Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Damar okuma cihazi siparisi

Damar okuma cihazi siparisi 25 Mar 2015 22:43 #49

• oka12
  • oka12 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 71
  • Teşekkür Sayısı: 3
  • Başarı: 0
Sn saray elini okutamadığınız öğrenciler için RAM a gidip ne şekilde okuttuklarını öğreniyorsunuz.
Hatta RAM ın okuttuk deyip okutmadığı çok öğrenci var.Biz cihazı 2 gün kullandık deneme amaçlı ,arıza verdi ,bekliyoruz arıza giderilmesini.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Damar okuma cihazi siparisi 25 Mar 2015 23:00 #50

• duruden
  • duruden Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 35
  • Teşekkür Sayısı: 12
etik

Arkadaşlar; bir cayma hakkıdır tutturmuş gidiyorsunuz.Bizim başkent güvenlikle yaptığımız alışveriş tacirden tacire olarak nitelendiriliyor.Kısaca bizler tüketici değiliz.Cihazlara ödediğimiz paraları başkent güvenlikten tahsil etmemiz pek olanaklı gözükmüyor.Belki MEB'i dava ederek zararımız tazmin edilebilir.Onun için de henüz çok erken zira yürütme durduruldu ancak arkadan gelecek bir kanun teklifi var..

Sevgili Etik hükümet kanun teklifini geri çekti. Sanırım bilginiz yok. Danıştay yd verdi ve şu anda tek yasal somut gerçek bu.

Damar okuma cihazi siparisi 26 Mar 2015 00:02 #51

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
Sayın etik; öncelikle, MEB ten zarar tanzim etmenin hukuki olarak imkanı yoktur.

İkinci olarak daha fazla cihaz satılsın diye MEB karar almıyor söylemini çok ciddi bulmuyorum. Evet cihaz için öyle bir şartname ortaya koydu ki MEB, tüm kurumları tek şirkete mahkum kıldı. Bu nedenle bu cihaz şartları belirlenmesi sürece şaibeli görülebilir. Ancak gelinen noktada MEB in daha fazla cihaz üzerinden hareket etmesini çok olası görmüyorum. Burada kurumların yaptıkları veya yapacakları masraflarları, yada şirketin ne kadar kâr edeceği tartışmalarını küçümsemiyorum. Ama MEB in neden böyle davrandığını doğru analiz edebilmemizde bu verinin YD Kararından sonra çok büyük etkisi olduğunu düşünmüyorum.

17 il çekti çekeceğini, bir ay daha bu belirsizlikle kızarakta olsa, belirli bir sistemi oluşturdukları için başedecekler. 1 mayıs grubu için vpn süresi yaklaşıyor ama cihaz için hâla bir zaman var. 1 nisan grubununda yine yapılan harcamaların değerini düşürmeden, temel meselenin cihaz paralarının tanzimi değildir.

Ortada MEB in ayak sürmesi, ve 1 Nisan grubu için zamanın çok az kalmasıdır. Yani asıl mesele zaman bu kadar darılmışken ortada böyle bir belirsizliğin devam etmesidir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd

Damar okuma cihazi siparisi 26 Mar 2015 01:11 #52

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Laf aramızda, kanun teklifinin yarın yeniden meclise gönderileceği söyleniyor. :) :)

Ancak, düştüğümüz duruma bakar mısınız? Cayma hakkı var mıdır, MEB'den zararlar tazmin edilebilir mi, cihazlardan kim para kazanıyor vs. gibi şeyleri tartışıyoruz. :)

Yahu ortada Anayasa'ya, Avrupa Hukukuna, akla ve mantığa aykırı bir uygulama var. Onu da geçtim, uygulaması teknik olarak çok zor bir sistem var. Götürüsü, getirisinden fazla! Üstelik bunun hakkında verilmiş bir mahkeme kararı var. O karardan önce verilmiş benzer konularda emsal kararlar var.

Biz ise, cayma hakkını, zararın tazminini falan çözmeye çalışıyoruz. Çünkü bu devlette kolay kolay kimseden hesap sorulamaz.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: AliGalipDursen, AKIN, egemenege

Damar okuma cihazi siparisi 26 Mar 2015 02:03 #53

• egemenege
  • Platin Uye
sayın barışltd; kanun tasarısını ben de duydum. bir ek yapayım: 8 nisana kadar bitirmek istiyorlarmış :) :) :)

bazen ne yazacağımı şaşırıyorum :)

hadi diyelim yasa çıktı; ne olacak... gerçekten bazen kendimizi çok yıpratıyoruz...

Damar okuma cihazi siparisi 26 Mar 2015 02:17 #54

• duruden
  • duruden Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 35
  • Teşekkür Sayısı: 12
Yarın mecliste görüşülecek olan yürürlüğe girişle ilgili son iki madde bizi ilgilendiren kısımlar komisyonda tasarıdan çıkarıldı
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: zaman

Damar okuma cihazi siparisi 26 Mar 2015 02:27 #55

• egemenege
  • Platin Uye
MEB in önünde çok fazla alternatif yok;

ya; tebliği alacak (ki bugün yarınlık bir iş),hemen bir kaç gün içinde bir yazı yazarak kurumları rahatlatacak...

ya; itiraz, prosedürden kaynaklı yasal süreler vb haklarını kullanarak süreci uzatacak. ki bana kalırsa buda çok fazla zaman almaz...

yada;eninde sonunda; ki bu da eylüle kalmaz; YD Kararını uygulayacak...

bu arada Mahkeme Esastan Karar verip Yönetmeliği kabul ederse; ki buda çok zor. öyle bir karar 2-3 yıldan aşağı çıkmaz... ki mahkeme çok kısa sürede yada 2-3 yılda kararını verdi. Esastan da olsa bile bu yönetmeliği kabul etmesi; Anayasal ve Uluslararası Hukuka aykırılığından dolayı çok mümkün değil. kaldı ki; Danıştay, Yargıtay gibi mahkemeler uzun süredir, bir çok kararında Anayasaya ve uluslararası Hukuka atıfta bulunarak karar veriyorlar...

bu arada Anayasa veya Uluslararası hukuk kuralları değişirse; bir şey diyemem :)

Damar okuma cihazi siparisi 26 Mar 2015 02:37 #56

• egemenege
  • Platin Uye
şimdi "ortalık karıştırmak isteyen biri", çıkıp dese; "Anayasa Yakında Değişecek", gülmekten ölürüm :) :) :)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: zaman
Sayfa oluşturma zamanı: 0.326 saniye
Sistem Kunena Forum