaş vardır sanıyorum. Ama bu kolay uygulanabilir bir öneri değil.

Kamera sistemleri görüntüleri HDDlerde saklar. Bunların kapasitesi sınırlıdır ve sürekli üstüne yazarak çalışır. Çok uzun dönemli kayıt saklayamazsınız. Sürekli yedekleme yapmak gerekecektir ki, bu da elinizde yüzlerce CD/DVD vs. birikip gitmesi demek.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

İSTANBUL-ANADOLU YAKASI... 14 Mar 2015 14:53 #29

• karinca02
  • Kıdemli Uye
Anlik fotograf cekip sadece cektigi fotograflari kaydeden kameralar ve daha neler neler... yeter ki yapilmak istensin. Bin bir turlu yolu var. İşin icinde baska mihraplar var sanirim. Yoksa bu denli zararli ve uygulanabilirligi dusuk yontemi neden getirsinler ki.

İSTANBUL-ANADOLU YAKASI... 14 Mar 2015 16:04 #30

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
İşyerimde 70'den fazla kameram ve 5 tane digital kayıt ünitem var. :)20 yıldır kamera kayıt sistemini aktif olarak kullanıyoruz.

İnanın zaman zaman ben bile aradığım bir kaydı bulabilmek için saatlerce uğraşmak zorunda kalıyorum. :) Bir müfettişin bunu yapabileceğini hayal bile edemiyorum. :) :)
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

İSTANBUL-ANADOLU YAKASI... 19 Mar 2015 11:52 #31

• karinca02
  • Kıdemli Uye
sayın tartanç;
benim yazdıklarımı umarım şimdi daha iyi anlıyorsunuzdur. Şu an anasayfadaki ilk haberde bulunan danıştayla ilgili açıklamaya bakarsanız 4. paragrafta dernek başkanı da benim söylediklerimi söylüyor.tartanc yazan:
Sayın 02;

1-KHK ne zaman çıkarıldı? KHK çıkarılmış! madem biliyorsunuz. İçerik hakkında bilgi verir mısınız?

2-Hangi mahkeme itirazları ve başvuruyu reddetti? 2 yıldır Danıştay da olan dava ile mi ilgili bu yazdıklarınız.

3-sayın Pozitif açıklama yapar muhtemelen.Fakat tutulan tutanakların muhatabı olmadığı çok yazıldı.Yazanlar yanlış mı yazdı?

4-Görevimiz önce İNSAN olmak.Sonra DÜŞÜNMEK.Yanlışa yanlış demek. Mecburende olsa sisteme uyum sağlayacağız. Ama bu demek değil ki,bu sistem doğru,insancıl,uygulanabilir.

5-Kilitli kapılar 01.06.2006 dan beridir açıldığı gibi mi açılacak?

6-Sıkıntıların farkındalar ise niçin önce çözmüyorlar? Neyi bekliyorlar.

7-Sizin gerçek amacınız ne?

İSTANBUL-ANADOLU YAKASI... 19 Mar 2015 12:21 #32

• tartanc
  • Platin Uye
4.Paragraf,
Konu hakkında dava açan bazı sivil toplum kuruluşlarının davalarının red edilmesi üzerine, Bakanlık yetkilileri “tüm dernekler davaları kayıp etti” söylemlerinde bulunurken sorumluluğumuz gereği suskun kalmamızın bugüne gelindiğinde anlaşılmış olabileceği siz değerli üyelerimizin engin hoşgörüsüne bırakılmıştır.

Hocam ne ilgisi var.Cımbızla bir şey yakalamışınız.Onu söylüyorsunuz. Ya diğer yazdıklarınız?

O kadar doğru ise yazdıklarınız niçin sildiniz?
Son Düzenleme: 19 Mar 2015 12:24 yazan tartanc.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.276 saniye
Sistem Kunena Forum