Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ÖZERKDER TOPLANTISI

ÖZERKDER TOPLANTISI 17 Nis 2015 11:57 #33

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Kayıt için acele ediniz. :) (Ses kaydı değil :) )
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kurs2

ÖZERKDER TOPLANTISI 21 Nis 2015 00:53 #34

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Özerkder'in bugün planlanan toplantısı yapıldı. Bir sonuç raporu yayınlanmadan önce özet olarak;

- Türkiyenin dört bir yanından katılan kurumlar vardı.
- Tam sayıyı bilmiyorum ama kesinlikle 100'ün üstünde, sanıyorum 120-130 kişi kadar katılan vardı.
- Bildiğim kadarıyla PİLOT illerdeki tüm kurumlar özellikle davet edilmiş ancak içlerinden sadece bir kısmı gelmişti. Bu arkadaşlarımız kendi görüş ve deneyimlerini aktardılar. Genel görüntü olumsuzdu. Yaşanan çok sayıda sıkıntı dile getirildi.

Bunların içinde maadi sıkıntılar ve kayıplar bir yana, sistemi işletmenin güçlüğü de çeşitli yönleriyle anlatıldı. Bazı illerde bu sıkıntıların çok fazla yaşanmadığı da söylendi.

- Derneğin ve derneğin oluşturduğu çeşitli çalışma gruplarının aktiviteleriyle ilgili bilgiler verildi.
- Sistemle ve mevzuatla ilgili çeşitli sıkıntılar ve öneriler dile getirildi.

Bunların dışında dernek yönetiminin hazırlamış olduğu

- Seans dağılımları,
- Programlar,
- Eğitimci sorunu,
- Algı yönetimi, olumsuz algının düzeltilmesi, vs.

gibi 10 başlık halinde sorunlar dile getirildi ve herkesin serbest görüşleri dinlenilip tartışıldı.

SONUÇ olarak;

Oldukça verimli ve iyi organize edilmiş bir toplantıydı. Bir araya gelince bir şeyleri paylaşabileceğimizi, tartışabileceğimizi, neler yapabileceğimizi, hangi ortak paydalarda buluşabileceğimizi görmüş olduk.

Durumun çok da ümitsiz olmadığını gördük.

Temenni olarak; büyüyerek devam etmeliyiz diyorum! Toplantı için tüm emek sarfeden başta Faruk Sevindi başkanımız olmak üzere yönetimde olan ve olmayan tüm arkadaşların eline sağlık diyor ve teşekkür ediyorum.

Küçük bir eleştiri olarak; Her toplantıda yaşadığımız dert dinleme faslına artık daha da az zaman ayırıp, çözümler, öneriler kısmına daha fazla zaman ayırılması gerektiğini düşünüyorum. Evet, dertleşecek çok konumuz var ve biz bunları günlerce oturup birbirimizle konuşabiliriz. Ancak, esas olan yönetimin eline çalışabilecekleri malzeme vermek. Bu toplantı, daha öncekilere kıyasla bu açıdan çok daha verimliydi kanısındayım.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, tartanc, etik ve bu kullanıcının diğerlerinden 2 teşekkürü var

ÖZERKDER TOPLANTISI 21 Nis 2015 09:16 #35

• mart
  • mart Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 174
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: -2
Evet toplantı güzel ve verimli geçti.Bende Şanlıurfa'dan katıldım.Sayı ne kadar sevidirici de olsa az olduğu kansındayım.Özellikle pilot ilden katılan kurum sayısı çok azdı.Bir de forumlarda veryansın eden kurumları pek göremedik.Başta sayın başkan olmak üzere dbütün dernek çalışanları her şeyi çok güzek ve verimli hazırlamışlardı kendi imkanlarına aşarak.Özellikle seçilen konular alanın can damarı konularıydı.Bunun yanında ikramları çok hoşuma gitti.Az ve öz bütçelerine rağmen güzel olmuştu.Algı konusunda(9.madde) benim bir önerim var dün söyleyemedim.Bu algıyı değiştirmenin bir yolu da 'KAMU SPOTU' reklamlarından geçtiğini düşünüyorum.Bu spotlar son dönemlerde oldukça ilgiyle izleniyor ve oldukça etkisi oluyor.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, AliGalipDursen

ÖZERKDER TOPLANTISI 21 Nis 2015 14:40 #36

• sevgiisigi
  • sevgiisigi Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 139
  • Teşekkür Sayısı: 48
  • Başarı: -1
Oldukça verimli geçtiğine inandığım bu toplantıya katılmaktan büyük memnuniyet duydum.

Bu iyi organize edilmiş toplantının düzenlenmesini sağlayan başta değerli başkan Faruk bey olmak üzere, yönetim kurulu üyelerine ve toplantıya iştirak eden tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.

“İyi organize” deyimini klişe olarak ya da adet yerini bulsun şeklinde kullanmadığımı özellikle belirtmek isterim. Sektörde bugüne kadar görmüş olduğum en etkin ve verimli toplantı olduğunu söyleyebilirim. Sonuç birdirgesi açıklandığında daha iyi anlaşılacağını düşünüyorum.

10 başlıktan oluşan toplantı konuları hakkında herkes görüş ve fikirlerini belirterek katkı sağlamaya çalıştı.

İlk olarak bu sitede paylaştığım çözüm önerimi toplantıda başta dernek yönetimi olmak üzere tüm katılımcılara sunma imkanı buldum. Çok olumlu tepkiler aldım.

İçinde bulunduğumuz tüm sorunların kaynağı olan mevcut sistemin değiştirilmesi için her türlü özveriyi gösterip, hiç bir sorumluluktan kaçınmayacağımı ifade ettim.

Temennim odur ki, kendi sorunlarına çözüm üretebilen bir sektör olarak yarınlara daha umutlu bakabilmektir.

Dünkü toplantı bunu fazlasıyla göstermesi açısından bir milattır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, AliGalipDursen

ÖZERKDER TOPLANTISI 21 Nis 2015 15:41 #37

• gulumse
  • gulumse Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 241
  • Teşekkür Sayısı: 146
  • Başarı: 1
yıllarca sektör adına ciddi zihin teri döken doğru stratejiler geliştiren (buna rağmen sektörce destek verilmeyen)

özerkder FAŞ oldu..

bu toplantı özerkder'in artık rağbet gördüğü, sektörün akil insanlarınca desteklendiği noktasında ciddi bir veri oluşturmuştur..

temeli sağlam bir yapı olan özerkder nitelikli şekilde büyümekte ve bu büyüme hızlanarak devam edecektir..

...

benim açımdan önem arz eden nokta "sektörün yeniden dizayn edilmesi" konusunun dillendirilmesiydi..

sayın barışltd nin küçük eleştirisine de katılıyorum.. kamuya alternatifler sunacak yapıya hızla kavuşmamız gerekiyor.. bunun için galiba çalıştay yapmamız gerekiyor

sektörün özerkder'in önderliğindeki güç birliğiyle tüm engelleri aşacağına inanıyorum

teşekkürler özerkder
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sevgiisigi, barisltd, etik ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

ÖZERKDER TOPLANTISI 21 Nis 2015 20:29 #38

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Toplantı ile ilgili birkaç şey yazayım :)

Öncelikle organizasyon çok çok iyi idi.

Katılım ilk defa çok iyi idi.

Önemli paylaşımlar vardı diye düşünüyorum.

Şimdi bu toplantı sektöre ne kattı ? diye soralım. Çünkü çok önceden de yazmıştım. Toplantıların çözüm odaklı olması gerektiğini. Bu toplantıda bu yönde güzel adımlar atıldığını görmekten mutluluk duydum. Sektör birlik olmanın önemini kavramış. Bu bence çok ötesi önemli.Bir olabilme ruhu vardı sanki :)

Sağlık sorunundan,önemli işi olduğundan veya başka nedenlerden dolayı toplantıya katılmayan arkadaşlar (hariç); Diğer arkadaşlar;

Dernek çok güzel bir organizasyon yapmış.Toplantı düzenlemiş.Masraf yapmış.Niçin?

Toplantıya katılanlar;işlerini bırakmış.Masraf yapmış. Destek olmuş. Niçin?

Senin,benim,onun için.Hepimiz için.Sektör için. Hepimizin yaşadığı sorunları çözmek için.

Bazılarını es geçiyorum ama senin orada olman gerekiyordu güzel kardeşim. Destek olman gerekiyordu.

Ne diyelim.Bu sefer sağlık olsun. Ama diğer toplantılarda mutlaka ol. Derneklere de üye ol.

Hadi bir olmaya.:)

Sağlıklar dilerim.
Son Düzenleme: 21 Nis 2015 20:34 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, barisltd, AliGalipDursen ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

ÖZERKDER TOPLANTISI 22 Nis 2015 03:23 #39

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
bence; bu katılım, destek olma, üye olma, "biz" olma meselelerine, çok farklı bir bütünlükle bakmak gerekiyor.

ajitasyon, sloganvari, kapsayalım derken dışlayan vb. söylemlerden uzak durmak gerekiyor...

bakınız 1 Mart- 1 Nisan aralığında bu siteye giren kişi sayısı ile 2 Nisan sonrası siteye giren kişi sayısı arasında uçurum var...
burada ki; tek yükselme anayasa mahkemesinin hastaneler ile ilgili kararı sonrası... benim ki, ampirik gözlem, site yönetimi mutlaka bu istatistik verilere sahiptir, ve yanılıyorsam beni düzeltebilirler...

yani; bu siteye üye birçok kişi bile, yani "bir açayım bakayım" rahatlığında oldukları bir "siteye" bile, kelimenin geniş anlamıyla "ihtiyaç duymak" dışında girmiyorlar bile...

kimse yanlış anlamasın; 100 kişinin katıldığı bir toplantı değerlidir. ama konjektörün en uygun olduğu zaman bile; hatta iki dernek birleşerek bir toplantı yapsa bile; kurum sahiplerinin yüzde 20 sinin bile toplantıya katılımını sağlamak imkansızdır...

burada ki sorun; yüzde 80 ile ilgilidir...

bu alanda birliktelikten falan bahsedeceksek; bu yüzde 80 nin neden bu tartışmaların dışında kaldığını iyi okumalıyız...

uzun süredir bu alanda bulunan biri olarak; bu yüzde 80 nin "doğru bir alternatife" ikna edilmesinin imkansız olduğunu düşünüyorum...

şunu farkettim; hep "yeni birilerini", hep "yeni fikirleri" duyacağız, ve iyi ki; duyacağız... ama asla yeterli olmayacak...

buradaki temel mesele; kurum sahiplerinin "bambaşka dünyalara" sahip olmasındandır... (kanımca; bu alanın diğer bileşenlerinin; yani "personelden" "engelliye", "veliden" "stk lara" vb. alanın yeniden yapılanmasına katkısı bu koşullarda çok kolay görünmemektedir).

"bambaşka dünya" meselesi; doğru okunmadığı, ve buna yönelik çalışma yapılmadığı sürece; yüzde 80 kavga edilmesi gereken bir yapı olarak karşımıza çıkacaktır... daha açık söyleyeyim; bu yüzde 80, aynı zamanda bu alanın düşmanıdır da; tembellikten, hırsızlığa,.. alt yapısı olmadan maksimum karlılıktan, her türlü kişisel imkan kullanmaya... vb.

MEB in en büyük "dalaveresi"; yüzde 20 nin, bu yüzde 80 i, şikayet bile edemeyecek bir "şarlatan sistemi" kurmasıdır...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, AliGalipDursen
Sayfa oluşturma zamanı: 0.577 saniye
Sistem Kunena Forum